Unnerstall kijkt uit naar een volle Kuip
EINDHOVEN (ANP) - Lars Unnerstall moest lang wachten op zijn kans bij PSV. De Eindhovenaren versterkten zich in mei 2018 met de Duitser, die een maand geleden doorschoof naar de positie van eerste doelman en Jeroen Zoet naar de reservebank verdrong. Zondag staat de 29-jarige Unnerstall in de competitie voor zijn eerste echt grote wedstrijd met PSV, dat in De Kuip tegen Feyenoord het seizoen nog enigszins moet zien te redden.
PSV verloor de voorbije maanden Ajax uit het oog en moet ook AZ ruim voor zich dulden op de ranglijst. Het Europese avontuur is ook al klaar voor het elftal van trainer Mark van Bommel. PSV besloot de groepsfase van de Europa League donderdag met een teleurstellend gelijkspel tegen Rosenborg BK (1-1).
"Ik denk niet dat we slecht hebben gevoetbald. We hebben wel wat kansen gecreëerd. Het laatste zetje, dat we tegen Fortuna wel hadden, ontbrak vandaag", zei Unnerstall, daarmee verwijzend naar de overwinning van 5-0 op Fortuna Sittard, afgelopen zaterdag.
Zelfverzekerde indruk
Unnerstall vond dat het tegendoelpunt tegen Rosenborg hem aan te rekenen was. Na balverlies van Érick Gutiérrez schoot aanvaller Pål André Helland de bal geplaatst, kort naast de paal, in het doel. "Ik gleed een beetje weg met mijn linkervoet. Daarom was ik een stapje te laat en kon ik echt niet meer bij die bal. Anders had ik 'm gewoon gepakt."
De oud-doelman van onder meer Schalke 04, Fortuna Düsseldorf en VVV-Venlo maakt een zelfverzekerde indruk bij PSV. Hij raakt niet snel in paniek als hij onder druk wordt gezet. Tegen FC Emmen (1-1) ging dat begin december zelfs bijna mis, toen Unnerstall de bal op het laatste moment nog onder zijn voet door wist te halen voordat een speler van Emmen er tussen zat.
Veel ervaring
"Ik heb bij Schalke al veel ervaring opgedaan. De situatie was toen anders. Niemand verwachtte toen nog echt iets van mij", zegt Unnerstall. "Ik kom van VVV en iedereen heeft kunnen zien dat ik daar twee mooie jaren heb gehad. Nu moet ik laten zien dat ik hier de terechte nummer één ben. Ik heb al een lange carrière achter mij liggen. Dat is in dit geval wel een voordeel. Ik weet wat ik moet doen. Je moet de rust proberen te bewaren."
De rust die Unnerstall vaak uitstraalt, zou PSV in de vaak hectische Kuip zondag wel eens goed kunnen gebruiken. De Eindhovenaren hebben het vaak lastig in Rotterdam. "Het is een mooie en belangrijke wedstrijd, ook omdat AZ tegen Ajax speelt. We willen winnen, we moeten winnen", besluit Unnerstall.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.
21 minuten geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
6 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
8 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
18 uur geleden