UNRWA waarschuwt voor ineenstorting hulpverlening in Gazastrook
AMMAN (ANP/AFP/DPA) - Het Israëlische verbod op de UNRWA kan leiden tot een "ineenstorting" van de internationale humanitaire operatie in de Gazastrook. Daarvoor waarschuwde de VN-organisatie nadat Israël de VN formeel had laten weten dat het de samenwerking met de UNRWA stopzet.
Israël zegt dat de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen is geïnfiltreerd door Hamas en dat de VN niets heeft gedaan om dat recht te zetten. Het Israëlische parlement stemde vorige maand al in met een verbod op de UNRWA. Die maatregel moet nog van kracht worden. Israël zegt de humanitaire hulpverlening voor de Gazastrook via andere partijen te willen regelen.
De UNRWA maakt zich daar grote zorgen over. Een woordvoerder zegt tegen AFP dat zijn organisatie de "ruggengraat" vormt van de internationale inspanningen om burgers in de Gazastrook te helpen. Ook internationaal wordt bezorgd gereageerd. De Britse VN-ambassadeur zei dat de beschuldigingen tegen UNRWA-medewerkers al zijn onderzocht. "Er is geen rechtvaardiging om de banden te verbreken."
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
53 minuten geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
2 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
2 uur geleden