Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteiten vinden akkoord dreun voor studenten en medewerkers

Universiteiten vinden akkoord dreun voor studenten en medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De plannen van de formerende partijen zijn slecht gevallen bij de universiteiten. "De bezuinigingen op onderwijs en wetenschap zijn een dreun voor onze studenten en medewerkers die al enorm onder druk staan", zegt interim-voorzitter Jouke de Vries van de overkoepelende vereniging Universiteiten van Nederland.

Volgens de organisatie lopen universiteiten structureel ruim 500 miljoen euro mis. Zo willen PVV, VVD, NSC en BBB stoppen met het Nationaal Groeifonds. Dat was op Prinsjesdag 2019 gepresenteerd. Via het fonds stak de overheid geld in onder meer technologie.

Universiteiten van Nederland zegt dat de positie van 1200 wetenschappers op de tocht staat "terwijl deze broodnodig zijn om de aantoonbaar hoge werkdruk te beperken en het onderwijs en onderzoek op niveau te houden".

Internationalisering

Het komende kabinet wil ook meer doen om de internationalisering van het hoger onderwijs te beperken. Zo moeten er minder Engelstalige bacheloropleidingen komen. Daarmee wordt het internationale karakter van hoger onderwijs tenietgedaan en dat "heeft grote gevolgen voor de beschikbaarheid van talent voor de wetenschap en de arbeidsmarkt", aldus Universiteiten van Nederland.

De Vereniging Hogescholen is ook bezorgd over voorgenomen bezuinigingen op het hoger onderwijs. "Het hoger beroepsonderwijs heeft een essentiële rol in álle regio's van Nederland, niet alleen voor jongeren en werkenden die zich willen blijven ontwikkelen maar ook voor bedrijven, zorginstellingen en scholen die behoefte hebben aan professionals. Hiervoor zijn extra middelen nodig", zegt voorzitter Maurice Limmen. Zijn vereniging roept het nieuwe kabinet op om "in te zetten op investeringen in een stabiele, duurzame basis voor het onderwijs en onderzoek in het hoger beroepsonderwijs. Zo bouwen we samen aan een sterk Nederland."

Meer uit Politiek

BBB vindt formatiestuk van D66 en CDA 'blind voor de regio'

DEN HAAG (ANP) - D66 en het CDA hebben in hun formatiestuk te weinig oog voor de regio, vindt BBB-leider Caroline van der Plas. Volgens haar "ademt het verhaal een grootstedelijke eurofiele koers" en zijn "boeren en vissers het haasje". "Zicht op de wereld, blind voor de regio", aldus de partij.

2 uur geleden
Karremans niet in december naar China voor gesprek over Nexperia

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister van Economische Zaken Vincent Karremans (VVD) gaat toch niet deze maand naar China om daar te praten over de kwestie-Nexperia. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft hij dat hij dit van plan was, maar dat de Chinese ministers met wie hij zou spreken dan geen tijd hebben: zij zijn dan op de 'Central Economic Work Conference'. Volgens Karremans is "in goed overleg besloten te kijken naar een nieuwe datum" en gaat hij indien de situatie daarom vraagt alsnog snel naar China.

3 uur geleden
Kamer wil weten wanneer Wiersma nu eens stroomstootverbod invoert

DEN HAAG (ANP) - In het debat over het verbod op het gebruik van stroomstootapparatuur in de veehouderij heeft de Kamer collectief een vraag voor landbouwminister Wiersma: wanneer komt dat verbod er nu eindelijk? Kamerleden van Partij voor de Dieren, D66, SP, GroenLinks-PvdA, CDA en VVD willen weten waarom het verbod er nog altijd niet is.

3 uur geleden
De Vos (FVD) ziet bij D66 en CDA vooral voortzetting van beleid

DEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie ziet in het formatiestuk van D66 en CDA "een aantal aanknopingspunten". Maar verder is het "vooral voortzetting van bestaand beleid", schrijft partijleider Lidewij de Vos in een reactie op X. Ze blijft bij haar wens voor een kabinet op basis van wisselende meerderheden in de Tweede Kamer.

3 uur geleden
Jetten en Bontenbal willen belastingvoordeel groene techbedrijven

DEN HAAG (ANP) - Een belastingvoordeel moet het aantrekkelijker maken voor groene techbedrijven om zich in Nederland te vestigen en te ontwikkelen, schrijven partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA) in hun gezamenlijke formatiestuk. De partijen willen daarmee bedrijven "die passen bij onze economie van de toekomst" verder helpen.

6 uur geleden
D66 en CDA bepleiten 'modernisering' vluchtelingenverdrag

DEN HAAG (ANP) - D66 en CDA stellen in hun aanzet van een coalitieakkoord voor om het VN-vluchtelingenverdrag te 'moderniseren', zodat asielaanvragen buiten Europa kunnen worden ingediend en afgehandeld. Dat lijkt een geste richting JA21, die tijdens de verkiezingscampagne ervoor pleitte om het vluchtelingenverdrag te veranderen.

6 uur geleden
Formerende partijen willen 'crisiswet' voor overbelast stroomnet

DEN HAAG (ANP) - De formerende partijen D66 en het CDA willen met een zogenoemde "Crisiswet Netcongestie" de overbelasting op het stroomnet tegengaan. Dat staat in het formatiedocument waar beide partijen de afgelopen weken aan hebben gewerkt.

6 uur geleden