Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UPS schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

UPS schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - UPS werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De resultaten van de pakketbezorger, die een sterk feestdagenseizoen achter de rug heeft, werden goed ontvangen door beleggers. Ook een stevige verhoging van het dividend dat UPS aan zijn aandeelhouders uitkeert, viel in de smaak.

Het aandeel UPS dikte 13,3 procent aan. Het concern boekte in het vierde kwartaal meer winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van hogere prijzen voor zijn diensten, waarmee de hogere loonkosten konden worden gecompenseerd. Door de snelle opmars van de omikronvariant bleven ook meer Amerikanen thuis tijdens de feestdagenperiode en bestelden ze meer online. Concurrent FedEx won ruim 4 procent.

De stemming op Wall Street was enigszins terughoudend na de slechte beursmaand januari. De Amerikaanse beurzen wisten de afgelopen maand wel met een positieve toon af te sluiten, waarbij de techgraadmeter Nasdaq maandag ruim 3 procent won.

ExxonMobil

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening vrijwel vlak op 35.138 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4506 punten en de Nasdaq verloor 0,7 procent tot 14.141 punten.

ExxonMobil kreeg er 2,6 procent bij. Het olie- en gasconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht dankzij de hogere olieprijzen, maar de omzet viel wel wat tegen. AT&T leverde bijna 5 procent in. Het telecomconcern kondigde aan zijn belang in WarnerMedia van de hand doen na afronding van de fusie van het mediabedrijf met Discovery. Daarnaast liet AT&T weten na afronding van de deal een jaarlijks dividend uit te keren van 1,11 dollar per aandeel. Dat is veel minder dan het huidige dividend.

Tesla

Tesla daalde 2,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's schakelt een functie van het zelfrijdende systeem uit. Door een softwarefout konden voertuigen in de zelfrijdende stand langzaam doorrollen bij kruispunten als er geen andere auto's of voetgangers aanwezig waren. De softwarefout treft meer dan 53.000 Tesla's.

NXP Semiconductors daalde ruim 2 procent. De Nederlandse chipfabrikant, die is genoteerd in New York, heeft in 2021 een recordomzet in de boeken gezet, dankzij de zeer sterke wereldwijde vraag naar halfgeleiders. Het bedrijf verwacht dat die vraag de komende tijd sterk zal blijven.

De euro was 1,1262 dollar waard, tegen 1,1198 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 87,42 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent goedkoper op 88,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Einde winstreeks Wall Street, olieprijzen wel omlaag

NEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.

1 uur geleden
KLM vliegt tot in juni niet naar Dubai

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.

1 uur geleden
NAM begint met werkzaamheden voor hervatten gaswinning Warffum

ASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.

2 uur geleden
Kerstman mag van regering-Trump fooi aftrekken van belastingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiƫn en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.

2 uur geleden
Amsterdamse beurs gaat met winst het weekend in

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag hoger gesloten. Daarmee lijkt het optimisme onder beleggers over het standhouden van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten verder toegenomen.

5 uur geleden
Nederland maakt ook bezwaar tegen beloning AF-KLM-baas Smith

DEN HAAG (ANP) - Topman Ben Smith van Air France-KLM heeft vorig jaar 5,1 miljoen euro verdiend, meer dan drie keer zoveel als KLM-topvrouw Marjan Rintel. Dat bleek vrijdag uit het jaarverslag van het luchtvaartconcern. Minister van Financiƫn Eelco Heinen (VVD) had al laten weten bezwaar te willen maken tegen de hoogte van de beloning van Rintel. Een woordvoerster van het ministerie bevestigt na berichtgeving van RTL Z dat Nederland ook bezwaar zal maken tegen de beloning van haar baas in Parijs.

5 uur geleden
Rechter: huurders moeten meewerken aan aansluiting op warmtenet

ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.

7 uur geleden