Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UPS schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

UPS schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - UPS werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De resultaten van de pakketbezorger, die een sterk feestdagenseizoen achter de rug heeft, werden goed ontvangen door beleggers. Ook een stevige verhoging van het dividend dat UPS aan zijn aandeelhouders uitkeert, viel in de smaak.

Het aandeel UPS dikte 13,3 procent aan. Het concern boekte in het vierde kwartaal meer winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van hogere prijzen voor zijn diensten, waarmee de hogere loonkosten konden worden gecompenseerd. Door de snelle opmars van de omikronvariant bleven ook meer Amerikanen thuis tijdens de feestdagenperiode en bestelden ze meer online. Concurrent FedEx won ruim 4 procent.

De stemming op Wall Street was enigszins terughoudend na de slechte beursmaand januari. De Amerikaanse beurzen wisten de afgelopen maand wel met een positieve toon af te sluiten, waarbij de techgraadmeter Nasdaq maandag ruim 3 procent won.

ExxonMobil

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening vrijwel vlak op 35.138 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4506 punten en de Nasdaq verloor 0,7 procent tot 14.141 punten.

ExxonMobil kreeg er 2,6 procent bij. Het olie- en gasconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht dankzij de hogere olieprijzen, maar de omzet viel wel wat tegen. AT&T leverde bijna 5 procent in. Het telecomconcern kondigde aan zijn belang in WarnerMedia van de hand doen na afronding van de fusie van het mediabedrijf met Discovery. Daarnaast liet AT&T weten na afronding van de deal een jaarlijks dividend uit te keren van 1,11 dollar per aandeel. Dat is veel minder dan het huidige dividend.

Tesla

Tesla daalde 2,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's schakelt een functie van het zelfrijdende systeem uit. Door een softwarefout konden voertuigen in de zelfrijdende stand langzaam doorrollen bij kruispunten als er geen andere auto's of voetgangers aanwezig waren. De softwarefout treft meer dan 53.000 Tesla's.

NXP Semiconductors daalde ruim 2 procent. De Nederlandse chipfabrikant, die is genoteerd in New York, heeft in 2021 een recordomzet in de boeken gezet, dankzij de zeer sterke wereldwijde vraag naar halfgeleiders. Het bedrijf verwacht dat die vraag de komende tijd sterk zal blijven.

De euro was 1,1262 dollar waard, tegen 1,1198 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 87,42 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent goedkoper op 88,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

11 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

12 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

14 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

17 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

19 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden