
UNRWA helpt Palestijnen verder ondanks verbod Israël
NEW YORK (ANP/DPA) - De hulp aan Palestijnen door de VN-organisatie UNRWA wordt voortgezet ondanks een Israëlisch verbod. UNRWA had deze donderdag moeten stoppen, maar de activiteiten op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever en in de Gazastrook gaan door.
De UNRWA kan de betrokken gemeenschappen blijven helpen, benadrukt een VN-woordvoerder. De UNRWA-klinieken op de Westelijke Jordaanoever, inclusief Oost-Jeruzalem, zijn open. Ook in Gaza gaat de hulpverlening verder.
Israël verbood de organisatie om op Israëlisch grondgebied te werken. Ook mogen Israëlische ambtenaren niet meer met de UNRWA samenwerken. Volgens Israël waren UNRWA-medewerkers betrokken bij de aanval van 7 oktober 2023 op Israël. Het verbod wekte de vrees dat het voor UNRWA moeilijk of zelfs onmogelijk zou worden hulp te bieden aan de Palestijnse burgerbevolking.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP/RTR) - De internationale luchthaven van het Zuid-Franse Marseille is tijdelijk dicht vanwege een natuurbrand. Volgens Franse media zijn in de buurt ook delen van snelwegen gesloten.
17 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft niet om gesprekken met de Verenigde Staten gevraagd, heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken gezegd volgens persbureau Tasnim. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat er gesprekken gepland zijn en dat de houding van Iran is veranderd na de Amerikaanse aanvallen op nucleaire installaties in het land.
19 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Bemiddelaar Qatar stelt dat "tijd nodig" is voor de onderhandelingen voor een staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Ik denk niet dat ik op dit moment een tijdlijn kan geven, maar ik kan nu wel zeggen dat we hier tijd voor nodig zullen hebben", aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenXERTA (ANP/RTR) - De Spaanse autoriteiten hebben meer dan 18.000 inwoners van de provincie Tarragona opdracht gegeven binnen te blijven. In het gebied grijpt een natuurbrand om zich heen en worden evacuaties uitgevoerd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen Oekraïne onmiddellijk alsnog een deel van de teruggeroepen lading luchtverdedigingswapens sturen, melden bronnen aan nieuwsplatform Axios. Het zou gaan om tien Patriot-raketten.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is begonnen aan een staatsbezoek van drie dagen aan het Verenigd Koninkrijk. Dit is het eerste staatsbezoek van een EU-leider aan het VK sinds de Brexit en het eerste van een Franse president sinds 2008.
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het verlagen van de defensie-uitgaven in de afgelopen dertig jaar "was een enorme fout die we nooit meer moeten maken", zei de Deense premier Mette Frederiksen in een debat in het Europees Parlement. Meer investeren in defensie is nodig en "het versterken van de Europese defensie-industrie is een absolute topprioriteit", zei Frederiksen in het parlement waar ze de prioriteiten van het Deense voorzitterschap van de Europese Unie toelichtte.
3 uur geleden