Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Uraniumverrijker Urenco profiteert van stijgende vraag en prijzen

Uraniumverrijker Urenco profiteert van stijgende vraag en prijzen

LONDEN (ANP) - Uraniumverrijker Urenco merkt veel vraag naar zijn producten, met name dankzij de energietransitie. Zo zijn er steeds meer landen die erkennen dat kernenergie een rol speelt bij het leveren van koolstofarme energie, merkt topman Boris Schucht. Tegelijkertijd steeg de prijs van uranium. Door die ontwikkelingen wist Urenco de omzet vorig jaar te verhogen van ruim 1,7 miljard euro tot bijna 2 miljard euro.

Het orderboek van het bedrijf, dat ook een fabriek heeft in Almelo, was bovendien goed gevuld. "Onze orderportefeuille strekt zich uit tot in de jaren 2040 met een waarde van 14,7 miljard euro, een stijging van 36 procent", stelt Schucht in een toelichting op de jaarresultaten. Volgens hem biedt dat voldoende zekerheid om operationele locaties uit te bouwen en te vernieuwen.

Het afgelopen jaar heeft Urenco investeringen aangekondigd. Begin deze maand werd nog bekend dat de productie in Almelo met 15 procent wordt uitgebreid. Eind volgende maand begint de bouw van een nieuwe fabriekshal, een tweede hal moet snel volgen. Het bedrijf heeft onlangs ook een nieuwe bergplaats gebouwd in Almelo voor radioactief afval. "Vanwege onze verouderende vloot zijn deze uitbreidingsprojecten, samen met het lopende renovatieprogramma, nodig om onze capaciteit op de middellange en lange termijn stabiel te houden", legt Schucht uit.

De fabriek in Almelo maakt deel uit van Urenco Group, die ook vestigingen heeft in Duitsland, het Verenigd Koninkrijk en de VS. Gezamenlijk bedienen zij een derde van de wereldmarkt voor verrijkt uranium. Urenco Group is eigendom van de Nederlandse en de Britse staat en de Duitse energiebedrijven E.ON en RWE.

Meer uit Financieel

Eneco neemt zakelijke energieleverancier Gulf Gas + Power over

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco neemt Gulf Gas + Power over. Dat bedrijf levert energie aan Nederlandse midden- en kleinbedrijven (mkb'ers) en heeft meer dan 30.000 klanten. Eneco en Gulf Gas + Power melden geen financiële details over de overname.

36 minuten geleden
PostNL zet 1000 extra medewerkers in voor drukke feestdagen

DEN HAAG (ANP) - Met duizend extra medewerkers, extra busjes, uitgebreidere sorteercentra en meer bezorgdagen denkt PostNL klaar te zijn voor de drukke feestdagenperiode. In aanloop naar Black Friday, gevolgd door Sinterklaas, de kerstdagen en nieuwjaar, bezorgen bedrijven als PostNL en DHL ieder jaar miljoenen extra pakketten en poststukken.

39 minuten geleden
Google schikt rechtszaak in VS rond appwinkel met Fortnite-maker

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Google heeft een schikking getroffen met de maker van de populaire game Fortnite, Epic Games. Het voorstel moet een einde maken aan de rechtszaak die Epic Games in 2020 aanspande.

1 uur geleden
Brussel wil dat internationale treinen flink sneller gaan rijden

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat hogesnelheidstreinen tussen EU-landen flink sneller gaan rijden, wat uren verschil in de reistijd moet opleveren. Dat staat in een actieplan voor hogesnelheidslijnen dat de Europese Commissie woensdag presenteert.

2 uur geleden
Druk op autoconcerns groeit door chiptekorten en importheffingen

DEN HAAG (ANP/RTR) - De druk op autofabrikanten neemt toe. Bij Nissan leidt een tekort aan chips tot productiebeperkingen, terwijl BMW en Toyota lagere winstmarges rapporteren door internationale handelsmaatregelen en felle concurrentie.

2 uur geleden
Ahold Delhaize flink hoger op Damrak na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Supermarktconcern Ahold Delhaize was woensdag een stijger in de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn en webwinkel bol kwam met kwartaalresultaten die goed werden ontvangen door beleggers. Het aandeel ging kort na opening meer dan 2 procent omhoog.

3 uur geleden
Farmaceut Novo Nordisk verlaagt omzetverwachting om concurrentie

KOPENHAGEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Novo Nordisk heeft woensdag voor de vierde keer zijn omzetverwachting voor dit jaar verlaagd. De Deense farmaceut denkt dat zijn middelen tegen diabetes en obesitas minder goed verkopen dan voorzien. Novo Nordisk kampt met groeiende concurrentie van zijn populaire diabetesmedicijn Ozempic en afslankmedicijn Wegovy.

3 uur geleden