Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UPS schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

UPS schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - UPS werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De resultaten van de pakketbezorger, die een sterk feestdagenseizoen achter de rug heeft, werden goed ontvangen door beleggers. Ook een stevige verhoging van het dividend dat UPS aan zijn aandeelhouders uitkeert, viel in de smaak.

Het aandeel UPS dikte 13,3 procent aan. Het concern boekte in het vierde kwartaal meer winst dan verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van hogere prijzen voor zijn diensten, waarmee de hogere loonkosten konden worden gecompenseerd. Door de snelle opmars van de omikronvariant bleven ook meer Amerikanen thuis tijdens de feestdagenperiode en bestelden ze meer online. Concurrent FedEx won ruim 4 procent.

De stemming op Wall Street was enigszins terughoudend na de slechte beursmaand januari. De Amerikaanse beurzen wisten de afgelopen maand wel met een positieve toon af te sluiten, waarbij de techgraadmeter Nasdaq maandag ruim 3 procent won.

ExxonMobil

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening vrijwel vlak op 35.138 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4506 punten en de Nasdaq verloor 0,7 procent tot 14.141 punten.

ExxonMobil kreeg er 2,6 procent bij. Het olie- en gasconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht dankzij de hogere olieprijzen, maar de omzet viel wel wat tegen. AT&T leverde bijna 5 procent in. Het telecomconcern kondigde aan zijn belang in WarnerMedia van de hand doen na afronding van de fusie van het mediabedrijf met Discovery. Daarnaast liet AT&T weten na afronding van de deal een jaarlijks dividend uit te keren van 1,11 dollar per aandeel. Dat is veel minder dan het huidige dividend.

Tesla

Tesla daalde 2,4 procent. De fabrikant van elektrische auto's schakelt een functie van het zelfrijdende systeem uit. Door een softwarefout konden voertuigen in de zelfrijdende stand langzaam doorrollen bij kruispunten als er geen andere auto's of voetgangers aanwezig waren. De softwarefout treft meer dan 53.000 Tesla's.

NXP Semiconductors daalde ruim 2 procent. De Nederlandse chipfabrikant, die is genoteerd in New York, heeft in 2021 een recordomzet in de boeken gezet, dankzij de zeer sterke wereldwijde vraag naar halfgeleiders. Het bedrijf verwacht dat die vraag de komende tijd sterk zal blijven.

De euro was 1,1262 dollar waard, tegen 1,1198 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 87,42 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent goedkoper op 88,57 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Recordbestelling van ruim 3000 MAN-bussen door Deutsche Bahn

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.

6 uur geleden
Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

23 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

1 dag geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

1 dag geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

1 dag geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

1 dag geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden