UNRWA helpt Palestijnen verder ondanks verbod Israël
NEW YORK (ANP/DPA) - De hulp aan Palestijnen door de VN-organisatie UNRWA wordt voortgezet ondanks een Israëlisch verbod. UNRWA had deze donderdag moeten stoppen, maar de activiteiten op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever en in de Gazastrook gaan door.
De UNRWA kan de betrokken gemeenschappen blijven helpen, benadrukt een VN-woordvoerder. De UNRWA-klinieken op de Westelijke Jordaanoever, inclusief Oost-Jeruzalem, zijn open. Ook in Gaza gaat de hulpverlening verder.
Israël verbood de organisatie om op Israëlisch grondgebied te werken. Ook mogen Israëlische ambtenaren niet meer met de UNRWA samenwerken. Volgens Israël waren UNRWA-medewerkers betrokken bij de aanval van 7 oktober 2023 op Israël. Het verbod wekte de vrees dat het voor UNRWA moeilijk of zelfs onmogelijk zou worden hulp te bieden aan de Palestijnse burgerbevolking.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
6 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
6 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
7 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
7 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
8 uur geleden