Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNRWA verwacht rapport over medewerkers begin maart af te hebben

UNRWA verwacht rapport over medewerkers begin maart af te hebben

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) verwacht begin maart het onderzoek te hebben afgerond naar eigen medewerkers die ervan zijn beschuldigd mee te hebben gewerkt aan de aanval van Hamas op Israël. De hulporganisatie is onder vuur komen te liggen door die aantijgingen, maar hoopt dat de financiering weer op gang komt na de publicatie van het rapport.

Volgens Israël heeft personeel van UNRWA meegeholpen aan onder meer ontvoeringen op 7 oktober, de dag dat de oorlog tussen Israël en Hamas begon door de aanval van de Palestijnse militante beweging. Veel westerse landen zetten daarna de financiering tijdelijk stop, zoals Nederland en de Verenigde Staten. UNRWA begon een onderzoek en ontsloeg de verdachte medewerkers.

De VN-organisatie zei eerder al te verwachten dat het zonder geld al eind februari zal moeten stoppen met de missie. Kopstukken van de Verenigde Naties, zoals noodhulpcoördinator voor de Palestijnen Sigrid Kaag, benadrukken dat UNRWA juist nu onvervangbaar is en een heel belangrijke rol vervult in de Gazastrook. Sinds de oorlog uitbrak zijn daar bijna 2 miljoen Palestijnen op de vlucht geslagen.

Meer uit Buitenland

Rubio: VS doen eigen evaluatie van beschieting speedboot bij Cuba

BASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.

4 uur geleden
Florida opent onderzoek naar doden op speedboot bij Cuba

MIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.

6 uur geleden
Zelensky belt met Trump over verdere onderhandelingen

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.

7 uur geleden
President Suriname vraagt vertrek 3 directieleden staatsbedrijven

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse president Jennifer Simons heeft drie directieleden van staatsbedrijven gevraagd om op te stappen. Er was ophef ontstaan over zeer lucratieve, langlopende contracten die de nieuwe directeur van het Staatsziekenfonds (SZF), waar circa 80 procent van de Surinamers verzekerd is, zou hebben gesloten met partijgenoten die niets te maken hebben met de ziektekostenverzekeringsbranche.

8 uur geleden
Braziliaanse politici veroordeeld voor moord op gemeenteraadslid

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft twee voormalige parlementsleden veroordeeld voor het opdracht geven tot de moord op Marielle Franco, gemeenteraadslid in Rio de Janeiro in 2018. Ze werden beiden veroordeeld tot 76 jaar en drie maanden gevangenisstraf.

8 uur geleden
VS laten verkoop Venezolaanse olie aan Cuba opnieuw toe

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten weer toe dat Venezuela olie aan Cuba verkoopt, meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën. Voorwaarde is dat olieleveringen niet de regering in Havana, maar het Cubaanse volk ten goede komen. Het ministerie noemt de beleidswijziging een maatregel "in solidariteit met het Cubaanse volk".

9 uur geleden
Cuba schiet vier mensen op Amerikaanse speedboot dood

HAVANA (ANP/AFP) - De Cubaanse kustwacht heeft vier opvarenden van een Amerikaanse speedboot doodgeschoten, meldt het Cubaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. Er zou eerst vanaf de boot zijn geschoten, toen de kustwacht het vaartuig benaderde.

9 uur geleden