Urenlange storing in registratiesysteem 112-meldkamers
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van meldkamers voor hulpdiensten konden binnenkomende meldingen woensdagmiddag urenlang niet registreren zoals ze dat normaal gesproken doen. Dat kwam door een landelijke storing in het zogeheten Geïntegreerde Meldkamer Systeem (GMS), laat een woordvoerder van de politie weten. Dat systeem ondersteunt 112-meldkamermedewerkers in hun werk.
De storing ontstond rond het middaguur en is aan het einde van de middag verholpen. Volgens de woordvoerder konden de "primaire processen" in die periode gewoon doorgaan. "Het systeem waar de storing in zat, is bedoeld voor het loggen van meldingen", zegt hij. "We konden dus wel gewoon gesprekken aannemen en de hulpdiensten buiten aansturen." Het gaat om de hulpverleningsdiensten van de politie, ambulancezorg en brandweer.
Over de oorzaak van de storing is niets bekendgemaakt. Ook is onduidelijk of de storing verband houdt met een landelijke storing waar de Amsterdamse zender AT5 eerder deze maand over schreef. Centralisten konden toen meldingen en adresgegevens niet meteen in het systeem zetten.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in een groot onderzoek naar seksueel misbruik van vrouwen en het uitwisselen van beeldmateriaal daarvan vier verdachten aangehouden. Vier anderen zijn geïdentificeerd, maar zitten op het moment niet vast. "De verdenkingen tegen de mannen lopen uiteen. Zo hebben zij deelgenomen aan een besloten groep waarin illegaal verkregen beelden van gedrogeerde slachtoffers werden gedeeld", laat de politie weten.
36 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Voor een beperkt aantal tieners met ernstige obesitas wordt een maagverkleining vergoed vanuit het basispakket, meldt Zorginstituut Nederland donderdag. Het gaat om enkele tientallen jongeren per jaar met ernstig of zeer ernstig overgewicht "bij wie het aanpassen van hun leefstijl en eetpatroon met een intensief traject niet genoeg helpt", aldus het instituut.
37 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het oostelijke deel van Nederland is vanaf het middaguur code geel van kracht, meldt het KNMI. Het weerinstituut verwacht daar enkele "pittige buien met kans op onweer, hagel en windstoten".
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als Amsterdam mensen echt uit de auto wil hebben, moet de stad gaan doorpakken met zogeheten buurthubs. Daar kunnen gebruikers switchen naar deelscooters en deel(bak)fietsen. De Rekenkamer Amsterdam zegt dat het aanbod van deze hubs nu nog te beperkt is en dat het effect ervan op het stadsverkeer daardoor "te verwaarlozen" is.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Zuid-Hollandse coalitie heeft de plannen om in het Groene Hart ruimte te maken voor windturbines voorlopig teruggetrokken, maar volgend jaar kunnen alsnog locaties worden opengesteld. In theorie kunnen dat zelfs meer locaties zijn dan de drie die nu concreet in beeld waren. Twaalf potentiële plekken die volgens de provincie technisch geschikt zijn, worden de komende maanden nogmaals onderzocht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
16 uur geleden