Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UPS onderuit, GM stijgt op Wall Street na cijfers

UPS onderuit, GM stijgt op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - UPS behoorde dinsdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. De grote Amerikaanse pakketbezorger kwam met tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Daarbij kondigde de onderneming aan 12.000 banen te schrappen. Het aandeel werd in de vroege handel dik 8 procent lager gezet. Branchegenoot FedEx ging mee omlaag en verloor 2 procent.

De kwartaalcijfers van General Motors vielen wel in de smaak bij beleggers. De autofabrikant boekte meer winst dan verwacht. Ook gaf financieel directeur Paul Jacobson aan dat GM goed gepositioneerd is voor opnieuw een sterk financieel jaar in 2024. Beleggers beloonden het aandeel met een koerswinst van bijna 8 procent. Concurrent Ford won een kleine 2 procent.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend, na de sterke koerswinsten en nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers wachten vooral op de resultaten van de grote Amerikaanse techbedrijven Microsoft en Google-moeder Alphabet, die na de slotbel naar buiten komen.

Ook begint de Amerikaanse Federal Reserve dinsdag aan zijn tweedaagse rentevergadering. Algemeen wordt verwacht dat de Fed de rente woensdag opnieuw onveranderd zal laten. Op de financiële markten wordt dan ook vooral gelet of Fed-voorzitter Jerome Powell iets zal gaan zeggen over wanneer de rente zal worden verlaagd, nu de inflatie flink is afgekoeld.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie hoger op 38.339 punten. De brede S&P 500-index steeg ook iets, tot 4929 punten, en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 15.607 punten.

Pfizer leverde 1,5 procent in. Het farmaceutische concern, bekend van zijn coronavaccin, boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse overheid minder doses van Pfizers coronapillen terugstuurde dan verwacht. De omzet viel daarentegen wat tegen.

Whirlpool verloor 5 procent. De Amerikaanse witgoedproducent boekte in het afgelopen kwartaal meer winst en omzet dan verwacht. De vooruitzichten voor het hele boekjaar stelden echter teleur.

JetBlue zakte 3 procent. De luchtvaartmaatschappij leed afgelopen kwartaal minder verlies dan gevreesd. JetBlue zag eerder deze maand zijn poging om branchegenoot Spirit Airlines over te nemen stranden. De overnamedeal van 3,8 miljard dollar werd namelijk verboden door een Amerikaanse rechter. Nu het waarschijnlijk te lang duurt om goedkeuring te krijgen voor de samenvoeging overweegt JetBlue een punt te zetten achter de deal.

Meer uit Financieel

Olieprijzen lopen op na Trumps afwijzing van Iraans voorstel

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.

1 uur geleden
Minister Financiën VS naar Japan en Zuid-Korea in aanloop top

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.

15 uur geleden
Krant: modehuis Armani kan belang verdelen onder beoogde kopers

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.

18 uur geleden
Topman Aramco: wereld 1 miljard vaten olie misgelopen door oorlog

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.

20 uur geleden
Bloomberg: lng-tanker uit Qatar door Straat van Hormuz

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.

21 uur geleden
Meer winst Saudi Aramco ondanks verstoring export door oorlog

RIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.

22 uur geleden
Duitse drone-start-up haalt 1,2 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.

1 dag geleden