Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteiten en hogescholen beperken les op locatie door storm

Universiteiten en hogescholen beperken les op locatie door storm

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere universiteiten en een hogeschool hebben aangegeven vrijdagmiddag geen fysieke les te geven vanwege de storm Eunice. Door de storm rijden er vanaf 14.00 uur geen treinen meer, de onderwijsinstellingen willen alle studenten de kans geven om voor die tijd naar huis te kunnen. Onder meer de Universiteit Utrecht, de Universiteit Leiden en de Hogeschool van Amsterdam geven vrijdagmiddag geen les meer op locatie.

In Utrecht gaan de lessen vanaf 12.45 uur niet door. "Docenten laten weten of en hoe het onderwijs dat morgenmiddag gepland staat, kan worden ingehaald", aldus de universiteit. In Leiden zijn vanaf 12.00 uur de universiteitsgebouwen gesloten.

De Hogeschool van Amsterdam beperkt het fysieke onderwijs vrijdag vanaf 12.00 uur. De gebouwen van de hogeschool blijven wel gewoon de hele dag open. Na 12.00 uur wordt mogelijk overgeschakeld naar onlineonderwijs. "De opleidingen informeren de studenten over of er wordt overgegaan op onlineonderwijs, of de lessen voor de middag vervallen", laat een woordvoerder van de HvA weten.

Thuis werken

De Wageningen Universiteit heeft medewerkers opgeroepen om zoveel mogelijk thuis te werken, maar laat wel weten dat het onderwijs in principe gewoon doorgaat. "We hebben onze studenten en medewerkers gewezen op de storm en op de treinen die na 14.00 uur niet meer rijden. Activiteiten en toetsen die normaliter verplicht zijn, zijn dat vrijdag niet", aldus een woordvoerder.

Ook de Vrije Universiteit van Amsterdam geeft aan dat practica en onderwijs vrijdagmiddag gewoon doorgaan, tenzij anders aangegeven door de docent. De tentamens die voor 12.00 uur zijn gepland op de campus gaan door. Voor de tentamens die na 12.00 uur plaatsvinden wordt een alternatief aangeboden of wanneer dit niet mogelijk is, uitgesteld.

Het KNMI heeft vanaf vrijdagmiddag code oranje afgegeven vanwege de storm, met windstoten van 100 tot 120 kilometer per uur. De NS adviseert mensen die vrijdag toch met trein willen om de NS Reisplanner in de gaten te houden.

Meer uit Binnenland

Slachtoffer steken Noardburgum minderjarig, acht verdachten vast

NOARDBURGUM (ANP) - Het slachtoffer van het steekincident in het Friese dorp Noardburgum van afgelopen nacht is een minderjarige jongen. Dat meldt de politie. In totaal zijn acht mensen aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de zaak.

1 uur geleden
Uitstel geplande hartbehandelingen door tekort medisch hulpmiddel

DEN HAAG (ANP) - Geplande hartingrepen kunnen worden uitgesteld doordat er tekort is aan een medisch hulpmiddel dat bij behandelingen wordt gebruikt. Daarvoor waarschuwen de Hartstichting en de Nederlandse Vereniging voor Cardiologie (NVVC) na berichtgeving van Nieuwsuur. De spoedzorg, zoals bij een hartinfarct, die in dertig ziekenhuizen wordt geleverd, kan wel doorgaan.

12 uur geleden
Brekelmans hekelt 'politieke spelletjes' van PVV met asielwetten

DEN HAAG (ANP) - De PVV doet aan "politieke spelletjes" en creëert "politieke chaos" door de steun voor een asielwet van de eigen oud-minister Marjolein Faber aan het wankelen te brengen, zei VVD-fractieleider Ruben Brekelmans bij de talkshow Café Kockelmann. "Nu hebben we eindelijk de kans om dat strenge asielbeleid te krijgen waar heel veel Nederlanders naar snakken. En dan probeert Geert Wilders op het laatste moment weer een stok in de wielen te steken."

12 uur geleden
Kabinet wil subsidie voor overstap naar elektrische auto

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een subsidie in het leven roepen om mensen met een laag inkomen of middeninkomen te helpen bij de aanschaf van een elektrische auto, bevestigen bronnen na berichtgeving door RTL Nieuws. Daarvoor zouden zij dan hun brandstofauto moeten inruilen. Er zou 50 miljoen euro voor worden uitgetrokken.

13 uur geleden
Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

13 uur geleden
Karremans wil Lelystad Airport openen in oktober 2027

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) wil dat Lelystad Airport in oktober 2027 opengaat voor burgerluchtvaart. Het vliegveld heeft nog geen natuurvergunning, maar de VVD-minister werkt "parallel" aan de andere zaken die nog moeten worden geregeld voordat vakantievluchten vanuit Flevoland kunnen beginnen.

15 uur geleden
Jetten: tempo voorbereidingen missie Hormuz moet omhoog

DEN HAAG (ANP) - Het tempo van de voorbereidingen voor de missie in de Straat van Hormuz moet omhoog. Dan kunnen de landen direct aan de slag zodra er een permanent staakt-het-vuren is, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Eerder op de middag was hij bij een videoconferentie van de bijna vijftig landen die zich hebben aangesloten bij de internationale coalitie.

16 uur geleden