UNRWA moet werk na februari mogelijk staken door geldtekort
GENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) zegt dat het zijn werk na februari mogelijk moeten staken als de financiering niet op gang komt. Steeds meer landen geven geen geld meer om de vermeende betrokkenheid van medewerkers bij de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
De beschuldigingen zijn afkomstig van Israël en hebben betrekking op twaalf van de 30.000 medewerkers van UNRWA. De organisatie is bezig met een intern onderzoek. De beschuldigingen gaan volgens The New York Times over onder meer betrokkenheid bij een ontvoering, het uitdelen van munitie en geweld in een Israëlische kibboets.
UNRWA krijgt voorlopig geen geld van onder meer de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk en Nederland. Vanuit de Verenigde Naties klinkt kritiek op het besluit, omdat de vraag naar hulp enorm is door de oorlog tussen Hamas en Israël. Duitsland benadrukt maandag dat het voorstander is van meer humanitaire hulp voor Gaza, maar zegt dat deze hulp niet via UNRWA hoeft te lopen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
1 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
1 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon zijn zaterdag negen paramedici omgekomen. Dat schrijft directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een post op sociale media. Zeven anderen raakten gewond.
4 uur geleden