
UNRWA pauzeert levering hulp via grensovergang Kerem Shalom
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) pauzeert de levering van hulp via Kerem Shalom, de belangrijkste doorgang voor humanitaire hulp naar Gaza. De route is al maanden onveilig, aldus UNRWA-hoofd Philippe Lazzarini op X.
Hulpkonvooien zijn het doelwit van plunderingen door gewapende groeperingen in de Gazastrook. "De levering van humanitaire hulp mag nooit gevaarlijk zijn of uitmonden in een beproeving", schrijft hij. Lazzarini meldt dat het "moeilijke besluit" op een moment komt waarop de honger in de Gazastrook juist snel toeneemt.
Lazzarini stelt dat de levering van hulp ook wordt belemmerd door onder meer de belegering van Gaza en obstakels die de Israëlische autoriteiten opwerpen. "De verantwoordelijkheid voor de bescherming van hulpverleners en hulpgoederen ligt bij Israël, de bezettende macht." Hij roept opnieuw op tot een wapenstilstand die ook de veilige en ononderbroken levering van hulp aan mensen in nood zou garanderen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun sluit normalisatie tussen zijn land en Israël uit. Hij hoopt wel op vreedzame betrekkingen met het zuidelijke buurland, dat nog steeds delen van Zuid-Libanon bezet.
33 minuten geledenAMMAN (ANP) - De topman van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) stelt dat het hoog tijd is om in actie te komen voor de inwoners van Gaza. "Onder ons toezicht is Gaza het kerkhof van kinderen en uitgehongerde mensen geworden", verklaart hij op X.
49 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De herdenking in het Duitse parlement van de genocide in Srebrenica is overschaduwd door opmerkingen van de extreemrechtse Alternative für Deutschland (AfD). De grootste oppositiepartij bekritiseerde het gebruik van het begrip volkerenmoord.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De benoeming van een aantal rechters van het Duitse Constitutionele Hof is uitgesteld, nadat er ruzie was ontstaan binnen de coalitie. Het christendemocratische blok van bondskanselier Friedrich Merz trok een paar uur voor de stemming in het parlement de steun in voor een kandidaat die was aangedragen door coalitiegenoot SPD.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is toch niet van plan om de rampenbestrijdingsdienst FEMA op te heffen, schrijft The Washington Post. Hij zinspeelde maanden op de ontbinding van die organisatie, maar volgens functionarissen is dat niet meer aan de orde.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - In de Gazastrook zijn sinds eind mei zeker 798 mensen omgekomen bij pogingen om voedselhulp te bereiken, meldt het VN-Mensenrechtenkantoor. De meeste doden vielen in de buurt van distributiepunten van de omstreden hulporganisatie Gaza Humanitarian Foundation (GHF).
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil extra Amerikaanse F-35's bestellen, meldt nieuwsplatform Politico op gezag van bronnen. Duitsland streeft ernaar niet te afhankelijk te zijn van Amerikaans defensiematerieel, maar de gezamenlijke ontwikkeling van een nieuw Europees gevechtsvliegtuig loopt stroef.
4 uur geleden