Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteiten: toelaten leerling zonder diploma geen oplossing

Universiteiten: toelaten leerling zonder diploma geen oplossing

DEN HAAG (ANP) - Koepelorganisatie Universiteiten van Nederland vindt het geen goed plan om examenleerlingen die door corona nog geen diploma hebben voorwaardelijk te laten beginnen met hun vervolgopleiding op de universiteit of het hbo. Henk Hagoort, de voorzitter van de VO-raad die het voorgezet onderwijs vertegenwoordigt, zou dit wel willen omdat deze leerlingen door corona een uitgangssituatie hebben waar ze zelf niets aan kunnen doen.

"We snappen de zorgen van de VO-raad over achterstanden bij leerlingen in het voortgezet onderwijs, maar een voorwaardelijke toelating tot de universiteit lijkt ons niet de oplossing", zegt een woordvoerder van Universiteiten van Nederland. Hij wijst erop dat het kabinet nu al maatregelen treft om deze leerlingen te helpen. "De regels bij het eindexamen zijn versoepeld en het kabinet zet het Nationaal Programma Onderwijs in om achterstanden weg te werken. Een voorwaardelijke toelating leidt ertoe dat de achterstand zich verder opstapelt en deze studenten het nog zwaarder krijgen", aldus de zegsman.

Ook de Vereniging Hogescholen vindt een voorwaardelijke toelating tot het hoger onderwijs geen goede zaak. "Middelbare scholieren worden al geholpen doordat de regels bij het eindexamen zijn versoepeld. Er is bovendien veel geld beschikbaar in het voorgezet onderwijs om achterstanden weg te werken", stelt een woordvoerder. Volgens de Hogescholen is het juist belangrijk dat scholieren hun schooltijd goed afronden en vervolgens met een schone lei beginnen aan hun beroepsopleiding op de hogeschool.

Volgens Hagoort is extra flexibiliteit van de onderwijsinstellingen en de Haagse politiek nodig, ook om te zorgen dat leerlingen niet in een neerwaartse spiraal terechtkomen.

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

2 uur geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

3 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

10 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

10 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

12 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

12 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

14 uur geleden