UNRWA-chef onthutst door opschorting financiële steun
LONDEN (ANP/RTR) - De chef van de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) heeft onthutst gereageerd op het besluit van negen landen hun financiële steun op te schorten. Ze besloten daartoe na beschuldigingen over betrokkenheid van UNRWA-stafleden bij de terroristische aanvallen op Israël op 7 oktober.
"Deze beslissingen bedreigen de voortzetting van ons humanitaire werk in de regio, in het bijzonder in de Gazastrook", verklaarde Philippe Lazzarini op het platform X. "De Palestijnen in Gaza zaten niet te wachten op deze extra collectieve straf. Dit werpt een smet op ons allen".
In navolging van de VS, Canada en Australië staakten Nederland, Verenigde Koninkrijk, Italië, Finland, Zwitserland en zaterdagavond ook Duitsland hun betalingen aan de VN-organisatie. Deze heeft een onderzoek gelast naar de aantijgingen aan het adres van een aantal medewerkers.
Meer uit Buitenland
BAALBEK/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens Libanese media zeker 26 doden gevallen in het oosten van Libanon. Gevreesd wordt dat het dodental oploopt.
13 minuten geledenBAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.
39 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft een zeer grote nachtelijke luchtaanval uitgevoerd op militair-industriële complexen, militaire vliegvelden en installaties van de energiesector. Dat maakte het ministerie van Defensie in Moskou zaterdag bekend
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft gezegd dat het leiderschap van het land het erover eens is geen aanvallen uit te voeren op landen van waaruit Iran niet wordt bestookt. Iran zal alleen reageren op aanvallen vanuit die landen. Hij bood de betrokken 'buurlanden' in de regio die Iran heeft aangevallen zijn excuses aan, maar Iran zal zich volgens hem niet overgeven aan Israël en de VS.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
3 uur geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
4 uur geleden