Urenlange storing in registratiesysteem 112-meldkamers
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van meldkamers voor hulpdiensten konden binnenkomende meldingen woensdagmiddag urenlang niet registreren zoals ze dat normaal gesproken doen. Dat kwam door een landelijke storing in het zogeheten Geïntegreerde Meldkamer Systeem (GMS), laat een woordvoerder van de politie weten. Dat systeem ondersteunt 112-meldkamermedewerkers in hun werk.
De storing ontstond rond het middaguur en is aan het einde van de middag verholpen. Volgens de woordvoerder konden de "primaire processen" in die periode gewoon doorgaan. "Het systeem waar de storing in zat, is bedoeld voor het loggen van meldingen", zegt hij. "We konden dus wel gewoon gesprekken aannemen en de hulpdiensten buiten aansturen." Het gaat om de hulpverleningsdiensten van de politie, ambulancezorg en brandweer.
Over de oorzaak van de storing is niets bekendgemaakt. Ook is onduidelijk of de storing verband houdt met een landelijke storing waar de Amsterdamse zender AT5 eerder deze maand over schreef. Centralisten konden toen meldingen en adresgegevens niet meteen in het systeem zetten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
5 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
15 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
17 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geleden