UNRWA denkt dat 50.000 mensen Rafah hebben verlaten
GENÈVE (ANP) - Zo'n 50.000 mensen hebben Rafah de afgelopen 48 uur verlaten, zegt een functionaris van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) tegen CNN. Israël heeft maandag opgeroepen tot de evacuatie van het oostelijke deel van de stad in de Gazastrook. De oproep zou gericht zijn aan 100.000 burgers.
"We volgden ongeveer 50.000 mensen die de afgelopen 48 uur Rafah verlieten. We zagen dat sommige mensen naar Khan Younis gingen, anderen naar het uitgebreide humanitaire gebied van Al Mawasi, en weer anderen naar Deir al Balah", zei Scott Anderson van de UNRWA. Israël noemt het gebied waar het wil dat burgers naartoe gaan een "humanitair gebied met onder meer veldhospitalen, tenten, medicijnen en voedsel".
Het gebied beschikt volgens Anderson niet over de juiste infrastructuur. Er zouden ook al 400.000 mensen verblijven. Anderson noemt het "in wezen een zanderig gebied" waar geen wegen naartoe leiden. Ook zei hij tegen CNN dat mensen die naar Khan Younis vluchten in een gebied komen dat verwoest is door de oorlog. "Bij de Verenigde Naties vinden we dat mensen moeten kunnen kiezen waar ze naartoe gaan en wij zullen hen hulp verlenen waar ze ook besluiten onderdak te zoeken met hun families."
Ook andere hulporganisaties zeggen dat er geen realistische evacuatiemogelijkheden zijn voor de Palestijnen in Rafah. Hulpverleners van onder meer Save the Children, Dokters van de Wereld en Refugees International zeggen dat een grootschalige Israëlische operatie een humanitaire catastrofe zal veroorzaken, voor zover die niet al aan de gang is in de stad. Volgens John Kahler van Medglobal staat het zuiden van Gaza nu op een "kantelpunt" en is er in het gebied bijna sprake van een hongersnood, waar het noorden al onder lijdt.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Russische aanvallen hebben in Oekraïne het leven gekost aan zeker vier personen. Ook raakten op meerdere plekken in het land personen gewond. Door schade aan infrastructuur moest in delen van hoofdstad Kyiv de stroom worden uitgeschakeld.
53 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Minnesota heeft een rechtszaak aangespannen vanwege de "ongekende toename" van de aanwezigheid van federale agenten in de staat, enkele dagen nadat een agent van immigratiedienst ICE een vrouw had doodgeschoten in Minneapolis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
10 uur geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
11 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
13 uur geleden