Urenlange storing op Erasmusbrug Rotterdam voorbij
ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam is vanaf donderdagochtend 10.00 uur meerdere uren dicht geweest voor het verkeer door een storing, meldt een woordvoerder van de gemeente. Autoverkeer, trams, fietsers en voetgangers konden sinds 12.15 uur weer van noord naar zuid over de brug. In de andere richting duurde het tot na 13.30 uur totdat het verkeer de brug weer kon gebruiken. Om 14.00 uur, nadat de brug meerdere malen was opengegaan voor de scheepvaart, verliep de verkeersstroom weer normaal.
Op beelden was te zien dat de slagbomen omlaag stonden. Daarachter stonden aanvankelijk lange rijen voertuigen, trams, fietsers en voetgangers. Omstreeks 11.30 uur zijn alle trams achteruitgereden en konden automobilisten en ander verkeer op de brug keren om een andere route te kiezen.
Monteurs zochten in de kelderruimte van de brug naar de oorzaak van de storing. Aan de brug wordt dit jaar groot onderhoud gepleegd. Het is nog onduidelijk waardoor het mankement is veroorzaakt en of het onderhoud iets met de storing te maken heeft.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
6 uur geleden