UNRWA blijft na Israëlisch verbod actief in Palestijnse gebieden
OSLO (ANP/AFP) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) blijft actief in de Palestijnse gebieden als het Israëlische verbod op het agentschap eind januari ingaat. De UNRWA is de grootste hulporganisatie in de Gazastrook, waar de Israëlische aanvallen grote schade hebben veroorzaakt en veel mensen afhankelijk zijn van hulp.
UNRWA-chef Philippe Lazzarini zei tijdens een conferentie in Oslo dat het lokale personeel blijft om noodhulp te verlenen en waar mogelijk ook onderwijs en eerstelijnsgezondheidszorg. Het werk wordt volgens Lazzarini gevaarlijker "door de uitzonderlijk vijandige werkomgeving die is ontstaan door Israëls minachting voor het internationaal recht en de felle desinformatiecampagne tegen het agentschap".
De UNRWA mag vanaf eind deze maand niet meer opereren via Israël en ook vervalt het contact met de Israëlische autoriteiten. Israël uit herhaaldelijk kritiek op de hulporganisatie, die volgens de Verenigde Naties een zeer belangrijke rol speelt bij de hulpverlening aan de burgers in Gaza.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
58 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
3 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
7 uur geleden