Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNRWA: geen daadwerkelijke toename hulp die Gazastrook binnenkomt

UNRWA: geen daadwerkelijke toename hulp die Gazastrook binnenkomt

GAZA-STAD (ANP) - De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen, UNRWA, betwist de recente beweringen van Israël dat de hulp aan Gaza aanzienlijk is verhoogd. "Er heeft zich geen significante verandering voorgedaan in de hoeveelheid humanitaire hulpgoederen die Gaza binnenkomt", zegt UNRWA in haar dagelijkse rapport over de situatie in Gaza. "Ook is de toegang tot het noorden van het gebied niet verbeterd."

Volgens UNRWA zijn er maandag 223 vrachtwagens Gaza binnengekomen, minder dan de helft van de 500 vrachtwagens die volgens de organisatie dagelijks nodig zijn - en aanzienlijk minder dan de 419 vrachtwagens die Israël meldde.

Dinsdag zouden volgens Israël 468 hulpvrachtwagens Gaza zijn binnenreden. UNRWA stelt echter dat veel van die vrachtwagens maar voor de helft vol zijn.

Meer uit Buitenland

Politie Nepal arresteert meer dan 400 mensen voor Gen Z-protesten

KATHMANDU (ANP/AFP) - De Nepalese politie heeft 423 mensen gearresteerd voor de zogenoemde Gen Z-protesten in september, meldt de politie maandag. De arrestanten worden onder meer beschuldigd van moord, verboden wapenbezit, diefstal en vandalisme.

20 minuten geleden
BBC-voorzitter biedt excuses aan voor Trump-montage

LONDEN (ANP) - De voorzitter van de Britse omroep BBC Samir Shah heeft excuses aangeboden voor de manier waarop een speech van de Amerikaanse president Donald Trump is bewerkt. Delen uit de toespraak werden in een Panorama-documentaire aan elkaar geplakt, waarbij onder meer zou zijn weggelaten dat hij opriep tot een vreedzaam protest.

40 minuten geleden
Klimaattop van start met tienduizenden bezoekers, maar zonder VS

BELÉM (ANP) - In de Braziliaanse stad Belém is de jaarlijkse VN-klimaattop officieel begonnen. Tien jaar na het Klimaatakkoord van Parijs bespreken landen de komende twee weken de toestand van het klimaat. Volgens schattingen wonen 50.000 mensen de top dit jaar bij. De Verenigde Staten doen niet mee. Daarmee ontbreekt het land met de op een na hoogste uitstoot van broeikasgassen (na China).

42 minuten geleden
Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep

PARIJS (ANP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy komt vrij in afwachting van het hoger beroep in een zaak over campagnefinanciering. Een rechtbank heeft dat maandag besloten, meldt de Franse zender BFMTV. Sarkozy zit sinds 21 oktober een straf van vijf jaar uit voor criminele samenzwering.

46 minuten geleden
Israël geeft opnieuw Palestijnse lichamen vrij

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Gazaanse gezondheidsministerie zegt van Israël de lichamen van nog eens vijftien Palestijnen te hebben ontvangen. Daarmee komt het totaal op 315 sinds het ingaan van het bestand tussen Hamas en Israël een maand geleden.

1 uur geleden
Bronnen: twee moordpogingen op Syrische president verijdeld

DAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft twee pogingen van Islamitische Staat (IS) om president Ahmed al-Sharaa om het leven te brengen verijdeld, zeggen anonieme bronnen tegen persbureau Reuters. Het Syrische ministerie van Informatie heeft niet gereageerd op de berichten.

1 uur geleden
Aantal gewonden loopt op na treinongeluk Slowakije

BRATISLAVA (ANP/DPA) - Bij een treinongeluk in Slowakije zijn zeker 79 mensen gewond geraakt, melden autoriteiten. Eerder werd bericht over ongeveer 30 gewonden. Twee passagierstreinen botsten zondagavond frontaal op elkaar op ongeveer 20 kilometer van hoofdstad Bratislava. Geen van de gewonden zou in levensgevaar zijn.

2 uur geleden