UNRWA moet werk na februari mogelijk staken door geldtekort
GENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) zegt dat het zijn werk na februari mogelijk moeten staken als de financiering niet op gang komt. Steeds meer landen geven geen geld meer om de vermeende betrokkenheid van medewerkers bij de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
De beschuldigingen zijn afkomstig van Israël en hebben betrekking op twaalf van de 30.000 medewerkers van UNRWA. De organisatie is bezig met een intern onderzoek. De beschuldigingen gaan volgens The New York Times over onder meer betrokkenheid bij een ontvoering, het uitdelen van munitie en geweld in een Israëlische kibboets.
UNRWA krijgt voorlopig geen geld van onder meer de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk en Nederland. Vanuit de Verenigde Naties klinkt kritiek op het besluit, omdat de vraag naar hulp enorm is door de oorlog tussen Hamas en Israël. Duitsland benadrukt maandag dat het voorstander is van meer humanitaire hulp voor Gaza, maar zegt dat deze hulp niet via UNRWA hoeft te lopen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
3 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft zich verzoenend uitgelaten over de gouverneur van de Amerikaanse staat Minnesota, nadat die fel had uitgehaald naar de president omdat agenten bij hun jacht op illegalen twee Amerikaanse burgers hadden doodgeschoten.
9 uur geledenHAMBURG (ANP) - Kabels in de Noordzee moeten beter worden beveiligd tegen mogelijke sabotage of hacks, vinden de regeringsleiders van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk. Ze spreken af nauwer samen te werken op het gebied van defensie en andere vormen van beveiliging van de onderwaterinfrastructuur. Maandag zijn de staatshoofden en premiers aanwezig op de Noordzeetop in Hamburg, waar veiligheid hoog op de agenda staat.
11 uur geleden