UPS blijft doorgroeien dankzij coronashoppen via internet
ATLANTA (ANP/RTR) - Pakketbezorger UPS blijft er flink van profiteren dat er sinds de uitbraak van het coronavirus veel meer via internet wordt gewinkeld. Door lockdowns bleven winkels het afgelopen kwartaal soms gesloten waardoor webshops meer verkochten. Daardoor nam de vraag naar de pakketdiensten van UPS verder toe, en ook de winst.
Het Amerikaanse bedrijf bezorgde in het tweede kwartaal wereldwijd dagelijks gemiddeld 24,2 miljoen pakketten. Dat waren er een jaar eerder nog 21,1 miljoen.
De omzet steeg in het tweede kwartaal met 15 procent naar 23,4 miljard dollar ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. In dat kwartaal in 2020 was de omzet ook al met 13 procent gestegen, mede door de pandemie. In Europa stegen de opbrengsten van UPS het afgelopen kwartaal met 30 procent.
De operationele winst, het resultaat voor aftrek van belastingen en rentebetalingen, kwam uit op 3,3 miljard dollar. Dat is een stijging van 47 procent ten opzichte van het tweede kwartaal van vorig jaar.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Glasvezel van KPN is sinds afgelopen kwartaal beschikbaar voor 6 miljoen huishoudens in Nederland, maakt de telecomprovider bekend. Samen met Glaspoort heeft KPN de dekking voor een betere internetverbinding uitgebreid. Bij bijna 5 miljoen huishoudens is de glasvezelverbinding ook doorgetrokken tot in de meterkast.
22 minuten geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Sterke resultaten van het grote Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix zetten de Aziatische beurzen woensdag flink hoger. De op een na grootste geheugenchipmaker ter wereld zag de winst uit bedrijfsactiviteiten afgelopen kwartaal ruim verzevenvoudigen.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen heeft in het afgelopen kwartaal een fors hogere omzet behaald dan een jaar eerder door een sterke stijging van het aantal betalingen via zijn diensten. In augustus verhoogde het fintechbedrijf nog zijn omzetverwachting voor heel dit jaar na een sterke groei in de eerste jaarhelft.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft de bierverkopen in al zijn markten het afgelopen kwartaal zien toenemen. In Europa profiteerde de bierbrouwer van het gunstige zomerweer. De totale omzet van het concern, waaronder ook merken als Birra Moretti en Desperados vallen, klom met bijna 10 procent tot 9,6 miljard euro.
45 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft in het derde kwartaal een hogere omzet behaald. De winst nam met meer dan een derde toe vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Boeing is dinsdag met een flink verlies geëindigd op de aandelenbeurs in New York. De Amerikaanse vliegtuigbouwer, die dinsdag met kwartaalresultaten kwam, verlaagde zijn leveringsdoelstelling voor dit jaar. Boeing zei meer tijd nodig te hebben om hogere productiesnelheden te kunnen realiseren.
11 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) heeft in het afgelopen kwartaal een recordomzet behaald als gevolg van een aanhoudende groei bij zijn AI-activiteiten. Volgens het bedrijf neemt de druk op de toeleveringsketens wel toe, waardoor het lastiger wordt om aan de groeiende vraag te voldoen.
14 uur geleden