Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNRWA verwacht rapport over medewerkers begin maart af te hebben

UNRWA verwacht rapport over medewerkers begin maart af te hebben

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) verwacht begin maart het onderzoek te hebben afgerond naar eigen medewerkers die ervan zijn beschuldigd mee te hebben gewerkt aan de aanval van Hamas op Israël. De hulporganisatie is onder vuur komen te liggen door die aantijgingen, maar hoopt dat de financiering weer op gang komt na de publicatie van het rapport.

Volgens Israël heeft personeel van UNRWA meegeholpen aan onder meer ontvoeringen op 7 oktober, de dag dat de oorlog tussen Israël en Hamas begon door de aanval van de Palestijnse militante beweging. Veel westerse landen zetten daarna de financiering tijdelijk stop, zoals Nederland en de Verenigde Staten. UNRWA begon een onderzoek en ontsloeg de verdachte medewerkers.

De VN-organisatie zei eerder al te verwachten dat het zonder geld al eind februari zal moeten stoppen met de missie. Kopstukken van de Verenigde Naties, zoals noodhulpcoördinator voor de Palestijnen Sigrid Kaag, benadrukken dat UNRWA juist nu onvervangbaar is en een heel belangrijke rol vervult in de Gazastrook. Sinds de oorlog uitbrak zijn daar bijna 2 miljoen Palestijnen op de vlucht geslagen.

Meer uit Buitenland

VS, Egypte, Turkije en Qatar praten vrijdag over vrede in Gaza

MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.

4 uur geleden
Zelensky wil NAVO-toetreding niet uit grondwet halen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".

6 uur geleden
Protestmars met boeren in Brussel vroegtijdig beëindigd

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.

6 uur geleden
Zelensky begrijpt risico's België, maar die van Oekraïne groter

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.

7 uur geleden
Boeren beginnen met mars naar Europese wijk in Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.

7 uur geleden
Levenslang voor man die op menigte Mannheim inreed

MANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.

7 uur geleden
Frankrijk wil Mercosur-deal nog altijd niet ondertekenen

BRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.

7 uur geleden