
Urgendadoelen 2020 lijken nog verder weg dan gedacht
DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft de uitstoot van koolstofdioxide (CO2) volgend jaar waarschijnlijk maar met ruim een vijfde verminderd ten opzichte van 1990, veel minder dan de 25 procent waaraan de overheid moet voldoen volgens de zogeheten Urgenda-doelen. Uit nieuwe informatie blijkt dat de vermindering van CO2 nog lager is dan eerder gedacht, schrijft minister Eric Wiebes aan de Tweede Kamer.
Hij baseert zich op berekeningen van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Dat planbureau schatte begin vorige maand nog dat de CO2-uitstoot volgend jaar ongeveer 23 procent lager is dan in 1990, maar nu ligt dat percentage tussen de 20 en 21 procent. Wiebes onderstreept dat dit een 'middenwaarde' is in de bandbreedte van 19 tot 26 procent waar het PBL vanuit gaat.
Het gerechtshof in Den Haag heeft de overheid een doel van 25 procent opgelegd in de zaak aangespannen door milieuorganisatie Urgenda. Ook in hoger beroep werd die organisatie in het gelijk gesteld. De Hoge Raad doet hier vrijdag opnieuw uitspraak over, omdat de staat in cassatie is gegaan.
Meer uit Binnenland
BEVERWIJK (ANP) - De Beverwijkse hockeyclub BHC Overbos is vrijdag volledig dicht omdat het binnen het uitgeroepen veiligheidsrisicogebied valt. Bepaalde wijken in Beverwijk en Heemskerk zijn aangemerkt als veiligheidsrisicogebied vanwege ontstane onrust door spanningen tussen rivaliserende groepen. In de twee Noord-Hollandse plaatsen is ook een noodbevel uitgevaardigd.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel is gedaald van 2031 naar 1885. Dat is onder het maximum van 2000. Daardoor hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen.
1 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - Het uitvaardigen van een noodbevel en het sluiten van diverse middelbare scholen in Beverwijk en Heemskerk volgde op onder meer een explosie aan berichten op sociale media, zei de burgemeester van Beverwijk, Martijn Smit, op NPO Radio 1. Het gaat volgens hem om video's waarop mishandelingen te zien zijn en om AI-beelden van scholen die ontploffen. Ook zouden jongeren hebben gedreigd "tekeer te gaan" op de scholen.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) kan weer berichten over straffen ontvangen van het Openbaar Ministerie (OM). De onderlinge communicatie was in juli stilgelegd na het ontdekken van een groot gat in de beveiliging van de dienst die het OM gebruikt. Via omwegen ging de informatie alsnog naar het CJIB.
1 uur geledenBEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - In Beverwijk en Heemskerk is meer politie aanwezig om de "rust in de omgeving te herstellen en de veiligheid te waarborgen". Door incidenten en spanningen tussen rivaliserende groepen is er onrust ontstaan. In de twee plaatsen is een noodbevel uitgevaardigd. Vijf middelbare scholen blijven vrijdag dicht vanwege de situatie.
1 uur geledenBEVERWIJK/HEEMSKERK (ANP) - Zeker twee middelbare scholen in Beverwijk en Heemskerk blijven vrijdag gesloten. Dat volgt op een noodbevel dat is uitgevaardigd na recente veiligheidsincidenten tussen twee groepen in beide gemeenten. Enkele wijken in Beverwijk zijn aangemerkt als veiligheidsrisicogebied. "Het doel hiervan is mogelijk wapenbezit en wapenmisbruik tegen te gaan", meldt de gemeente Beverwijk op X.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders staat positief tegenover een overstap van aardgas naar duurzame warmte, mits energiebedrijven minimale winst maken en daarover transparant zijn. Dat meldt Energie Beheer Nederland (EBN) op basis van onderzoek door MSG Sustainable Strategies Populytics.
4 uur geleden