UNRWA verwacht rapport over medewerkers begin maart af te hebben
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) verwacht begin maart het onderzoek te hebben afgerond naar eigen medewerkers die ervan zijn beschuldigd mee te hebben gewerkt aan de aanval van Hamas op Israël. De hulporganisatie is onder vuur komen te liggen door die aantijgingen, maar hoopt dat de financiering weer op gang komt na de publicatie van het rapport.
Volgens Israël heeft personeel van UNRWA meegeholpen aan onder meer ontvoeringen op 7 oktober, de dag dat de oorlog tussen Israël en Hamas begon door de aanval van de Palestijnse militante beweging. Veel westerse landen zetten daarna de financiering tijdelijk stop, zoals Nederland en de Verenigde Staten. UNRWA begon een onderzoek en ontsloeg de verdachte medewerkers.
De VN-organisatie zei eerder al te verwachten dat het zonder geld al eind februari zal moeten stoppen met de missie. Kopstukken van de Verenigde Naties, zoals noodhulpcoördinator voor de Palestijnen Sigrid Kaag, benadrukken dat UNRWA juist nu onvervangbaar is en een heel belangrijke rol vervult in de Gazastrook. Sinds de oorlog uitbrak zijn daar bijna 2 miljoen Palestijnen op de vlucht geslagen.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
2 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
5 uur geledenNICOSIA (ANP) - Cyprus wil nieuwe afspraken maken met het Verenigd Koninkrijk, nadat een Britse militaire basis op het eiland werd geraakt door een drone. The Telegraph schrijft dat de Cypriotische president Nikos Christodoulides veiligheidsgaranties heeft geëist in een lang telefoongesprek met de Britse premier Keir Starmer.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
7 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
8 uur geleden