UNRWA moet werk na februari mogelijk staken door geldtekort
GENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) zegt dat het zijn werk na februari mogelijk moeten staken als de financiering niet op gang komt. Steeds meer landen geven geen geld meer om de vermeende betrokkenheid van medewerkers bij de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
De beschuldigingen zijn afkomstig van Israël en hebben betrekking op twaalf van de 30.000 medewerkers van UNRWA. De organisatie is bezig met een intern onderzoek. De beschuldigingen gaan volgens The New York Times over onder meer betrokkenheid bij een ontvoering, het uitdelen van munitie en geweld in een Israëlische kibboets.
UNRWA krijgt voorlopig geen geld van onder meer de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk en Nederland. Vanuit de Verenigde Naties klinkt kritiek op het besluit, omdat de vraag naar hulp enorm is door de oorlog tussen Hamas en Israël. Duitsland benadrukt maandag dat het voorstander is van meer humanitaire hulp voor Gaza, maar zegt dat deze hulp niet via UNRWA hoeft te lopen.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
7 minuten geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
32 minuten geledenMERRITT ISLAND (ANP/AFP) - NASA heeft met succes een oefening uitgevoerd voor de lancering van zijn gigantische SLS-raket. Deze moet voor het eerst in meer dan 50 jaar astronauten rond de maan sturen.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De executeurs van de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben ingestemd met een betaling van maximaal 35 miljoen dollar om openstaande claims van zijn slachtoffers te schikken die nog geen vergoeding hadden ontvangen.
1 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/RTR) - Het parlement van de Amerikaanse staat Florida heeft ingestemd met een wet die Palm Beach International Airport moet hernoemen naar president Donald Trump.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Noord-Koreaans leider Kim Jong-un heeft het negende congres van de regerende Arbeiderspartij geopend tijdens een grote ceremonie in Pyongyang, meldt het staatspersagentschap KCNA.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
8 uur geleden