Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNRWA zoekt steun Algemene Vergadering VN na verlies financiering

UNRWA zoekt steun Algemene Vergadering VN na verlies financiering

GAZA-STAD/NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het hoofd van het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) verdedigt maandag het werk van zijn organisatie in de Algemene Vergadering van de VN. De organisatie verloor een aanzienlijk deel van haar financiering nadat Israël beweerd had dat UNRWA-medewerkers betrokken waren bij de Hamas-aanval op Israël van 7 oktober.

Philippe Lazzarini waarschuwde in een brief aan de voorzitter van de Algemene Vergadering dat de UNRWA op een "breekpunt" staat nu donoren de financiering hebben opgeschort, terwijl Israël druk uitoefent om de organisatie te ontmantelen en de humanitaire behoeften door de Israëlische aanvallen sinds 7 oktober enorm stijgen. Door die aanvallen zijn volgens het ministerie van Volksgezondheid in Gaza zo'n 30.500 mensen gedood, voornamelijk vrouwen en kinderen.

Het vermogen van de UNRWA om haar mandaat uit te voeren wordt "ernstig bedreigd", aldus Lazzarini, die er bij de lidstaten op aandringt "de politieke steun te bieden die nodig is om de organisatie in stand te houden". Lazzarini heeft meermaals gezegd dat Israël geen bewijs heeft geleverd tegen de voormalige UNRWA-werknemers. De VN hebben de door Israël beschuldigde werknemers ontslagen en zijn een intern onderzoek begonnen.

13.000

De UNRWA heeft ongeveer 30.000 mensen in dienst in door Israël bezette Palestijnse gebieden, Libanon, Jordanië en Syrië. Ongeveer 13.000 daarvan werken in de Gazastrook.

Maandag deed Israël er in de aanloop naar de bijeenkomst van de Algemene Vergadering nog een schep bovenop. Een Israëlische militaire woordvoerder liet weten dat UNRWA in Gaza "meer dan 450 militaire agenten" van Hamas en andere gewapende groepen in dienst heeft, en dat Israël deze informatie met de VN heeft gedeeld.

Meer uit Buitenland

Leiders op Qatar-top roepen landen op band met Israël te herzien

DOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.

1 uur geleden
Vance presenteert Charlie Kirk Show en eert zijn 'goede vriend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft vanuit het Witte Huis The Charlie Kirk Show gepresenteerd, de podcast van de doodgeschoten politieke activist die ook online te zien is. Vance noemde Kirk zijn "goede vriend" en benadrukte hoeveel hij aan hem te danken had.

1 uur geleden
VK: 'Binnen enkele dagen' defensiemissies in Pools luchtruim

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmacht gaat "in de komende dagen" defensiemissies uitvoeren in het Poolse luchtruim, meldt het Britse ministerie van Defensie. De operaties in het kader van de zogenoemde East Sentry-missie van de NAVO zullen onder meer gericht zijn op het neerhalen van drones.

1 uur geleden
Spanje annuleert wapendeal van 700 miljoen met Israël

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft een contract ter waarde van bijna 700 miljoen euro voor door Israël ontworpen raketwerpers geannuleerd, staat in een overheidsdocument dat is ingezien door persbureau AFP.

2 uur geleden
Spoeddebat in Brits parlement over ontslagen VS-ambassadeur

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement houdt dinsdag een spoeddebat over de aanstelling van de inmiddels ontslagen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten Peter Mandelson. Die moest afgelopen donderdag het veld ruimen nadat bekend was geworden dat hij warme banden onderhield met de overleden Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein.

2 uur geleden
Auto van Poolse PiS-Europarlementariër beschoten in Brussel

BRUSSEL (ANP) - In Brussel is de auto van de Poolse Europarlementariër Waldemar Buda beschoten, meldt hij zelf op X. De politicus van de conservatieve Poolse PiS-partij zat op dat moment niet in de auto, maar volgens hem ging het wel om een actie die bewust op hem was gericht. Zijn auto werd negen keer beschoten, de auto's daaromheen niet één keer.

2 uur geleden
Grootste inbeslagname van containers in EU ooit in Griekse haven

PIRAEUS (ANP) - Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) heeft in de haven van het Griekse Piraeus 2400 containers in beslag genomen in een onderzoek naar fraude met de import van Chinese producten. Het gaat om de grootste confiscatie van containers ooit in de Europese Unie, meldt het EPPO. De containers waren voornamelijk gevuld met e-bikes, textiel en schoenen.

3 uur geleden