UNRWA denkt zonder financiering eind februari te moeten stoppen
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) denkt dat het aan het eind van deze maand moet stoppen met de werkzaamheden als de internationale financiering opgeschort blijft. Dat zou niet alleen gelden voor de operatie in de Gazastrook, maar ook voor andere gebieden waar de hulporganisatie actief is, zegt baas Philippe Lazzarini.
De geldstroom vanuit veel landen is deze week stil komen te liggen nadat Israël medewerkers van UNRWA had beschuldigd van het steunen van Hamas. Sommige personeelsleden zouden hebben geholpen bij de grootschalige aanval op Israël op 7 oktober. Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu is UNRWA "totaal geïnfiltreerd" door leden van Hamas. De VN-organisatie heeft de verdachte medewerkers ontslagen en is een onderzoek begonnen.
UNRWA speelt een grote rol bij het leveren van humanitaire hulp aan de Palestijnen in de Gazastrook, waar sinds de oorlog uitbrak bijna de hele bevolking op de vlucht is geslagen. Kopstukken van de Verenigde Naties benadrukken dat de mensen daar juist nu niet zonder die organisatie kunnen.
Meer uit Buitenland
POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
52 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
3 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
5 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
6 uur geleden