Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNRWA-chef zegt dat Israël hem weer toegang tot Gaza ontzegt

UNRWA-chef zegt dat Israël hem weer toegang tot Gaza ontzegt

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Israëlische autoriteiten hebben het hoofd van de VN-organisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA), Philippe Lazzarini, voor de tweede keer de toegang tot Gaza ontzegd sinds 7 oktober. Dat zei Lazzarini in een bericht op X. Lazzarini is sinds het uitbreken van de oorlog vier keer in Gaza geweest, onder meer op 17 maart.

Ook zei Lazzarini dat Israël nog altijd de levering van humanitaire hulp belemmert of weigert. "Alleen al in de afgelopen twee weken hebben we tien incidenten geregistreerd, waaronder het schieten op konvooien, aanhoudingen van VN-personeel gevolgd door pesterijen zoals gedwongen uitkleding, bedreigingen met wapens en lange vertragingen bij controleposten waardoor konvooien gedwongen werden zich in het donker te verplaatsen of af te breken", aldus Lazzarini.

De UNRWA-chef riep ook op tot een "onafhankelijk onderzoek" naar raketbeschietingen die zondag leidden tot de sluiting van een belangrijke grensovergang tussen Israël en Gaza, nabij Kerem Shalom. De gewapende vleugel van Hamas, de Al Qassam-brigades, eiste de verantwoordelijkheid op voor die aanval. Volgens het Israëlische leger kwamen er drie militairen bij om.

Later op zondag zei het Israëlische leger (IDF) dat het een commandocentrum van Hamas in centraal Gaza had aangevallen. De Palestijnse beweging zou dat centrum volgens een IDF-woordvoerder "opzettelijk in de buurt van een actieve UNRWA-locatie" hebben gepositioneerd.

Meer uit Buitenland

Linkse oppositieleider voor samenwerking met Arabische partijen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.

12 minuten geleden
Argentinië: Bolsonaro op weg naar Ecuador

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.

54 minuten geleden
Verkiezingen Israël: regeringsblok Netanyahu blijft aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.

2 uur geleden
Trump over verkiezingen: Netanyahu heeft het erg goed gedaan

TEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.

2 uur geleden
Trump over komst Bolsonaro naar VS: het zijn aardige mensen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat achter de komst van de Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro naar de Verenigde Staten. Hij zei dat woensdag tegen verslaggevers. Bolsonaro vertrok naar de VS nadat hij zondag de presidentsverkiezingen had verloren.

3 uur geleden
Zelensky: vooruitgang aan het front, inclusief nieuwe operatie

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn land terrein heroverd met een reeks offensieven, waaronder een operatie die niet eerder was aangekondigd. Hij zei dat dinsdag in zijn avondlijke videotoespraak.

3 uur geleden
VS verstrekken visa aan Flávio Bolsonaro en familieleden

WASHINGTON (ANP) - Flávio Bolsonaro en leden van zijn familie hebben een visum voor de Verenigde Staten gekregen. Dat heeft een hoge functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld, aldus The Washington Post.

3 uur geleden