UNRWA waarschuwt voor ineenstorting hulpverlening in Gazastrook
AMMAN (ANP/AFP/DPA) - Het Israëlische verbod op de UNRWA kan leiden tot een "ineenstorting" van de internationale humanitaire operatie in de Gazastrook. Daarvoor waarschuwde de VN-organisatie nadat Israël de VN formeel had laten weten dat het de samenwerking met de UNRWA stopzet.
Israël zegt dat de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen is geïnfiltreerd door Hamas en dat de VN niets heeft gedaan om dat recht te zetten. Het Israëlische parlement stemde vorige maand al in met een verbod op de UNRWA. Die maatregel moet nog van kracht worden. Israël zegt de humanitaire hulpverlening voor de Gazastrook via andere partijen te willen regelen.
De UNRWA maakt zich daar grote zorgen over. Een woordvoerder zegt tegen AFP dat zijn organisatie de "ruggengraat" vormt van de internationale inspanningen om burgers in de Gazastrook te helpen. Ook internationaal wordt bezorgd gereageerd. De Britse VN-ambassadeur zei dat de beschuldigingen tegen UNRWA-medewerkers al zijn onderzocht. "Er is geen rechtvaardiging om de banden te verbreken."
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
6 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
7 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
9 uur geleden