Urenlange storing op Erasmusbrug Rotterdam voorbij
ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam is vanaf donderdagochtend 10.00 uur meerdere uren dicht geweest voor het verkeer door een storing, meldt een woordvoerder van de gemeente. Autoverkeer, trams, fietsers en voetgangers konden sinds 12.15 uur weer van noord naar zuid over de brug. In de andere richting duurde het tot na 13.30 uur totdat het verkeer de brug weer kon gebruiken. Om 14.00 uur, nadat de brug meerdere malen was opengegaan voor de scheepvaart, verliep de verkeersstroom weer normaal.
Op beelden was te zien dat de slagbomen omlaag stonden. Daarachter stonden aanvankelijk lange rijen voertuigen, trams, fietsers en voetgangers. Omstreeks 11.30 uur zijn alle trams achteruitgereden en konden automobilisten en ander verkeer op de brug keren om een andere route te kiezen.
Monteurs zochten in de kelderruimte van de brug naar de oorzaak van de storing. Aan de brug wordt dit jaar groot onderhoud gepleegd. Het is nog onduidelijk waardoor het mankement is veroorzaakt en of het onderhoud iets met de storing te maken heeft.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De bekende Nederlandse schoenontwerper Jan Jansen is op woensdag op 85-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van kanker. Dat laat Niels Jens, uitvaartondernemer en vriend van de familie, vrijdag weten.
7 minuten geledenWOERDEN (ANP) - Door de brand in een transformatorstation in Woerden zijn drie treinen op het spoor stil komen te staan. In totaal zaten daarin zo'n 1300 reizigers, laat een woordvoerder van de NS weten.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam komt grotendeels tegemoet aan de eisen van de nieuwe advocaten van Ridouan Taghi (48). Zij hadden het hof gevraagd om anderhalf jaar voorbereidingstijd, vanaf september. Daarmee zou de zaak tegen de hoofdverdachte in het Marengo-proces stil komen te liggen tot maart 2028. Als het hof niet akkoord zou gaan, kondigden de advocaten aan de verdediging neer te leggen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballer Quincy Promes (34) heeft "behoorlijke persoonlijkheidsproblematiek". Dat zei zijn advocaat vrijdag tijdens een voorbereidende zitting in het hoger beroep van de strafzaak tegen de voetballer. De raadsman vroeg om een onderzoek door een psycholoog of een psychiater. Dat zou bijvoorbeeld moeten gaan over de ervaringen van de voetballer in Dubai, waar hij zegt dagenlang met een kap over zijn hoofd te zijn verhoord voor hij werd uitgeleverd aan Nederland.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een brand in Woerden rijden er geen treinen op de trajecten tussen Utrecht en Den Haag en Utrecht en Rotterdam. Dat laat de NS weten. Vooralsnog is de prognose dat de treinen weer om 20.15 uur gaan rijden, meldt ProRail.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft meerdere personen aangehouden wegens de explosie in Amsterdam die plaatsvond in de nacht van donderdag op vrijdag. "Inmiddels hebben we meerdere personen aangehouden en zijn er een aantal auto's in beslag genomen", meldt de politie in een update.
2 uur geledenSPITSBERGEN (ANP) - De m/v Hondius vertrekt zoals gepland zaterdag vanuit Spitsbergen voor een cruise, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions. Dat is voor het eerst sinds het hantavirus uitbrak op het schip. Het gaat om een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord.
2 uur geleden