Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNRWA zoekt steun Algemene Vergadering VN na verlies financiering

UNRWA zoekt steun Algemene Vergadering VN na verlies financiering

GAZA-STAD/NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Het hoofd van het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) verdedigt maandag het werk van zijn organisatie in de Algemene Vergadering van de VN. De organisatie verloor een aanzienlijk deel van haar financiering nadat Israël beweerd had dat UNRWA-medewerkers betrokken waren bij de Hamas-aanval op Israël van 7 oktober.

Philippe Lazzarini waarschuwde in een brief aan de voorzitter van de Algemene Vergadering dat de UNRWA op een "breekpunt" staat nu donoren de financiering hebben opgeschort, terwijl Israël druk uitoefent om de organisatie te ontmantelen en de humanitaire behoeften door de Israëlische aanvallen sinds 7 oktober enorm stijgen. Door die aanvallen zijn volgens het ministerie van Volksgezondheid in Gaza zo'n 30.500 mensen gedood, voornamelijk vrouwen en kinderen.

Het vermogen van de UNRWA om haar mandaat uit te voeren wordt "ernstig bedreigd", aldus Lazzarini, die er bij de lidstaten op aandringt "de politieke steun te bieden die nodig is om de organisatie in stand te houden". Lazzarini heeft meermaals gezegd dat Israël geen bewijs heeft geleverd tegen de voormalige UNRWA-werknemers. De VN hebben de door Israël beschuldigde werknemers ontslagen en zijn een intern onderzoek begonnen.

13.000

De UNRWA heeft ongeveer 30.000 mensen in dienst in door Israël bezette Palestijnse gebieden, Libanon, Jordanië en Syrië. Ongeveer 13.000 daarvan werken in de Gazastrook.

Maandag deed Israël er in de aanloop naar de bijeenkomst van de Algemene Vergadering nog een schep bovenop. Een Israëlische militaire woordvoerder liet weten dat UNRWA in Gaza "meer dan 450 militaire agenten" van Hamas en andere gewapende groepen in dienst heeft, en dat Israël deze informatie met de VN heeft gedeeld.

Meer uit Buitenland

Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

4 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

4 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

5 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

6 uur geleden
Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

7 uur geleden
Weer celstraf voor een ex-president in Peru

LIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.

7 uur geleden
Dodental door brand woontorens Hongkong loopt op naar 36

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.

8 uur geleden