Urenlange storing op Erasmusbrug Rotterdam voorbij
ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam is vanaf donderdagochtend 10.00 uur meerdere uren dicht geweest voor het verkeer door een storing, meldt een woordvoerder van de gemeente. Autoverkeer, trams, fietsers en voetgangers konden sinds 12.15 uur weer van noord naar zuid over de brug. In de andere richting duurde het tot na 13.30 uur totdat het verkeer de brug weer kon gebruiken. Om 14.00 uur, nadat de brug meerdere malen was opengegaan voor de scheepvaart, verliep de verkeersstroom weer normaal.
Op beelden was te zien dat de slagbomen omlaag stonden. Daarachter stonden aanvankelijk lange rijen voertuigen, trams, fietsers en voetgangers. Omstreeks 11.30 uur zijn alle trams achteruitgereden en konden automobilisten en ander verkeer op de brug keren om een andere route te kiezen.
Monteurs zochten in de kelderruimte van de brug naar de oorzaak van de storing. Aan de brug wordt dit jaar groot onderhoud gepleegd. Het is nog onduidelijk waardoor het mankement is veroorzaakt en of het onderhoud iets met de storing te maken heeft.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiƫle Inrichtingen (DJI) gelekt. Een woordvoerster van de organisatie zegt na berichtgeving van Argos hierover dat het gaat om mailadressen, telefoonnummers en beveiligingscertificaten van DJI-medewerkers.
8 minuten geledenSLEEUWIJK (ANP) - De drie jonge tieners die sinds woensdagavond werden vermist nadat ze vermoedelijk te voet vanuit het Noord-Brabantse dorp Sleeuwijk waren vertrokken, zijn terecht, meldt de politie.
51 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Februari was een zachte maand, maar ook somber. De gemiddelde temperatuur lag hoog, met 5,8 graden tegen 4,4 graden normaal. Het aantal zonuren viel tegen, meldt Weeronline. De zon scheen gemiddeld 76 uur over het land, normaal is dat in februari 95 uur. De hoeveelheid regen verschilde niet veel van normaal: dit jaar viel 58 millimeter neerslag tegen een klimaatgemiddelde van 65 millimeter.
51 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertegenwoordigers van Nederlandse schrijvers, vertalers en journalisten sommeren techconcern Meta per direct te stoppen met het gebruik van auteursrechtelijk beschermd werk voor de training van AI-modellen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen in het Lindenberg Cultuurhuis. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse Radboud Universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
12 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.
13 uur geleden