Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UPS onderuit, GM stijgt op Wall Street na cijfers

UPS onderuit, GM stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - UPS behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse pakketbezorger kwam met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Daarbij kondigde de onderneming aan 12.000 banen te schrappen. Het aandeel werd in de vroege handel dik 8 procent lager gezet. Branchegenoot FedEx ging mee omlaag en verloor 2 procent.

De kwartaalcijfers van General Motors vielen wel in de smaak bij beleggers. De autofabrikant boekte meer winst dan verwacht. Ook gaf financieel directeur Paul Jacobson aan dat GM goed gepositioneerd is voor opnieuw een sterk financieel jaar in 2024. Beleggers beloonden het aandeel met een koerswinst van bijna 8 procent. Concurrent Ford won een kleine 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de sterke koerswinsten en nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers wachten vooral op de resultaten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel naar buiten komen.

Ook begint de Amerikaanse Federal Reserve dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente woensdag opnieuw onveranderd zal laten. Op de financiële markten wordt dan ook vooral gelet of Fed-voorzitter Jerome Powell iets zal gaan zeggen over wanneer de rente zal worden verlaagd, nu de inflatie flink is afgekoeld.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie hoger op 38.339 punten. De brede S&P 500-index steeg ook iets, tot 4929 punten, en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 15.607 punten.

Pfizer leverde 1,5 procent in. Het farmaceutische concern, bekend van zijn coronavaccin, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse overheid minder doses van Pfizers coronapillen terugstuurde dan verwacht. De omzet viel daarentegen wat tegen.

Whirlpool verloor 5 procent. De Amerikaanse witgoedproducent boekte in het afgelopen kwartaal meer winst en omzet dan verwacht. De vooruitzichten voor het hele boekjaar stelden echter teleur.

JetBlue zakte 3 procent. De luchtvaartmaatschappij leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd. JetBlue zag eerder deze maand zijn poging om branchegenoot Spirit Airlines over te nemen stranden. De overnamedeal van 3,8 miljard dollar werd namelijk verboden door een Amerikaanse rechter. Nu het waarschijnlijk te lang duurt om goedkeuring te krijgen voor de samenvoeging overweegt JetBlue een punt te zetten achter de deal.

Meer uit Financieel

Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

24 minuten geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

1 uur geleden
Fortnite-maker Epic Games ontslaat duizend medewerkers

CARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.

1 uur geleden
Franse bank doorzocht in Epstein-onderzoek naar oud-werknemer

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden
Nibud: overheid moet nu nadenken over steun voor huishoudens

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.

2 uur geleden
Energiebedrijf Qatar kan contracten niet nakomen door aanvallen

DOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.

2 uur geleden
President van de Filipijnen roept 'nationale energiecrisis' uit

MANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.

3 uur geleden