Universiteit Utrecht doet opnieuw aangifte van bekladding panden
UTRECHT (ANP) - De Universiteit Utrecht (UU) doet aangifte van bekladding van meerdere gebouwen aan de Drift. Pro-Palestijnse demonstranten voerden daar dinsdag actie. In de nacht van zondag op maandag werd het Bestuursgebouw beklad en daar deed de universiteit toen ook al aangifte van.
"Binnen de Universiteit Utrecht is er ruimte voor verschillende perspectieven en gevoelens, maar deze acties overschrijden de norm", aldus de universiteit. De actievoerders willen dat de universiteit de banden met Israëlische instellingen verbreekt.
De demonstratie van dinsdag was aangekondigd, maar de actievoerders namen een andere route dan van tevoren was aangegeven. Zij liepen niet vanaf het Jaarbeursplein richting het Academiegebouw, maar richting de Drift. Uit voorzorg besloot de UU daarop meerdere universiteitspanden in de binnenstad te sluiten, om een bezetting te voorkomen. Hierdoor moesten onder meer studenten die aan het leren waren voor hun tentamens de bibliotheek verlaten.
Op de deur van een universiteitsgebouw aan de Drift staat onder meer de leus 'UU Funds Gaza Genocide". De universiteit laat weten de verf zo snel mogelijk van de panden te verwijderen, maar dat hierdoor mogelijk woensdag andere ingangen gebruikt moeten worden.
Meer uit Binnenland
OSS (ANP) - De politie heeft zaterdagochtend vroeg een 35-jarige Nederlandse man uit Oss opgepakt voor mogelijke betrokkenheid bij de dood van een 47-jarige man uit Berghem. Een 33-jarige man die eerder vrijdag in Berghem werd opgepakt, geldt niet langer als verdachte.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het scenario waarin Moerdijk blijft bestaan, is "nadrukkelijker" in beeld gekomen bij het kabinet. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) meldt in een Kamerbrief dat hij de optie overweegt dat "een kleinere uitbreiding van het haven- en industriecluster Moerdijk wordt gerealiseerd". Als hiervoor wordt gekozen, hoeft het Noord-Brabantse dorp niet te verdwijnen om plaats te maken voor de uitbreiding van het haven- en industriegebied en grootschalige energieprojecten.
11 uur geledenDE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
16 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
17 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
19 uur geleden