UNRWA verwacht rapport over medewerkers begin maart af te hebben
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) verwacht begin maart het onderzoek te hebben afgerond naar eigen medewerkers die ervan zijn beschuldigd mee te hebben gewerkt aan de aanval van Hamas op Israël. De hulporganisatie is onder vuur komen te liggen door die aantijgingen, maar hoopt dat de financiering weer op gang komt na de publicatie van het rapport.
Volgens Israël heeft personeel van UNRWA meegeholpen aan onder meer ontvoeringen op 7 oktober, de dag dat de oorlog tussen Israël en Hamas begon door de aanval van de Palestijnse militante beweging. Veel westerse landen zetten daarna de financiering tijdelijk stop, zoals Nederland en de Verenigde Staten. UNRWA begon een onderzoek en ontsloeg de verdachte medewerkers.
De VN-organisatie zei eerder al te verwachten dat het zonder geld al eind februari zal moeten stoppen met de missie. Kopstukken van de Verenigde Naties, zoals noodhulpcoördinator voor de Palestijnen Sigrid Kaag, benadrukken dat UNRWA juist nu onvervangbaar is en een heel belangrijke rol vervult in de Gazastrook. Sinds de oorlog uitbrak zijn daar bijna 2 miljoen Palestijnen op de vlucht geslagen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao. Volgens de krant was hij een van de grootste Amerikaanse architecten.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat maakte het hoofd van hun Liberale Partij bekend en Flávio heeft dit zelf bevestigd op X.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
11 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
15 uur geleden