Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteiten en hogescholen beperken les op locatie door storm

Universiteiten en hogescholen beperken les op locatie door storm

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere universiteiten en een hogeschool hebben aangegeven vrijdagmiddag geen fysieke les te geven vanwege de storm Eunice. Door de storm rijden er vanaf 14.00 uur geen treinen meer, de onderwijsinstellingen willen alle studenten de kans geven om voor die tijd naar huis te kunnen. Onder meer de Universiteit Utrecht, de Universiteit Leiden en de Hogeschool van Amsterdam geven vrijdagmiddag geen les meer op locatie.

In Utrecht gaan de lessen vanaf 12.45 uur niet door. "Docenten laten weten of en hoe het onderwijs dat morgenmiddag gepland staat, kan worden ingehaald", aldus de universiteit. In Leiden zijn vanaf 12.00 uur de universiteitsgebouwen gesloten.

De Hogeschool van Amsterdam beperkt het fysieke onderwijs vrijdag vanaf 12.00 uur. De gebouwen van de hogeschool blijven wel gewoon de hele dag open. Na 12.00 uur wordt mogelijk overgeschakeld naar onlineonderwijs. "De opleidingen informeren de studenten over of er wordt overgegaan op onlineonderwijs, of de lessen voor de middag vervallen", laat een woordvoerder van de HvA weten.

Thuis werken

De Wageningen Universiteit heeft medewerkers opgeroepen om zoveel mogelijk thuis te werken, maar laat wel weten dat het onderwijs in principe gewoon doorgaat. "We hebben onze studenten en medewerkers gewezen op de storm en op de treinen die na 14.00 uur niet meer rijden. Activiteiten en toetsen die normaliter verplicht zijn, zijn dat vrijdag niet", aldus een woordvoerder.

Ook de Vrije Universiteit van Amsterdam geeft aan dat practica en onderwijs vrijdagmiddag gewoon doorgaan, tenzij anders aangegeven door de docent. De tentamens die voor 12.00 uur zijn gepland op de campus gaan door. Voor de tentamens die na 12.00 uur plaatsvinden wordt een alternatief aangeboden of wanneer dit niet mogelijk is, uitgesteld.

Het KNMI heeft vanaf vrijdagmiddag code oranje afgegeven vanwege de storm, met windstoten van 100 tot 120 kilometer per uur. De NS adviseert mensen die vrijdag toch met trein willen om de NS Reisplanner in de gaten te houden.

Meer uit Binnenland

Utrecht: Kom niet meer naar de stad tijdens Koningsnacht

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.

4 minuten geleden
Burgemeester Schouten vraagt aandacht voor veiligheid op straat

ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.

1 uur geleden
Republiek verliest zaak om opblaasdino, neemt mascotte wel mee

AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.

7 uur geleden
Parachutist overleden in Rhoon, politie vermoedt ongeval

RHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.

8 uur geleden
Jetten noemt schietpartij 'schokkende gebeurtenis'

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.

9 uur geleden
Steeds meer gebieden met verhoogd risico op natuurbrand

DEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.

10 uur geleden
Zes activisten die opstopping op A12 veroorzaakten nog vast

UTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.

11 uur geleden