UPS sluit in VS voorlopige deal met bond, megastaking van de baan
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Een grote staking bij UPS in de Verenigde Staten is opgeschort nadat de pakketbezorger een voorlopige overeenkomst heeft gesloten met vakbond Teamsters. De arbeidsdeal moet nog wel worden goedgekeurd. De staking had pakketzendingen in de VS en daarbuiten potentieel kunnen lamleggen.
Onder de te sluiten arbeidsovereenkomst vallen namelijk 340.000 leden van de vakbond, die werken als bezorger of in distributie- en sorteercentra van UPS. Medio juni stemden zij vrijwel unaniem in met acties als er voor eind juli geen nieuw loonakkoord zou zijn.
De afspraken worden gemaakt voor een periode van vijf jaar. Personeel zou gedurende die jaren 7,50 dollar per uur meer gaan verdienen. Deeltijdmedewerkers gaan er ook flink op vooruit. Hun salaris stijgt tot 21 dollar per uur, waar dat nu nog 15,50 dollar is.
Overeenkomst
Zowel de vakbond als UPS waren te spreken over de overeenkomst. Vakbondsvoorman Sean O’Brien noemde het zelfs de beste afspraken ooit. Die komen ook goed uit voor O’Brien, want hij moet ook nog onderhandelen over overeenkomsten bij andere grote bedrijven, waaronder webwinkelconcern Amazon.
De Amerikaanse president Joe Biden heeft ook al gereageerd op het voorlopige loonakkoord. "Ik juich de Teamsters en UPS toe dat ze samen zijn gekomen, te goeder trouw hebben onderhandeld en vandaag een voorlopige overeenkomst hebben bereikt die het platleggen van UPS zal voorkomen", zei hij in een verklaring van het Witte Huis.
Meer uit Financieel
HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
21 minuten geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
10 uur geleden