UPS schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten
NEW YORK (ANP) - UPS werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De resultaten van de pakketbezorger, die een sterk feestdagenseizoen achter de rug heeft, werden goed ontvangen door beleggers. Ook een stevige verhoging van het dividend dat UPS aan zijn aandeelhouders uitkeert, viel in de smaak.
Het aandeel UPS dikte 13,3 procent aan. Het concern boekte in het vierde kwartaal meer winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van hogere prijzen voor zijn diensten, waarmee de hogere loonkosten konden worden gecompenseerd. Door de snelle opmars van de omikronvariant bleven ook meer Amerikanen thuis tijdens de feestdagenperiode en bestelden ze meer online. Concurrent FedEx won ruim 4 procent.
De stemming op Wall Street was enigszins terughoudend na de slechte beursmaand januari. De Amerikaanse beurzen wisten de afgelopen maand wel met een positieve toon af te sluiten, waarbij de techgraadmeter Nasdaq maandag ruim 3 procent won.
ExxonMobil
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening vrijwel vlak op 35.138 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4506 punten en de Nasdaq verloor 0,7 procent tot 14.141 punten.
ExxonMobil kreeg er 2,6 procent bij. Het olie- en gasconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht dankzij de hogere olieprijzen, maar de omzet viel wel wat tegen. AT&T leverde bijna 5 procent in. Het telecomconcern kondigde aan zijn belang in WarnerMedia van de hand doen na afronding van de fusie van het mediabedrijf met Discovery. Daarnaast liet AT&T weten na afronding van de deal een jaarlijks dividend uit te keren van 1,11 dollar per aandeel. Dat is veel minder dan het huidige dividend.
Tesla
Tesla daalde 2,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's schakelt een functie van het zelfrijdende systeem uit. Door een softwarefout konden voertuigen in de zelfrijdende stand langzaam doorrollen bij kruispunten als er geen andere auto's of voetgangers aanwezig waren. De softwarefout treft meer dan 53.000 Tesla's.
NXP Semiconductors daalde ruim 2 procent. De Nederlandse chipfabrikant, die is genoteerd in New York, heeft in 2021 een recordomzet in de boeken gezet, dankzij de zeer sterke wereldwijde vraag naar halfgeleiders. Het bedrijf verwacht dat die vraag de komende tijd sterk zal blijven.
De euro was 1,1262 dollar waard, tegen 1,1198 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 87,42 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent goedkoper op 88,57 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.
3 uur geledenHOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever kan nog niet aangeven of in Nederland banen zullen verdwijnen na de overname van de voedingsdivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. "Het is op dit moment nog te vroeg om concreet te zijn over eventuele veranderingen", zegt een woordvoerster van Unilever.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
8 uur geleden