UNRWA verwacht rapport over medewerkers begin maart af te hebben
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) verwacht begin maart het onderzoek te hebben afgerond naar eigen medewerkers die ervan zijn beschuldigd mee te hebben gewerkt aan de aanval van Hamas op Israël. De hulporganisatie is onder vuur komen te liggen door die aantijgingen, maar hoopt dat de financiering weer op gang komt na de publicatie van het rapport.
Volgens Israël heeft personeel van UNRWA meegeholpen aan onder meer ontvoeringen op 7 oktober, de dag dat de oorlog tussen Israël en Hamas begon door de aanval van de Palestijnse militante beweging. Veel westerse landen zetten daarna de financiering tijdelijk stop, zoals Nederland en de Verenigde Staten. UNRWA begon een onderzoek en ontsloeg de verdachte medewerkers.
De VN-organisatie zei eerder al te verwachten dat het zonder geld al eind februari zal moeten stoppen met de missie. Kopstukken van de Verenigde Naties, zoals noodhulpcoördinator voor de Palestijnen Sigrid Kaag, benadrukken dat UNRWA juist nu onvervangbaar is en een heel belangrijke rol vervult in de Gazastrook. Sinds de oorlog uitbrak zijn daar bijna 2 miljoen Palestijnen op de vlucht geslagen.
Meer uit Buitenland
BARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft stilgestaan bij de dood van de Amerikaanse burgerrechtenactivist en predikant Jesse Jackson (84). In een bericht op Truth Social noemt hij Jackson iemand met "persoonlijkheid, doorzettingsvermogen en 'straatwijsheid'" en iemand die "werkelijk van de mensen hield".
38 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White zou België "nooit beledigen", zei hij dinsdag bij aankomst op het ministerie van Buitenlandse Zaken. Daar moet hij verantwoording afleggen over zijn uithaal naar België.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten zijn naar eigen zeggen begonnen met de evacuatie van de laatste gevangenen in het kamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens. Het kamp was opgericht om tienduizenden strijders van de terreurbeweging Islamitische Staat (IS) en vooral hun verwanten op te sluiten, nadat het schrikbewind van het door IS uitgeroepen kalifaat in 2019 was ineengestort.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Zaken van het tribunaal voor Hamasstrijders die worden verdacht van betrokkenheid bij de aanvallen op Israël op 7 oktober 2023, komen te vallen onder de hoogste aanklager van het Israëlische leger, Itay Offir. Dat zegt procureur-generaal Gali Baharav-Miara tegen het Israëlische nieuwsmedium ynet. De speciale militaire rechtbank moet nog worden opgericht. Tegen meer dan 300 Hamasstrijders liggen al aanklachten klaar, zo werd onlangs bekend.
1 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De tak van anti-immigratiepartij Alternative für Deutschland (AfD) in het aan Nederland grenzende Nedersaksen is daar aangemerkt als extremistisch. Dat gebeurde door de veiligheidsdienst van de deelstaat. De AfD is landelijk de grootste oppositiepartij en staat hoog in de peilingen.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een eeuwenoud gezonken oorlogsschip is in Stockholm weer zichtbaar geworden. Dat komt doordat het waterpeil in de Oostzee is gezakt.
2 uur geleden