Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNRWA: opvangcentra voor ontheemde Gazanen al 270 keer aangevallen

UNRWA: opvangcentra voor ontheemde Gazanen al 270 keer aangevallen

GAZA-STAD (ANP) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA zegt dat het Israëlische leger sinds 7 oktober zijn faciliteiten voor ontheemde gezinnen in de Gazastrook minstens 270 keer heeft aangevallen. Dat heeft geleid tot de dood van 372 vluchtelingen, aldus het VN-agentschap in een via sociale media verspreide verklaring.

Het VN-agentschap zei dat de situatie in Gaza inmiddels "volkomen wanhopig" is. En: "Omdat ze nergens anders heen kunnen, blijven mensen schuilen in dezelfde @UN-faciliteiten, zelfs na aanslagen".

In een eerder bericht zei UNRWA dat elke dag een "strijd om te overleven" is voor de bevolking van Gaza, die geen schoon water en voedsel heeft. "Zonder veilig drinkwater zullen veel meer mensen sterven door ontbering en ziekte", waarschuwde het VN-agentschap.

UNRWA waarschuwde maandag nog dat het zijn werk na februari mogelijk moeten staken als de financiering niet op gang komt. Verschillende westerse landen geven geen geld meer om de vermeende betrokkenheid van een klein aantal medewerkers bij de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.

Meer uit Buitenland

Iraanse president schrijft brief aan Amerikaanse bevolking

TEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft een brief geschreven aan het Amerikaanse volk, is te lezen bij de staatsomroep Press TV. Hij stelt onder meer dat Iran nooit een bedreiging is geweest voor andere landen en dat het Iraanse volk niets tegen Amerikanen heeft.

47 minuten geleden
FT: Trump dreigt zonder coalitie geen wapens aan Kyiv te leveren

LONDEN (ANP) - President Donald Trump zou volgens bronnen van de Financial Times hebben gedreigd geen wapens meer te leveren aan Oekraïne als er geen coalitie komt voor de Straat van Hormuz. Als reactie daarop kwamen NAVO-bondgenoten drie weken geleden abrupt met de verklaring dat ze bereid zijn bij te dragen aan gepaste maatregelen om veilige doortocht in de zeestraat te bereiken.

1 uur geleden
Amerikaan gearresteerd om doodsbedreigingen aan Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man opgepakt die meerdere doodsbedreigingen aan president Donald Trump had gedaan. De 45-jarige Andrew Emerald plaatste volgens justitie acht berichten op Facebook waarin hij dreigde Trump te vermoorden of te verwonden.

1 uur geleden
Zelensky belt met Amerikanen en Rutte over bestandsplannen

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner gebeld over zijn plannen voor een paasbestand en de Russische afwijzende reactie. Ook NAVO-chef Mark Rutte en de Amerikaanse senator Lindsey Graham sloten aan bij het telefoongesprek. Zelensky sprak van een "positief" overleg.

1 uur geleden
Mogelijk zwaarste Iraanse raketaanvallen op Israël sinds februari

TEL AVIV (ANP/DPA) - Israëlische media hebben woensdag melding gemaakt van de zwaarste Iraanse raketaanvallen op het land sinds het begin van de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran, eind februari. Het leger (IDF) beaamt dit volgens The Times of Israel.

3 uur geleden
Buitenlandministers 'Hormuz-coalitie' overleggen voor het eerst

DEN HAAG/BRUSSEL (ANP) - De buitenlandministers van 35 landen die willen helpen een einde te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz spreken elkaar voor het eerst over wat zij kunnen doen. Minister Tom Berendsen en zijn collega's houden donderdag een videovergadering.

3 uur geleden
Vicepresident Vance spreekt met bemiddelaars over Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft gesproken met bemiddelaars over het einde van de oorlog in Iran, zegt een ingewijde tegen persbureau Reuters. Vance zou hebben doorgegeven dat president Donald Trump openstaat voor een staakt-het-vuren, zolang de Iraniërs aan bepaalde Amerikaanse eisen voldoen.

4 uur geleden