
Uraniumverrijker Urenco profiteert van stijgende vraag en prijzen
LONDEN (ANP) - Uraniumverrijker Urenco merkt veel vraag naar zijn producten, met name dankzij de energietransitie. Zo zijn er steeds meer landen die erkennen dat kernenergie een rol speelt bij het leveren van koolstofarme energie, merkt topman Boris Schucht. Tegelijkertijd steeg de prijs van uranium. Door die ontwikkelingen wist Urenco de omzet vorig jaar te verhogen van ruim 1,7 miljard euro tot bijna 2 miljard euro.
Het orderboek van het bedrijf, dat ook een fabriek heeft in Almelo, was bovendien goed gevuld. "Onze orderportefeuille strekt zich uit tot in de jaren 2040 met een waarde van 14,7 miljard euro, een stijging van 36 procent", stelt Schucht in een toelichting op de jaarresultaten. Volgens hem biedt dat voldoende zekerheid om operationele locaties uit te bouwen en te vernieuwen.
Het afgelopen jaar heeft Urenco investeringen aangekondigd. Begin deze maand werd nog bekend dat de productie in Almelo met 15 procent wordt uitgebreid. Eind volgende maand begint de bouw van een nieuwe fabriekshal, een tweede hal moet snel volgen. Het bedrijf heeft onlangs ook een nieuwe bergplaats gebouwd in Almelo voor radioactief afval. "Vanwege onze verouderende vloot zijn deze uitbreidingsprojecten, samen met het lopende renovatieprogramma, nodig om onze capaciteit op de middellange en lange termijn stabiel te houden", legt Schucht uit.
De fabriek in Almelo maakt deel uit van Urenco Group, die ook vestigingen heeft in Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de VS. Gezamenlijk bedienen zij een derde van de wereldmarkt voor verrijkt uranium. Urenco Group is eigendom van de Nederlandse en de Britse staat en de Duitse energiebedrijven E.ON en RWE.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - De invoering van de digitale euro is een stap dichterbij gekomen, volgens Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Hij sprak na overleg met EU-ministers van Financiën op een persconferentie vrijdag van een "significante doorbraak". Mogelijk nemen de EU-regeringsleiders eind dit jaar een definitief besluit over de invoering ervan, zei de Eurocommissaris.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Carpetright is vrijdag failliet verklaard door de rechter. Dat heeft advocatenkantoor Okkerse & Schop Advocaten namens de curatoren bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf heeft 75 vestigingen in Nederland waar ongeveer 350 mensen werkten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de import van Russisch vloeibaar gemaakt aardgas een jaar eerder stoppen. Aanvankelijk had Brussel 1 januari 2028 als uiterste datum gesteld om te stoppen met de import van al het Russische gas. De Commissie wil die deadline naar voren halen naar 1 januari 2027 voor lng, schrijft buitenlandchef Kaja Kallas op X. De versnelde importstop maakt deel uit van het negentiende sanctiepakket tegen Rusland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL kan vanaf vrijdag weer een groot deel van de voor de Verenigde Staten bestemde pakketten verzenden. Vorige maand stopte het post- en pakketbedrijf daar tijdelijk mee omdat er veel onduidelijk was over een wetswijziging.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Europese Commissie komt snel met een voorstel om de bevroren Russische tegoeden effectiever in te zetten, zodat er meer geld naar Oekraïne kan. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag op een persconferentie in Kopenhagen. De steun hiervoor neemt in de EU-landen toe, maar EU-ministers van Financiën willen wel eerst een concrete uitwerking zien voor een definitief 'ja', zeiden verschillende van hen vrijdag voor de start van een vergadering in de Deense hoofdstad.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een negentiende sanctiepakket tegen Rusland rond, laat een woordvoerder van de Commissie weten. Wat er precies in het sanctiepakket zit, maakt voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen later vrijdagmiddag bekend. Het sanctiepakket moet nog ter goedkeuring naar de EU-lidstaten, laat een woordvoerder weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Delen van het failliete verpakkingsbedrijf Paardekooper gaan over naar een Zweedse onderneming. Dit bedrijf, OptiGroup, mag van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) de overname van de voedsel-, retail-, industrie- en serviceactiviteiten van Paardekooper al in gang zetten voor officiële goedkeuring van de toezichthouder, omdat Paardekooper kampt met financiële problemen.
3 uur geleden