Urenlange gijzeling in Franse gevangenis ten einde
ARLES (ANP/AFP) - Een gijzeling in een Franse gevangenis is na enkele uren ten einde gekomen. Volgens minister van Justitie Gérald Darmanin heeft de gijzelnemer, een gevangene, zich overgegeven en is er niemand gewond geraakt.
De 37-jarige gevangene, veroordeeld voor een gewapende verkrachting, had met een zelfgemaakt steekwapen vier artsen en een bewaker gegijzeld in de ziekenzaal van een gevangenis in het Zuid-Franse Arles. Ingewijden zeggen tegen het Franse persbureau AFP dat hij "ernstige psychiatrische problemen" heeft. Hij zou nog een straf moeten uitzitten tot 2031 en hebben geëist dat hij naar een andere gevangenis werd verplaatst.
Een speciale interventie-eenheid van de politie was uitgerukt naar het gebouw. Na een paar uur liet de gijzelnemer een van de artsen vrij, ongeveer een uur later kwam de rest naar buiten. De gijzelnemer werd gearresteerd.
Meer uit Buitenland
ADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump lijkt niet erg enthousiast over het laatste voorstel van Oekraïne over het pad naar vrede met agressor Rusland, meldt de Amerikaanse nieuwssite Politico. Hij schijnt geen haast te hebben om het plan van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky goed te keuren, aldus Politico na een interview met Trump.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt "klaar" te zijn om een referendum te houden over het plan dat een einde moet maken aan de oorlog in Oekraïne. Dat zegt het staatshoofd tegen nieuwssite Axios. Voorwaarde voor het houden van de volksraadpleging is wel dat Rusland instemt met een staakt-het-vuren van in ieder geval zestig dagen.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - Moskou en Washington zijn dichter bij een oplossing voor het Oekraïne-conflict, maar de partijen moeten nog "de laatste stap zetten". Dat zei de Russische viceminister van Buitenlandse Zaken, Sergej Rjabkov, op de Russische televisie, meldt het Russische persbureau TASS.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Als eerste land heeft Israël Somaliland erkend als zelfstandige staat. Het land in de Hoorn van Afrika scheidde zich in 1991 af van Somalië. De president van Somaliland sprak over een historisch moment. Tegelijkertijd heeft het islamitische Somaliland Israël erkend, en komen er volledige diplomatieke betrekkingen.
10 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR) - De Maleisische oud-premier Najib Razak (72) moet nog eens vijftien jaar in de gevangenis doorbrengen voor machtsmisbruik en het witwassen van geld in een groot corruptieschandaal rond staatsinvesteringsfonds 1MDB. Hij zit sinds 2022 al een celstraf van zes jaar uit in een andere zaak rond dat fonds.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bekendgemaakt dat hij zondag de Amerikaanse president Donald Trump ontmoet. Hij voegde eraan toe niet te kunnen zeggen of hun overleg zal leiden tot de ondertekening van akkoorden.
12 uur geleden