Universiteit Utrecht doet opnieuw aangifte van bekladding panden
UTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht (UU) doet aangifte van bekladding van meerdere gebouwen aan de Drift. Pro-Palestijnse demonstranten voerden daar dinsdag actie. In de nacht van zondag op maandag werd het Bestuursgebouw beklad en daar deed de universiteit toen ook al aangifte van.
"Binnen de Universiteit Utrecht is er ruimte voor verschillende perspectieven en gevoelens, maar deze acties overschrijden de norm", aldus de universiteit. De actievoerders willen dat de universiteit de banden met Israëlische instellingen verbreekt.
De demonstratie van dinsdag was aangekondigd, maar de actievoerders namen een andere route dan van tevoren was aangegeven. Zij liepen niet vanaf het Jaarbeursplein richting het Academiegebouw, maar richting de Drift. Uit voorzorg besloot de UU daarop meerdere universiteitspanden in de binnenstad te sluiten, om een bezetting te voorkomen. Hierdoor moesten onder meer studenten die aan het leren waren voor hun tentamens de bibliotheek verlaten.
Op de deur van een universiteitsgebouw aan de Drift staat onder meer de leus 'UU Funds Gaza Genocide". De universiteit laat weten de verf zo snel mogelijk van de panden te verwijderen, maar dat hierdoor mogelijk woensdag andere ingangen gebruikt moeten worden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
49 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 40-jarige man uit Herten (Limburg) wordt verdacht van onlinemisbruik van ruim 150 minderjarige meisjes, van wie veertig uit Nederland. De man stond dinsdag voor het eerst terecht op een openbare zitting. Volgens het Openbaar Ministerie benaderde hij zijn jonge slachtoffers via een deels zelf ontwikkeld computerspel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben rond het middaguur bij de Iraanse ambassade in Den Haag gedemonstreerd tegen het regime van dat land. De betogers toonden zich solidair met het Iraanse volk, zegt het Comité Iran Vrij, dat de demonstratie heeft georganiseerd.
3 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Ziekenhuis Isala in Zwolle moet een schadevergoeding betalen aan een vrouw die zwanger was geworden doordat de gynaecoloog zijn eigen sperma daarvoor had gebruikt, en niet dat van haar echtgenoot. Het ziekenhuis is aansprakelijk, heeft het gerechtshof in Leeuwarden dinsdag bepaald.
4 uur geledenLEIDEN (ANP) - Treinstation Leiden Centraal en het omliggende stationsgebied worden grondig verbouwd. De stationstunnel moet verdubbelen in formaat, er komt een overdekt busstation en de gehele façade van het station verandert. Sporen en perrons worden niet aangepakt. Voor de verbouwing is 674 miljoen euro uitgetrokken; het project moet in 2040 klaar zijn. Dat melden ProRail, NS, de gemeente en de provincie Zuid-Holland.
5 uur geleden