Unnerstall kijkt uit naar een volle Kuip
EINDHOVEN (ANP) - Lars Unnerstall moest lang wachten op zijn kans bij PSV. De Eindhovenaren versterkten zich in mei 2018 met de Duitser, die een maand geleden doorschoof naar de positie van eerste doelman en Jeroen Zoet naar de reservebank verdrong. Zondag staat de 29-jarige Unnerstall in de competitie voor zijn eerste echt grote wedstrijd met PSV, dat in De Kuip tegen Feyenoord het seizoen nog enigszins moet zien te redden.
PSV verloor de voorbije maanden Ajax uit het oog en moet ook AZ ruim voor zich dulden op de ranglijst. Het Europese avontuur is ook al klaar voor het elftal van trainer Mark van Bommel. PSV besloot de groepsfase van de Europa League donderdag met een teleurstellend gelijkspel tegen Rosenborg BK (1-1).
"Ik denk niet dat we slecht hebben gevoetbald. We hebben wel wat kansen gecreëerd. Het laatste zetje, dat we tegen Fortuna wel hadden, ontbrak vandaag", zei Unnerstall, daarmee verwijzend naar de overwinning van 5-0 op Fortuna Sittard, afgelopen zaterdag.
Zelfverzekerde indruk
Unnerstall vond dat het tegendoelpunt tegen Rosenborg hem aan te rekenen was. Na balverlies van Érick Gutiérrez schoot aanvaller Pål André Helland de bal geplaatst, kort naast de paal, in het doel. "Ik gleed een beetje weg met mijn linkervoet. Daarom was ik een stapje te laat en kon ik echt niet meer bij die bal. Anders had ik 'm gewoon gepakt."
De oud-doelman van onder meer Schalke 04, Fortuna Düsseldorf en VVV-Venlo maakt een zelfverzekerde indruk bij PSV. Hij raakt niet snel in paniek als hij onder druk wordt gezet. Tegen FC Emmen (1-1) ging dat begin december zelfs bijna mis, toen Unnerstall de bal op het laatste moment nog onder zijn voet door wist te halen voordat een speler van Emmen er tussen zat.
Veel ervaring
"Ik heb bij Schalke al veel ervaring opgedaan. De situatie was toen anders. Niemand verwachtte toen nog echt iets van mij", zegt Unnerstall. "Ik kom van VVV en iedereen heeft kunnen zien dat ik daar twee mooie jaren heb gehad. Nu moet ik laten zien dat ik hier de terechte nummer één ben. Ik heb al een lange carrière achter mij liggen. Dat is in dit geval wel een voordeel. Ik weet wat ik moet doen. Je moet de rust proberen te bewaren."
De rust die Unnerstall vaak uitstraalt, zou PSV in de vaak hectische Kuip zondag wel eens goed kunnen gebruiken. De Eindhovenaren hebben het vaak lastig in Rotterdam. "Het is een mooie en belangrijke wedstrijd, ook omdat AZ tegen Ajax speelt. We willen winnen, we moeten winnen", besluit Unnerstall.
Meer uit Voetbal
KATOWICE (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA is zaterdag aanwezig bij de openingswedstrijd van het WK voor vrouwen onder de 20 tussen Polen en Argentinië in het Poolse Katowice. Het is het eerste toernooi van de FIFA sinds het ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
2 uur geledenNYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
15 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
15 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Deze zomer hebben er in het Nederlandse betaalde voetbal meer transfers plaatsgevonden dan een jaar eerder. Het ging, bij de mannen en vrouwen gezamenlijk, om 1030 spelers die van club wisselden. Dat zijn 135 transfers meer dan in de zomer van 2025, meldt de KNVB.
1 dag geleden