UNRWA pauzeert levering hulp via grensovergang Kerem Shalom
GAZA-STAD (ANP/RTR) - De VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) pauzeert de levering van hulp via Kerem Shalom, de belangrijkste doorgang voor humanitaire hulp naar Gaza. De route is al maanden onveilig, aldus UNRWA-hoofd Philippe Lazzarini op X.
Hulpkonvooien zijn het doelwit van plunderingen door gewapende groeperingen in de Gazastrook. "De levering van humanitaire hulp mag nooit gevaarlijk zijn of uitmonden in een beproeving", schrijft hij. Lazzarini meldt dat het "moeilijke besluit" op een moment komt waarop de honger in de Gazastrook juist snel toeneemt.
Lazzarini stelt dat de levering van hulp ook wordt belemmerd door onder meer de belegering van Gaza en obstakels die de Israëlische autoriteiten opwerpen. "De verantwoordelijkheid voor de bescherming van hulpverleners en hulpgoederen ligt bij Israël, de bezettende macht." Hij roept opnieuw op tot een wapenstilstand die ook de veilige en ononderbroken levering van hulp aan mensen in nood zou garanderen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."
54 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
3 uur geleden