Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unnerstall kijkt uit naar een volle Kuip

Unnerstall kijkt uit naar een volle Kuip

EINDHOVEN (ANP) - Lars Unnerstall moest lang wachten op zijn kans bij PSV. De Eindhovenaren versterkten zich in mei 2018 met de Duitser, die een maand geleden doorschoof naar de positie van eerste doelman en Jeroen Zoet naar de reservebank verdrong. Zondag staat de 29-jarige Unnerstall in de competitie voor zijn eerste echt grote wedstrijd met PSV, dat in De Kuip tegen Feyenoord het seizoen nog enigszins moet zien te redden.

PSV verloor de voorbije maanden Ajax uit het oog en moet ook AZ ruim voor zich dulden op de ranglijst. Het Europese avontuur is ook al klaar voor het elftal van trainer Mark van Bommel. PSV besloot de groepsfase van de Europa League donderdag met een teleurstellend gelijkspel tegen Rosenborg BK (1-1).

"Ik denk niet dat we slecht hebben gevoetbald. We hebben wel wat kansen gecreëerd. Het laatste zetje, dat we tegen Fortuna wel hadden, ontbrak vandaag", zei Unnerstall, daarmee verwijzend naar de overwinning van 5-0 op Fortuna Sittard, afgelopen zaterdag.

Zelfverzekerde indruk

Unnerstall vond dat het tegendoelpunt tegen Rosenborg hem aan te rekenen was. Na balverlies van Érick Gutiérrez schoot aanvaller Pål André Helland de bal geplaatst, kort naast de paal, in het doel. "Ik gleed een beetje weg met mijn linkervoet. Daarom was ik een stapje te laat en kon ik echt niet meer bij die bal. Anders had ik 'm gewoon gepakt."

De oud-doelman van onder meer Schalke 04, Fortuna Düsseldorf en VVV-Venlo maakt een zelfverzekerde indruk bij PSV. Hij raakt niet snel in paniek als hij onder druk wordt gezet. Tegen FC Emmen (1-1) ging dat begin december zelfs bijna mis, toen Unnerstall de bal op het laatste moment nog onder zijn voet door wist te halen voordat een speler van Emmen er tussen zat.

Veel ervaring

"Ik heb bij Schalke al veel ervaring opgedaan. De situatie was toen anders. Niemand verwachtte toen nog echt iets van mij", zegt Unnerstall. "Ik kom van VVV en iedereen heeft kunnen zien dat ik daar twee mooie jaren heb gehad. Nu moet ik laten zien dat ik hier de terechte nummer één ben. Ik heb al een lange carrière achter mij liggen. Dat is in dit geval wel een voordeel. Ik weet wat ik moet doen. Je moet de rust proberen te bewaren."

De rust die Unnerstall vaak uitstraalt, zou PSV in de vaak hectische Kuip zondag wel eens goed kunnen gebruiken. De Eindhovenaren hebben het vaak lastig in Rotterdam. "Het is een mooie en belangrijke wedstrijd, ook omdat AZ tegen Ajax speelt. We willen winnen, we moeten winnen", besluit Unnerstall.

Meer uit Voetbal

Real Madrid soepel langs Rayo Vallecano: 4-1

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de Spaanse competitie de aansluiting bij koploper FC Barcelona behouden met een eenvoudige 4-1-zege op Rayo Vallecano. Sterspeler Kylian Mbappé scoorde twee keer, waarvan de eerste uit een strafschop. Álvaro Carreras en Jude Bellingham maakten de andere twee doelpunten.

1 uur geleden
Arsenal zet perfecte seizoensstart voort met winst op Sunderland

SUNDERLAND (ANP) - Arsenal heeft zijn perfecte seizoensstart in de Premier League voortgezet met een uitzege van 2-0 op Sunderland. De landskampioen is na vier duels koploper met de maximale 12 punten.

1 uur geleden
Cambuur boekt tegen zwak NEC eerste competitiezege: 3-0

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft na zes Eredivisieduels de eerste zege te pakken. De club uit Leeuwarden won in eigen huis met 3-0 van een zwak spelend NEC. Ilyes Hamache was de grote man bij Cambuur; hij maakte de eerste twee treffers.

1 uur geleden
Trainer Míchel ziet Ajax zich herstellen van nederlaag tegen PSV

SITTARD (ANP) - Trainer Míchel Sánchez vindt dat Ajax zich in de Eredivisie tegen Fortuna Sittard goed heeft hersteld van de verloren topper tegen PSV van vorig weekend (1-3). Dat zei de 50-jarige Spanjaard tegen ESPN na een ruime overwinning in Sittard (1-5).

2 uur geleden
Kehrer helpt Ajax bij basisdebuut met doelpunt langs Fortuna

SITTARD (ANP) - Ajax heeft op bezoek bij Fortuna Sittard de derde uitoverwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Míchel Sánchez won met 5-1 dankzij treffers van Julian Brandt, Davy Klaassen, Kasper Dolberg, Youri Baas en Thilo Kehrer, die zijn basisdebuut maakte voor de club uit Amsterdam. Invaller Anthony Descotte was trefzeker voor de thuisploeg.

3 uur geleden
FC Groningen en Go Ahead Eagles houden elkaar in evenwicht

DEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.

4 uur geleden
Ongeslagen Hull City maakt indruk met gelijkspel bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.

6 uur geleden