Urenlange storing in registratiesysteem 112-meldkamers
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van meldkamers voor hulpdiensten konden binnenkomende meldingen woensdagmiddag urenlang niet registreren zoals ze dat normaal gesproken doen. Dat kwam door een landelijke storing in het zogeheten Geïntegreerde Meldkamer Systeem (GMS), laat een woordvoerder van de politie weten. Dat systeem ondersteunt 112-meldkamermedewerkers in hun werk.
De storing ontstond rond het middaguur en is aan het einde van de middag verholpen. Volgens de woordvoerder konden de "primaire processen" in die periode gewoon doorgaan. "Het systeem waar de storing in zat, is bedoeld voor het loggen van meldingen", zegt hij. "We konden dus wel gewoon gesprekken aannemen en de hulpdiensten buiten aansturen." Het gaat om de hulpverleningsdiensten van de politie, ambulancezorg en brandweer.
Over de oorzaak van de storing is niets bekendgemaakt. Ook is onduidelijk of de storing verband houdt met een landelijke storing waar de Amsterdamse zender AT5 eerder deze maand over schreef. Centralisten konden toen meldingen en adresgegevens niet meteen in het systeem zetten.
Meer uit Binnenland
UITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
7 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius legt niet aan bij Tenerife, maar gaat daar alleen voor anker. Dat meldt de president van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Hij stelt dat passagiers er met een boot worden opgehaald en zo naar het vliegveld worden gebracht. De Spaanse minister van Volksgezondheid bevestigt dat het schip wegblijft uit de haven.
7 uur geleden