UNRWA: Israël laat onze hulp niet meer noorden Gaza in
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Volgens het hoofd van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA heeft Israël de VN geïnformeerd dat het niet langer voedselkonvooien van de UNRWA naar het noorden van Gaza goedkeurt. "Het is schandalig opzettelijk levensreddende hulp te verhinderen tijdens een door de mens veroorzaakte hongersnood", zei Philippe Lazzarini op X. "Deze beperkingen moeten worden opgeheven."
"UNRWA is de grootste organisatie met het grootste bereik voor ontheemde gemeenschappen in Gaza", schrijft Lazzarini ook. "Door te voorkomen dat de UNRWA haar mandaat in Gaza vervult, zullen nog veel meer mensen sterven door honger, uitdroging en gebrek aan onderdak." En: "Dit kan niet gebeuren, het zou alleen maar onze collectieve menselijkheid bezoedelen."
De Israëlische beslissing betekent dat humanitaire hulp aan het noorden van Gaza alleen nog via de lucht of zee kan worden verstrekt. Daarover zei VN-secretaris-generaal Antonio Guterres eerder zondag tijdens een bezoek aan Egypte: "De enige effectieve en efficiënte manier om zware goederen te leveren om aan de humanitaire behoeften van Gaza te voldoen, is over de weg."
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) vindt dat Israël "dringend zijn besluit moet terugdraaien". Op X schreef WHO-hoofd Tedros Adhanom Ghebreyesus: "De honger is acuut. Alle inspanningen om voedsel te leveren moeten niet alleen worden toegestaan, voedselleveringen moeten onmiddellijk worden versneld."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.
5 uur geledenLA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.
6 uur geledenSAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.
9 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.
9 uur geleden