UNRWA: opvangcentra voor ontheemde Gazanen al 270 keer aangevallen
GAZA-STAD (ANP) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA zegt dat het Israëlische leger sinds 7 oktober zijn faciliteiten voor ontheemde gezinnen in de Gazastrook minstens 270 keer heeft aangevallen. Dat heeft geleid tot de dood van 372 vluchtelingen, aldus het VN-agentschap in een via sociale media verspreide verklaring.
Het VN-agentschap zei dat de situatie in Gaza inmiddels "volkomen wanhopig" is. En: "Omdat ze nergens anders heen kunnen, blijven mensen schuilen in dezelfde @UN-faciliteiten, zelfs na aanslagen".
In een eerder bericht zei UNRWA dat elke dag een "strijd om te overleven" is voor de bevolking van Gaza, die geen schoon water en voedsel heeft. "Zonder veilig drinkwater zullen veel meer mensen sterven door ontbering en ziekte", waarschuwde het VN-agentschap.
UNRWA waarschuwde maandag nog dat het zijn werk na februari mogelijk moeten staken als de financiering niet op gang komt. Verschillende westerse landen geven geen geld meer om de vermeende betrokkenheid van een klein aantal medewerkers bij de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
22 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Roberta Metsola van het Europees Parlement wijst het verzoek van een aantal Nederlandse Europarlementariërs af om tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergaderingen in Straatsburg. De parlementariërs van de Partij voor de Dieren (PvdD), SGP, PVV en BBB hadden haar gevraagd alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden om energie te besparen gezien dreigende energietekorten.
1 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Er kan geen sprake zijn van terugkeer naar de oude situatie met Rusland, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Zelfs niet nadat Moskou een einde heeft gemaakt aan de oorlog in Oekraïne", zei ze na afloop van een ministeriële bijeenkomst van Noord-Europese en Baltische staten in Estland.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië heeft Israël opgeroepen de Italiaanse opvarenden van de Global Summud Flotilla onmiddellijk vrij te laten. Die internationale hulpvloot die koerste op Gaza, werd in de nacht van woensdag op donderdag door de Israëlische marine niet ver van Kreta omsingeld, waarna Israël naar eigen zeggen 175 opvarenden arresteerde. Volgens de organisatie gaat het om 211 opvarenden die zijn "gekidnapt".
2 uur geledenKURESSAARE (ANP) - Bondgenoten van Oekraïne halen hun gelijk nu Rusland zijn jaarlijkse militaire parade uit angst voor Oekraïne moet afschalen. Dat bewijst dat Rusland helemaal niet aan het winnen is, zeggen EU-buitenlandchef Kaja Kallas en de Letse buitenlandminister.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De verdachte van de steekpartij in het Londense Golders Green was bekend bij een antiterrorismeprogramma in het land. Het door de overheid geleide programma heeft als doel te voorkomen dat mensen terroristen worden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei zegt dat de Verenigde Staten verslagen zijn, en dat de Perzische Golf een nieuwe fase ingaat onder Iraanse leiding. Khamenei deed de uitspraken in een boodschap die werd voorgelezen op de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geleden