UNRWA: opvangcentra voor ontheemde Gazanen al 270 keer aangevallen
GAZA-STAD (ANP) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA zegt dat het Israëlische leger sinds 7 oktober zijn faciliteiten voor ontheemde gezinnen in de Gazastrook minstens 270 keer heeft aangevallen. Dat heeft geleid tot de dood van 372 vluchtelingen, aldus het VN-agentschap in een via sociale media verspreide verklaring.
Het VN-agentschap zei dat de situatie in Gaza inmiddels "volkomen wanhopig" is. En: "Omdat ze nergens anders heen kunnen, blijven mensen schuilen in dezelfde @UN-faciliteiten, zelfs na aanslagen".
In een eerder bericht zei UNRWA dat elke dag een "strijd om te overleven" is voor de bevolking van Gaza, die geen schoon water en voedsel heeft. "Zonder veilig drinkwater zullen veel meer mensen sterven door ontbering en ziekte", waarschuwde het VN-agentschap.
UNRWA waarschuwde maandag nog dat het zijn werk na februari mogelijk moeten staken als de financiering niet op gang komt. Verschillende westerse landen geven geen geld meer om de vermeende betrokkenheid van een klein aantal medewerkers bij de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
2 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
4 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
6 uur geleden