Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Urker vissers redden boot migranten op de Noordzee'

'Urker vissers redden boot migranten op de Noordzee'

URK (ANP) - Urker vissers hebben dinsdagochtend een boot met migranten gered op de Noordzee bij Engeland. Dat zei kapitein Garrut Klarine van de kotter UK48 tegen NPO Radio 1-programma Langs de Lijn en Omstreken. Volgens Klarine zaten er 26 mensen aan boord van vaartuigje, dat ronddobberde op een kruispunt van een drukke vaarroute. Onder hen waren drie kinderen, aldus de kapitein.

Klarine dacht eerst dat het om een sportbootje ging, vertelde hij tegen het radioprogramma. "Dan zie je mensen zwaaien, toen bleken het vluchtelingen te zijn." De Urker kapitein vermoedt dat de migranten vanuit het Franse Calais de oversteek naar Groot-Brittannië probeerden te maken, maar uit koers raakten.

Op een zeezieke na, waren de meeste migranten aan boord er goed aan toe, zegt Klarine. De zieke opvarende nam hij aan boord. De kotter schakelde de Engelse kustwacht in, die de migranten uiteindelijk overnam. In afwachting van de kustwacht, bleef de kotter langszij het bootje drijven. Volgens Klarine mocht hij op last van de kustwacht in principe niemand van de groep aan boord nemen. "Dat heeft denk ik met corona te maken", legde hij uit.

De geredde groep migranten heeft ontzettend veel geluk gehad, stelde Riekelt Bakker, de eigenaar van de Urker kotter, tegenover het radioprogramma. "Op die drukke scheepvaartroute, maar ook dat het weer zo mooi is gebleven. Al hadden ze maar windkracht drie of vier gehad, dan hadden ze het nooit overleefd."

Meer uit Binnenland

Liander ziet geen aanwijzing gasexplosie sportschool Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Netbeheerder Liander ziet geen aanwijzing voor een gasexplosie in de sportschool aan de Remijden in Amsterdam Nieuw-West. Een woordvoerder zegt wel een kleine slag om de arm te houden, omdat het onderzoek nog loopt en een gasexplosie nog niet 100 procent kan worden uitgesloten. Hoe lang dat onderzoek nog duurt, kon hij niet zeggen.

1 uur geleden
Storing in Europees datasysteem op eerste dag migratiepact

TER APEL (ANP) - Op de eerste dag dat het nieuwe Europese asiel- en migratiesysteem in werking is getreden, heeft Eurodac een storing, bevestigt de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). In dit systeem moet informatie van asielzoekers tussen Europese landen worden uitgewisseld, maar bij een update vrijdagochtend is er een probleem ontstaan.

1 uur geleden
Geen schade aan constructie flat naast pand explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De flat naast het gebouw in Amsterdam Nieuw-West waar afgelopen nacht een explosie was, is niet structureel aangetast door de ontploffing. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. De bewoners kunnen echter voorlopig nog niet naar huis.

1 uur geleden
Schoof: coronamaatregelen bleven streng door slechtere naleving

DEN HAAG (ANP) - Strenge maatregelen tegen het coronavirus bleven lang nodig omdat mensen zich naarmate de crisis vorderde minder goed gingen houden aan de basisregels, zoals afstand houden en regelmatig handen wassen. Dat heeft Dick Schoof, die toen topambtenaar was op het ministerie van Justitie en Veiligheid, gezegd tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 uur geleden
Twee slachtoffers explosie Amsterdam zwaargewond

AMSTERDAM (ANP) - Twee slachtoffers van de explosie in een gebouw aan de Remijde in Amsterdam Nieuw-West, nabij de Osdorper Ban, zijn zwaargewond. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Brandweer haalt katten uit flat explosie Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De brandweer heeft meerdere katten uit de flat gehaald die naast het pand in Amsterdam Nieuw-West ligt waar in de nacht van donderdag op vrijdag een grote explosie was. Dat ziet een ANP-verslaggever. Brandweermannen gingen rond 11.00 uur de flat in met meerdere kattenbenches.

2 uur geleden
Bloemen op plek van ongeluk omgekomen kinderen in Zeeland

VOGELWAARDE (ANP) - Op de plek in Zeeland waar donderdag het dodelijke verkeersongeval plaatsvond met meerdere slachtoffers zijn bloemen, knuffels en kaarsen neergelegd, ziet een verslaggever. Ook elders in Zeeland wordt gerouwd om het ongeval, waardoor drie kinderen en een volwassen persoon omkwamen.

3 uur geleden