Universiteiten openen hun academische jaar
DEN HAAG (ANP) - Nu de zomervakantie voorbij is, gaan niet alleen basisscholen en middelbare scholen weer open, ook het collegejaar op de universiteiten begint. Voor de meeste universiteiten is de aftrap op maandag, bij de traditionele opening van het academische jaar.
De Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) heeft een grote discussiemiddag over "technologische soevereiniteit". Daarbij zijn eurocommissaris Thierry Breton (Interne Markt), minister Micky Adriaansens (Economische Zaken) en de bestuursvoorzitter van ASML, Peter Wennink, aanwezig. Dat bedrijf uit Veldhoven maakt de machines die chips maken en is in die sector een van de belangrijkste bedrijven in de wereld. De Verenigde Staten willen dat Nederland meer doet om te voorkomen dat ASML zulke machines verkoopt aan China.
Ook bij andere universiteiten is het kabinet vertegenwoordigd. Minister Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) praat op zijn oude universiteit in Leiden over vrede en veiligheid. Robbert Dijkgraaf (minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap) is in Maastricht en Dennis Wiersma (minister voor Primair en Voortgezet Onderwijs) spreekt bij de Open Universiteit in het Mauritshuis in Den Haag. Karien van Gennip (minister van Sociale Zaken en Werkgelegenheid) woont de opening van het academisch jaar in Tilburg bij en praat daar over de toekomst van de arbeidsmarkt. De opening in Groningen gaat over weerbaarheid bij tegenslagen en roerige tijden, en daar is staatssecretaris Maarten van Ooijen (Volksgezondheid, Welzijn en Sport).
De Universiteit voor Humanistiek in Utrecht heeft prinses Laurentien uitgenodigd. Zij spreekt onder meer over de toeslagenaffaire. De prinses is oprichter van een stichting die gedupeerde ouders en kinderen bijstaat. Ook in Utrecht, Enschede, Nijmegen, Rotterdam, Delft en Wageningen is maandag de opening van het academische jaar, net als bij de Vrije Universiteit in Amsterdam. De Friese campus van de Rijksuniversiteit Groningen, in Leeuwarden, trapt dinsdag het collegejaar af en de Universiteit van Amsterdam doet dat donderdag.
Meer uit Binnenland
WEZEP (ANP) - Vijf gewonden van het ongeval met een touringcar op de A28 bij Wezep liggen nog in het ziekenhuis. Dat laat de gemeente Oldebroek weten, waar Wezep onder valt.
26 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de wedstrijd SC Cambuur tegen Feyenoord in Leeuwarden van zondag. De bezoekende fans van de Rotterdamse ploeg gooiden vuurwerk richting het vak met Cambuur-supporters. Daarbij raakten vijf mensen gewond.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse Publieke Omroep gaat geen verzoek indienen bij mediaminister Rianne Letschert om maatregelen te nemen tegen aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!). De andere ledenomroepen vroegen begin juni aan de NPO om een dergelijk verzoek in te dienen. Volgens de NPO is het echter onduidelijk of er voldoende "juridische grondslag" is "voor het indienen van een verzoek tot intrekking van de voorlopige erkenning van ON!", meldt de NPO maandag.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Een crowdfunding voor de zoektocht naar de vermiste Nederlandse filmproducent Rodney Leysner heeft inmiddels bijna 15.000 euro opgeleverd. Dat is te zien op de GoFundMe-pagina waar de actie door de familie van Leysner is opgezet. De producent wordt sinds 15 augustus vermist in Suriname.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Bij de Grand Prix in Zandvoort zijn dit weekend meerdere aanhoudingen verricht voor het verstoren van de openbare orde en een aantal gebiedsverboden uitgedeeld. Dat meldt de burgemeester van Zandvoort. Ook is een aantal jongeren naar Bureau Halt doorverwezen in verband met drankgebruik.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) betreurt dat AVROTROS opnieuw heeft besloten om niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat songfestivaldirecteur Martin Green weten in een verklaring aan het ANP. Wel zegt de organisatie begrip te hebben voor de beslissing van de omroep.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Eurovisie Songfestival is volgens cultuurminister Rianne Letschert elk jaar voor veel mensen een plezier om naar te kijken. "Het plezier is toch een stuk groter als Nederland meedoet", zegt de minister in een verklaring, nadat bekend werd dat AVROTROS ook volgend jaar afziet van deelname.
5 uur geleden