Urenlange storing op Erasmusbrug Rotterdam voorbij
ROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam is vanaf donderdagochtend 10.00 uur meerdere uren dicht geweest voor het verkeer door een storing, meldt een woordvoerder van de gemeente. Autoverkeer, trams, fietsers en voetgangers konden sinds 12.15 uur weer van noord naar zuid over de brug. In de andere richting duurde het tot na 13.30 uur totdat het verkeer de brug weer kon gebruiken. Om 14.00 uur, nadat de brug meerdere malen was opengegaan voor de scheepvaart, verliep de verkeersstroom weer normaal.
Op beelden was te zien dat de slagbomen omlaag stonden. Daarachter stonden aanvankelijk lange rijen voertuigen, trams, fietsers en voetgangers. Omstreeks 11.30 uur zijn alle trams achteruitgereden en konden automobilisten en ander verkeer op de brug keren om een andere route te kiezen.
Monteurs zochten in de kelderruimte van de brug naar de oorzaak van de storing. Aan de brug wordt dit jaar groot onderhoud gepleegd. Het is nog onduidelijk waardoor het mankement is veroorzaakt en of het onderhoud iets met de storing te maken heeft.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
18 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
53 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.
4 uur geledenBAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.
5 uur geledenBRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.
6 uur geleden