Urenlange storing in registratiesysteem 112-meldkamers
DEN HAAG (ANP) - Medewerkers van meldkamers voor hulpdiensten konden binnenkomende meldingen woensdagmiddag urenlang niet registreren zoals ze dat normaal gesproken doen. Dat kwam door een landelijke storing in het zogeheten Geïntegreerde Meldkamer Systeem (GMS), laat een woordvoerder van de politie weten. Dat systeem ondersteunt 112-meldkamermedewerkers in hun werk.
De storing ontstond rond het middaguur en is aan het einde van de middag verholpen. Volgens de woordvoerder konden de "primaire processen" in die periode gewoon doorgaan. "Het systeem waar de storing in zat, is bedoeld voor het loggen van meldingen", zegt hij. "We konden dus wel gewoon gesprekken aannemen en de hulpdiensten buiten aansturen." Het gaat om de hulpverleningsdiensten van de politie, ambulancezorg en brandweer.
Over de oorzaak van de storing is niets bekendgemaakt. Ook is onduidelijk of de storing verband houdt met een landelijke storing waar de Amsterdamse zender AT5 eerder deze maand over schreef. Centralisten konden toen meldingen en adresgegevens niet meteen in het systeem zetten.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De schade die particulieren hebben geleden door vuurwerk tijdens oud en nieuw bedraagt ten minste 9 miljoen euro. Dat meldt het Verbond van Verzekeraars maandag in een eerste schatting. Het schadebedrag door vuurwerk rond de jaarwisseling is fors lager dan een jaar geleden, toen het ging om ongeveer 15,5 miljoen euro.
56 minuten geledenBREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft maandag geen uitspraak gedaan in de zaak tegen Werner de R. uit Tilburg, die terechtstaat voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58). De rechtbank heeft nog vragen aan de DNA-deskundige.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een toevallige ontmoeting met een van zijn slachtoffertjes bij een sporttoernooi heeft de 46-jarige misbruikverdachte Mels van B. ertoe aangezet naar de huisarts te stappen en zich vervolgens te melden bij de politie. Dat verklaarde Van B. maandag ten overstaan van de rechtbank in Rotterdam. Maandag is het zesdaagse proces tegen de Barendrechter begonnen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje in het hele land beëindigd. Die waarschuwing wegens gladheid gold als laatste nog in het noorden. Vanaf maandag 10.00 uur geldt voor het hele land code geel. Voor Zeeland geldt geen waarschuwing.
4 uur geledenHAARLEMMERMEER (ANP) - Vijftien gemeenten roepen op tot een nachtsluiting van luchthaven Schiphol van 23.00 tot 07.00 uur. Die maatregel zou voor een betere nachtrust van de omwonenden moeten zorgen. De oproep is gericht aan de formerende politieke partijen. Onder de deelnemende gemeenten zijn Amsterdam, Haarlem, Leiden en Zaanstad. Schiphol zelf ziet zo'n nachtsluiting niet zitten.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, heeft verklaard dat hij na de aanhouding van zijn vader in Dubai in 2019 is benaderd door mensen die hem "bij zaken wilden betrekken". T. heeft dat gezegd in zijn laatste verhoor bij de politie, bleek aan het begin van zijn proces maandag in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol.
4 uur geleden