UNRWA moet werk na februari mogelijk staken door geldtekort
GENÈVE (ANP/RTR) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) zegt dat het zijn werk na februari mogelijk moeten staken als de financiering niet op gang komt. Steeds meer landen geven geen geld meer om de vermeende betrokkenheid van medewerkers bij de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober.
De beschuldigingen zijn afkomstig van Israël en hebben betrekking op twaalf van de 30.000 medewerkers van UNRWA. De organisatie is bezig met een intern onderzoek. De beschuldigingen gaan volgens The New York Times over onder meer betrokkenheid bij een ontvoering, het uitdelen van munitie en geweld in een Israëlische kibboets.
UNRWA krijgt voorlopig geen geld van onder meer de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk en Nederland. Vanuit de Verenigde Naties klinkt kritiek op het besluit, omdat de vraag naar hulp enorm is door de oorlog tussen Hamas en Israël. Duitsland benadrukt maandag dat het voorstander is van meer humanitaire hulp voor Gaza, maar zegt dat deze hulp niet via UNRWA hoeft te lopen.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP) - Roemenië heeft van Nederland vernomen dat gestolen objecten uit het Drents Museum zijn teruggevonden, meldt het Roemeense ministerie van Buitenlandse Zaken. Een woordvoerder wilde niet zeggen om welke objecten het gaat. Dat wordt later bekendgemaakt op een persconferentie in het museum in Assen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Rotterdam is donderdag onder grote belangstelling de inhoudelijke behandeling van de strafzaak begonnen tegen Inez Weski. Het Openbaar Ministerie vervolgt de 71-jarige oud-advocaat voor deelname aan de criminele organisatie van haar vroegere cliënt Ridouan Taghi.
2 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/RTR/AFP) - Maleisische ambtenaren hebben opdracht gekregen om vanuit huis te werken. Zo hoopt de regering van het land de brandstofprijzen omlaag te krijgen. Die zijn sterk toegenomen door de oorlog in het Midden-Oosten. Brandstof is voor Maleisische burgers sterk gesubsidieerd.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De crematie van de Surinaamse oud-president Chan Santokhi is op dinsdag 7 april, bevestigt woordvoerder Jason Saiman tegen het ANP. Santokhi overleed maandag onverwacht nadat hij onwel was geworden in zijn woning. Maandag 6 en dinsdag 7 april zijn door de regering van president Jennifer Simons uitgeroepen tot dagen van nationale rouw, 'ter betuiging van medeleven en respect', aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken op Facebook.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft woensdag tijdens een besloten lunch grappen gemaakt over de Franse president Emmanuel Macron en diens vrouw. Een video van de bijeenkomst stond korte tijd op het YouTube-kanaal van het Witte Huis, maar werd later afgeschermd.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran ontkent dat er onderhandelingen gaande zijn over een staakt-het-vuren om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen. Dat deed het land terwijl de Amerikaanse president Donald Trump zich opmaakt voor een nationale televisietoespraak over het conflict.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn dicht bij het bereiken van hun doelstellingen in de oorlog tegen Iran en het land vormt "niet langer een bedreiging". Dat zei president Donald Trump woensdag in zijn eerste televisietoespraak sinds het uitbreken van het conflict eind februari.
7 uur geleden