UNRWA helpt Palestijnen verder ondanks verbod Israël
NEW YORK (ANP/DPA) - De hulp aan Palestijnen door de VN-organisatie UNRWA wordt voortgezet ondanks een Israëlisch verbod. UNRWA had deze donderdag moeten stoppen, maar de activiteiten op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever en in de Gazastrook gaan door.
De UNRWA kan de betrokken gemeenschappen blijven helpen, benadrukt een VN-woordvoerder. De UNRWA-klinieken op de Westelijke Jordaanoever, inclusief Oost-Jeruzalem, zijn open. Ook in Gaza gaat de hulpverlening verder.
Israël verbood de organisatie om op Israëlisch grondgebied te werken. Ook mogen Israëlische ambtenaren niet meer met de UNRWA samenwerken. Volgens Israël waren UNRWA-medewerkers betrokken bij de aanval van 7 oktober 2023 op Israël. Het verbod wekte de vrees dat het voor UNRWA moeilijk of zelfs onmogelijk zou worden hulp te bieden aan de Palestijnse burgerbevolking.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
30 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.
35 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
11 uur geleden