Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Urker vissers redden boot migranten op de Noordzee'

'Urker vissers redden boot migranten op de Noordzee'

URK (ANP) - Urker vissers hebben dinsdagochtend een boot met migranten gered op de Noordzee bij Engeland. Dat zei kapitein Garrut Klarine van de kotter UK48 tegen NPO Radio 1-programma Langs de Lijn en Omstreken. Volgens Klarine zaten er 26 mensen aan boord van vaartuigje, dat ronddobberde op een kruispunt van een drukke vaarroute. Onder hen waren drie kinderen, aldus de kapitein.

Klarine dacht eerst dat het om een sportbootje ging, vertelde hij tegen het radioprogramma. "Dan zie je mensen zwaaien, toen bleken het vluchtelingen te zijn." De Urker kapitein vermoedt dat de migranten vanuit het Franse Calais de oversteek naar Groot-Brittannië probeerden te maken, maar uit koers raakten.

Op een zeezieke na, waren de meeste migranten aan boord er goed aan toe, zegt Klarine. De zieke opvarende nam hij aan boord. De kotter schakelde de Engelse kustwacht in, die de migranten uiteindelijk overnam. In afwachting van de kustwacht, bleef de kotter langszij het bootje drijven. Volgens Klarine mocht hij op last van de kustwacht in principe niemand van de groep aan boord nemen. "Dat heeft denk ik met corona te maken", legde hij uit.

De geredde groep migranten heeft ontzettend veel geluk gehad, stelde Riekelt Bakker, de eigenaar van de Urker kotter, tegenover het radioprogramma. "Op die drukke scheepvaartroute, maar ook dat het weer zo mooi is gebleven. Al hadden ze maar windkracht drie of vier gehad, dan hadden ze het nooit overleefd."

Meer uit Binnenland

Militair spoorvervoer moet gestroomlijnder voor oorlogstijd

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse spoor is niet klaar om militair materieel in oorlogstijd soepel naar het front te loodsen, erkent het kabinet. Zulke transporten worden daarvoor nu, in vredestijd, nog te ad hoc geregeld, stellen onderzoekers die door het ministerie van I&W aan het werk waren gezet. Om grotere aantallen en grotere haast aan te kunnen moeten er volgens hen vaste afspraken en procedures komen. De verantwoordelijke staatssecretarissen Annet Bertram (I&W) en Derk Boswijk (Defensie) "herkennen" die conclusies.

13 minuten geleden
Verdachte dodelijke schietpartij NDSM-kade twee weken langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, blijft twee weken langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris maandag besloten. De man zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat. Over zijn identiteit is nog niets bekendgemaakt.

3 uur geleden
Inspecties bezorgd om versobering justitiële jeugdinrichtingen

DEN HAAG (ANP) - Door personeelstekorten staat in justitiële jeugdinrichtingen (JJI's) de veiligheid van jongeren en medewerkers "aanhoudend en ernstig onder druk". Er is daarom op korte termijn een actieplan nodig om ervoor te zorgen dat JJI's weer een verantwoord en veilig verblijf met passende behandeling kunnen bieden. Die oproep doen de Inspectie Justitie en Veiligheid (JenV), de Inspectie van het Onderwijs en de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd maandag in een brandbrief aan de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid.

5 uur geleden
Ook patiënten ETZ kunnen weer inloggen in systeem

TILBURG (ANP) - Ook patiënten van het ziekenhuis Elisabeth-TweeSteden (ETZ) in Tilburg en Waalwijk kunnen weer inloggen in hun persoonlijke online-omgeving, nadat het ziekenhuis het patiëntenportaal dit weekend preventief had afgesloten "door signalen van een externe partij".

7 uur geleden
Yeşilgöz staat welwillend tegenover extra bijdrage marinemissie

BRUSSEL (ANP) - Een harde toezegging om als Nederland extra bij te dragen aan de EU-marinemissie Aspides kan defensieminister Dilan Yeşilgöz niet doen. Ze zal "welwillend" kijken naar de oproep van EU-buitenlandchef Kaja Kallas om extra schepen ter beschikking te stellen voor Aspides. Dat zei Yeşilgöz bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie bijeenkomen.

7 uur geleden
Dolle Mina's eisen in Den Haag dat abortus uit strafrecht gaat

DEN HAAG (ANP) - Voor de Tweede Kamer in Den Haag zijn maandagochtend zo'n vijftig Dolle Mina's samengekomen voor een protest. De actievoerders eisen dat abortus uit het Wetboek van Strafrecht wordt gehaald.

7 uur geleden
Verdachte schietincident NDSM-kade maandag voorgeleid

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, wordt maandag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Dat laat een politiewoordvoerder desgevraagd weten. Hij zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat.

8 uur geleden