Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNRWA blijft na Israëlisch verbod actief in Palestijnse gebieden

UNRWA blijft na Israëlisch verbod actief in Palestijnse gebieden

OSLO (ANP/AFP) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) blijft actief in de Palestijnse gebieden als het Israëlische verbod op het agentschap eind januari ingaat. De UNRWA is de grootste hulporganisatie in de Gazastrook, waar de Israëlische aanvallen grote schade hebben veroorzaakt en veel mensen afhankelijk zijn van hulp.

UNRWA-chef Philippe Lazzarini zei tijdens een conferentie in Oslo dat het lokale personeel blijft om noodhulp te verlenen en waar mogelijk ook onderwijs en eerstelijnsgezondheidszorg. Het werk wordt volgens Lazzarini gevaarlijker "door de uitzonderlijk vijandige werkomgeving die is ontstaan door Israëls minachting voor het internationaal recht en de felle desinformatiecampagne tegen het agentschap".

De UNRWA mag vanaf eind deze maand niet meer opereren via Israël en ook vervalt het contact met de Israëlische autoriteiten. Israël uit herhaaldelijk kritiek op de hulporganisatie, die volgens de Verenigde Naties een zeer belangrijke rol speelt bij de hulpverlening aan de burgers in Gaza.

Meer uit Buitenland

Iran bedreigt scheepvaart in regio als blokkade VS voortduurt

TEHERAN (ANP/RTR) - De legerleiding van Iran heeft gewaarschuwd dat ze de scheepvaart in de Perzische Golf, de Golf van Oman en de Rode Zee stillegt als er geen einde komt aan de Amerikaanse maritieme blokkade van Iraanse havens.

5 minuten geleden
Onderzoek Spanje wijst schuldigen aan voor grote stroomstoring

MADRID (ANP/RTR) - De enorme stroomstoring vorig jaar in Spanje is te wijten aan de regering, de netbeheerder en energietoezichthouder, aldus een onderzoek van de Spaanse senaat. Dit is het eerste onderzoek waarin een of meerdere schuldigen worden aangewezen.

17 minuten geleden
Magyar verwacht half mei inauguratie nieuwe Hongaarse regering

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Péter Magyar, de winnaar van de Hongaarse verkiezingen, verwacht dat zijn nieuwe regering halverwege mei geïnaugureerd wordt. "Mogelijk nog iets eerder", zei hij na een gesprek met president Tamás Sulyok. Begin mei moet het parlement voor het eerst bijeenkomen.

1 uur geleden
Premier Pakistan naar buitenland, speculaties over vredesoverleg

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif begint woensdag met een vier dagen durend bezoek aan Saudi-Arabië, Qatar en Turkije, terwijl wordt gespeculeerd over nieuwe Iraans-Amerikaanse vredesonderhandelingen in Pakistan. Sharif treedt op als een belangrijke bemiddelaar tussen de twee landen in oorlog.

1 uur geleden
VK stuurt dit jaar nog eens 120.000 drones naar Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt dit jaar nog eens minstens 120.000 drones naar Oekraïne om te helpen de Russische invasietroepen af te weren. De aankondiging komt voor nieuw overleg van de bondgenoten van Oekraïne over het inzamelen van militaire hulp voor het land. Ze moeten zich niet laten afleiden door de oorlog in het Midden-Oosten, onderstreepte de Britse defensieminister John Healey.

2 uur geleden
VN-waakhond ziet toename nucleaire activiteiten Noord-Korea

SEOUL (ANP/AFP) - Noord-Korea is bezig met een "zeer ernstige uitbreiding" van zijn vermogen om kernwapens te produceren, waarschuwt de chef van de VN-atoomwaakhond Rafael Grossi. Volgens hem nemen de activiteiten bij een reactor die wordt gebruikt om uranium te verrijken snel toe.

3 uur geleden
Magyar wil Hongaarse staatsmedia aan banden leggen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn nieuwe regering de uitzendingen van de staatsmedia wil opschorten. Hij verklaarde in een interview op de nationale radio dat de staatsmedia de afgelopen jaren veel schade hebben aangericht door propaganda van de regering van Viktor Orbán te verspreiden.

4 uur geleden