UNRWA: opvangcentra voor ontheemde Gazanen al 270 keer aangevallen
GAZA-STAD (ANP) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA zegt dat het Israëlische leger sinds 7 oktober zijn faciliteiten voor ontheemde gezinnen in de Gazastrook minstens 270 keer heeft aangevallen. Dat heeft geleid tot de dood van 372 vluchtelingen, aldus het VN-agentschap in een via sociale media verspreide verklaring.
Het VN-agentschap zei dat de situatie in Gaza inmiddels "volkomen wanhopig" is. En: "Omdat ze nergens anders heen kunnen, blijven mensen schuilen in dezelfde @UN-faciliteiten, zelfs na aanslagen".
In een eerder bericht zei UNRWA dat elke dag een "strijd om te overleven" is voor de bevolking van Gaza, die geen schoon water en voedsel heeft. "Zonder veilig drinkwater zullen veel meer mensen sterven door ontbering en ziekte", waarschuwde het VN-agentschap.
UNRWA waarschuwde maandag nog dat het zijn werk na februari mogelijk moeten staken als de financiering niet op gang komt. Verschillende westerse landen geven geen geld meer om de vermeende betrokkenheid van een klein aantal medewerkers bij de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
50 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie vallen.
3 uur geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
4 uur geleden