UNRWA blijft na Israëlisch verbod actief in Palestijnse gebieden
OSLO (ANP/AFP) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) blijft actief in de Palestijnse gebieden als het Israëlische verbod op het agentschap eind januari ingaat. De UNRWA is de grootste hulporganisatie in de Gazastrook, waar de Israëlische aanvallen grote schade hebben veroorzaakt en veel mensen afhankelijk zijn van hulp.
UNRWA-chef Philippe Lazzarini zei tijdens een conferentie in Oslo dat het lokale personeel blijft om noodhulp te verlenen en waar mogelijk ook onderwijs en eerstelijnsgezondheidszorg. Het werk wordt volgens Lazzarini gevaarlijker "door de uitzonderlijk vijandige werkomgeving die is ontstaan door Israëls minachting voor het internationaal recht en de felle desinformatiecampagne tegen het agentschap".
De UNRWA mag vanaf eind deze maand niet meer opereren via Israël en ook vervalt het contact met de Israëlische autoriteiten. Israël uit herhaaldelijk kritiek op de hulporganisatie, die volgens de Verenigde Naties een zeer belangrijke rol speelt bij de hulpverlening aan de burgers in Gaza.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.
30 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese Nationaal Volkscongres heeft een wet goedgekeurd die de "etnische eenheid" in het land moet versterken. De Chinese regering wil zo de "samenhang versterken". Deskundigen en activisten maken zich zorgen dat de wet slecht kan uitpakken voor minderheden in het land, zoals de Oeigoeren of de inwoners van Taiwan en Tibet.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontmoet vrijdag in Parijs zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. De twee praten daar onder meer over de veiligheidsgaranties die een groep bondgenoten van Oekraïne kan bieden, meldt het kantoor van Macron. Ook Nederland is lid van die zogenoemde Coalition of the Willing (Coalitie van Bereidwilligen), die mede door Frankrijk wordt aangevoerd.
3 uur geledenMANAMA (ANP/AFP/DPA) - Iran heeft donderdag brandstoftanks aangevallen in Bahrein. De tanks behoren tot een opslagfaciliteit in het gouvernement Muharraq.
3 uur geledenDAKAR (ANP/AFP/RTR) - Senegal heeft de straf voor relaties tussen mensen van hetzelfde geslacht verhoogd naar 5 tot 10 jaar cel. Eerder was dat 1 tot 5 jaar cel. De beslissing komt te midden van een harde campagne tegen de lhbti-gemeenschap in het land.
4 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense chef en mede-oprichter van het wereldberoemde Michelinrestaurant Noma, René Redzepi, stapt op na beschuldigingen van mishandeling. "Na meer dan twee decennia waarin ik dit restaurant heb opgebouwd en geleid, heb ik besloten een stap terug te doen", schrijft Redzepi in een verklaring op Instagram.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Twee olietankers zijn in Iraakse wateren aangevallen, waarna op beide schepen brand uitbrak. Het gaat om tankers met Iraakse olie aan boord. Een tanker vaart onder de vlag van de Marshalleilanden, de ander onder de vlag van Malta.
4 uur geleden