Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteiten en hogescholen beperken les op locatie door storm

Universiteiten en hogescholen beperken les op locatie door storm

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere universiteiten en een hogeschool hebben aangegeven vrijdagmiddag geen fysieke les te geven vanwege de storm Eunice. Door de storm rijden er vanaf 14.00 uur geen treinen meer, de onderwijsinstellingen willen alle studenten de kans geven om voor die tijd naar huis te kunnen. Onder meer de Universiteit Utrecht, de Universiteit Leiden en de Hogeschool van Amsterdam geven vrijdagmiddag geen les meer op locatie.

In Utrecht gaan de lessen vanaf 12.45 uur niet door. "Docenten laten weten of en hoe het onderwijs dat morgenmiddag gepland staat, kan worden ingehaald", aldus de universiteit. In Leiden zijn vanaf 12.00 uur de universiteitsgebouwen gesloten.

De Hogeschool van Amsterdam beperkt het fysieke onderwijs vrijdag vanaf 12.00 uur. De gebouwen van de hogeschool blijven wel gewoon de hele dag open. Na 12.00 uur wordt mogelijk overgeschakeld naar onlineonderwijs. "De opleidingen informeren de studenten over of er wordt overgegaan op onlineonderwijs, of de lessen voor de middag vervallen", laat een woordvoerder van de HvA weten.

Thuis werken

De Wageningen Universiteit heeft medewerkers opgeroepen om zoveel mogelijk thuis te werken, maar laat wel weten dat het onderwijs in principe gewoon doorgaat. "We hebben onze studenten en medewerkers gewezen op de storm en op de treinen die na 14.00 uur niet meer rijden. Activiteiten en toetsen die normaliter verplicht zijn, zijn dat vrijdag niet", aldus een woordvoerder.

Ook de Vrije Universiteit van Amsterdam geeft aan dat practica en onderwijs vrijdagmiddag gewoon doorgaan, tenzij anders aangegeven door de docent. De tentamens die voor 12.00 uur zijn gepland op de campus gaan door. Voor de tentamens die na 12.00 uur plaatsvinden wordt een alternatief aangeboden of wanneer dit niet mogelijk is, uitgesteld.

Het KNMI heeft vanaf vrijdagmiddag code oranje afgegeven vanwege de storm, met windstoten van 100 tot 120 kilometer per uur. De NS adviseert mensen die vrijdag toch met trein willen om de NS Reisplanner in de gaten te houden.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar explosie Utrecht afgerond, resultaten bij het OM

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.

1 uur geleden
Clingendael: asielopvang buiten EU regelen 'niet eenvoudig'

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.

1 uur geleden
Nederlandse uitvinder van Kapla-bouwblokjes overledenĀ 

NICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.

1 uur geleden
3 Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp om Gaza te verlaten

DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.

4 uur geleden
Drukte bij asielopvang Ter Apel weer flink toegenomen

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.

6 uur geleden
Marechaussee vindt zeventien vreemdelingen in koeltrailer

HOEK VAN HOLLAND (ANP) - De Koninklijke Marechaussee heeft zaterdagavond zeventien mensen aangetroffen in een koeltrailer in Hoek van Holland. Onder hen bevonden zich zes minderjarigen. Twee verdachten zijn aangehouden op verdenking van mensensmokkel, meldt de marechaussee maandag.

6 uur geleden
NS: vanaf vrijdagavond langere reistijd door werkzaamheden

UTRECHT (ANP) - Treinreizigers moeten vanaf komend weekend rekening houden met drukkere treinen en een langere reistijd door werkzaamheden op meerdere trajecten, meldt de NS. De dienstregeling in heel Nederland kan volgens de vervoerder last hebben van deze werkzaamheden. Op sommige trajecten rijden helemaal geen treinen vanwege geplande werkzaamheden. De NS adviseert mensen hun reis kort voor vertrek te plannen.

7 uur geleden