Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteiten en hogescholen beperken les op locatie door storm

Universiteiten en hogescholen beperken les op locatie door storm

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere universiteiten en een hogeschool hebben aangegeven vrijdagmiddag geen fysieke les te geven vanwege de storm Eunice. Door de storm rijden er vanaf 14.00 uur geen treinen meer, de onderwijsinstellingen willen alle studenten de kans geven om voor die tijd naar huis te kunnen. Onder meer de Universiteit Utrecht, de Universiteit Leiden en de Hogeschool van Amsterdam geven vrijdagmiddag geen les meer op locatie.

In Utrecht gaan de lessen vanaf 12.45 uur niet door. "Docenten laten weten of en hoe het onderwijs dat morgenmiddag gepland staat, kan worden ingehaald", aldus de universiteit. In Leiden zijn vanaf 12.00 uur de universiteitsgebouwen gesloten.

De Hogeschool van Amsterdam beperkt het fysieke onderwijs vrijdag vanaf 12.00 uur. De gebouwen van de hogeschool blijven wel gewoon de hele dag open. Na 12.00 uur wordt mogelijk overgeschakeld naar onlineonderwijs. "De opleidingen informeren de studenten over of er wordt overgegaan op onlineonderwijs, of de lessen voor de middag vervallen", laat een woordvoerder van de HvA weten.

Thuis werken

De Wageningen Universiteit heeft medewerkers opgeroepen om zoveel mogelijk thuis te werken, maar laat wel weten dat het onderwijs in principe gewoon doorgaat. "We hebben onze studenten en medewerkers gewezen op de storm en op de treinen die na 14.00 uur niet meer rijden. Activiteiten en toetsen die normaliter verplicht zijn, zijn dat vrijdag niet", aldus een woordvoerder.

Ook de Vrije Universiteit van Amsterdam geeft aan dat practica en onderwijs vrijdagmiddag gewoon doorgaan, tenzij anders aangegeven door de docent. De tentamens die voor 12.00 uur zijn gepland op de campus gaan door. Voor de tentamens die na 12.00 uur plaatsvinden wordt een alternatief aangeboden of wanneer dit niet mogelijk is, uitgesteld.

Het KNMI heeft vanaf vrijdagmiddag code oranje afgegeven vanwege de storm, met windstoten van 100 tot 120 kilometer per uur. De NS adviseert mensen die vrijdag toch met trein willen om de NS Reisplanner in de gaten te houden.

Meer uit Binnenland

Minder gasverbruik op stations, ProRail zet verwarming vaker uit

UTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.

26 minuten geleden
Raad kritisch over taakstrafverbod bij geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.

1 uur geleden
Rijksmuseum ontdekt nieuwe Rembrandt na twee jaar onderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.

1 uur geleden
Strafrechtadvocaten bezoeken EBI weer, staking opgeschort

VUGHT (ANP) - Gedetineerden in de zwaarste gevangenisregimes kunnen hun advocaten weer ontvangen. Een groep van 46 advocaten heeft besloten hun staking op te schorten. Ze hervatten maandag hun bezoeken aan de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en de vier Afdelingen voor Intensief Toezicht (AIT).

2 uur geleden
Meer mensen voelden zich onveilig in 2025

DEN HAAG (ANP) - Mensen voelden zich vaker onveilig in 2025 dan twee jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een bevolkingsonderzoek over veiligheid. Vorig jaar voelde 37 procent van de mensen zich weleens onveilig, bij het vorige peilmoment in 2023 was dat nog bijna 35 procent.

3 uur geleden
Ingang Rotterdams kantoor van rederij Maersk beklad en vernield

ROTTERDAM (ANP) - Bij de ingang van het kantoor van de Deense rederij Maersk aan de Boompjes in Rotterdam zijn in de nacht van zondag op maandag vernielingen aangericht en verschillende ruiten met rode verf beklad. Dat meldt de politie na berichtgeving van Rijnmond. De politie laat weten onderzoek te doen naar het voorval.

3 uur geleden
Donorclubs: diverser donorbestand nodig tegen kansenongelijkheid

LEIDEN (ANP) - Mensen met een niet-westerse afkomst, zoals Surinaamse en Marokkaanse Nederlanders, zijn nog altijd ondervertegenwoordigd in de registers van donoren van bloed, stamcellen en organen. Omdat de kans op een donormatch het grootst is bij mensen met dezelfde afkomst, hebben patiënten met deze achtergrond minder goede overlevingskansen. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Transplantatie Stichting (NTS), de stichting Sanquin Bloedvoorziening en de stichting Matchis. De drie donororganisaties zeggen voor het eerst de handen ineen te slaan om deze kansenongelijkheid aan te pakken.

6 uur geleden