UNRWA blijft na Israëlisch verbod actief in Palestijnse gebieden
OSLO (ANP/AFP) - Het VN-agentschap voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) blijft actief in de Palestijnse gebieden als het Israëlische verbod op het agentschap eind januari ingaat. De UNRWA is de grootste hulporganisatie in de Gazastrook, waar de Israëlische aanvallen grote schade hebben veroorzaakt en veel mensen afhankelijk zijn van hulp.
UNRWA-chef Philippe Lazzarini zei tijdens een conferentie in Oslo dat het lokale personeel blijft om noodhulp te verlenen en waar mogelijk ook onderwijs en eerstelijnsgezondheidszorg. Het werk wordt volgens Lazzarini gevaarlijker "door de uitzonderlijk vijandige werkomgeving die is ontstaan door Israëls minachting voor het internationaal recht en de felle desinformatiecampagne tegen het agentschap".
De UNRWA mag vanaf eind deze maand niet meer opereren via Israël en ook vervalt het contact met de Israëlische autoriteiten. Israël uit herhaaldelijk kritiek op de hulporganisatie, die volgens de Verenigde Naties een zeer belangrijke rol speelt bij de hulpverlening aan de burgers in Gaza.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/RTR) - Het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties moet mogelijk stoppen met hulp in de Democratische Republiek Congo. De organisatie heeft last van grote financieringsproblemen.
1 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Bij een explosie in de Indonesische hoofdstad Jakarta zijn meer dan vijftig mensen gewond geraakt. De explosie heeft volgens lokale media plaatsgevonden in een moskee in een scholencomplex. De lokale politiechef Asep Edi Suheri heeft de precieze locatie niet bekendgemaakt.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft vrijdag zeker één raket gelanceerd in de richting van de Japanse Zee, melden de Zuid-Koreaanse krijgsmacht en Japan. Het gaat vermoedelijk om een ballistische raket met een kort bereik.
4 uur geledenHANOI (ANP/AFP/RTR) - Tyfoon Kalmaegi heeft donderdag in Vietnam zeker vijf levens geëist toen hij bij de centrale kust aan land kwam, zo maakte het Vietnamese ministerie van Milieu bekend. Zeven mensen raakten gewond.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft in internationale wateren in het Caribisch gebied drie mannen gedood bij een aanval op een verdachte drugsboot. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth donderdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Er komen "zeer spoedig" internationale grondtroepen in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump bij een ontmoeting met Centraal-Aziatische leiders in het Witte Huis.
9 uur geledenLOUISVILLE (ANP) - Het dodental ten gevolge van de crash met het UPS-vrachtvliegtuig in Louisville in de Amerikaanse staat Kentucky is opgelopen tot 13. Dat zei burgemeester Craig Greenberg van Louisville donderdag op X.
10 uur geleden