Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit Twente test nieuw beademingsmasker

Universiteit Twente test nieuw beademingsmasker

ENSCHEDE (ANP) - Onderzoekers van de Universiteit Twente zijn een nieuw soort beademingsmasker aan het testen dat is samengesteld met een duikmasker. Daarmee zijn coronapatiënten te helpen die nog niet aan de beademingsapparatuur hoeven. Dat zou de capaciteit op de intensive cares kunnen verlichten, omdat verplaatsing van de patiënt naar de ic dan kan worden uitgesteld.

Het masker omsluit het gehele hoofd. Via een slang wordt er extra zuurstof in gepompt. Ook ontstaat een hogere druk waardoor de longen meer gaan openstaan en dus meer zuurstof kunnen opnemen. De onderzoekers testen nog wat dat precies voor effect op het menselijk lichaam heeft en of de methode veilig genoeg is.

Volgens Ruud Verdaasdonk, hoogleraar Health Technology Implementation, zou het masker snel in te zetten zijn als de testresultaten goed zijn, als de beroepsgroep (de longartsen) er iets in ziet en als er toestemming komt van onder meer ziekenhuisdirecties. "In bijvoorbeeld Italië worden ze al op mensen gebruikt." In elk geval zijn bij outdoorzaak Decathlon al duizenden zogenoemde full face snorkelmaskers gereserveerd en ook de zelf ontwikkelde adapters kunnen snel in massaproductie worden genomen.

De universiteit laat weten dat intensief overleg loopt met het bedrijfsleven en enkele ministeries om het masker snel beschikbaar te maken voor de Nederlandse ziekenhuizen.

Meer uit Binnenland

Duitse bende goudsmokkelaars opgerold, doorzoekingen in Nederland

KEULEN/ROTTERDAM (ANP) - Een Duitse criminele bende wordt ervan verdacht op grote schaal goud te hebben gesmokkeld. Dat moest crimineel geld witwassen, denkt het Duitse Openbaar Ministerie. Drie mensen zijn woensdag opgepakt, maar er zijn in totaal meer dan twintig verdachten. Bij Rotterdam en in Friesland zijn woensdag gebouwen doorzocht, net als op ongeveer veertig plekken in Duitsland.

11 minuten geleden
Proef in Zuid-Limburg voor snellere start statushouders

MAASTRICHT (ANP) - In Zuid-Limburg start een experiment om statushouders sneller aan het werk te laten gaan, een opleiding te laten volgen en in te burgeren. Het idee is dat daar niet mee gewacht hoeft te worden totdat iemand een woning krijgt toegewezen door de gemeente, maar dat in het asielzoekerscentrum al wordt gekeken naar werkervaring en hoe dat aansluit op de arbeidsmarkt.

16 minuten geleden
Allard Pierson geeft illegaal opgegraven vaas terug aan Sicilië

AMSTERDAM (ANP) - Met een uitgebreide ceremonie heeft het Allard Pierson Museum woensdag in Amsterdam een antieke vaas teruggegeven aan Sicilië. Het is een aardewerken vaas met deksel uit de derde eeuw voor Christus, met daarop geschilderd een bruiloftstafereel.

2 uur geleden
OM: mannen uit Denemarken naar Nederland gereisd voor liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt twee mannen ervan dat zij in juli vanuit Kopenhagen naar Nederland zijn gevlogen om liquidaties te plegen in Amsterdam en Haarlem. Dat bleek woensdag tijdens een eerste voorbereidende zitting in de rechtbank Amsterdam. De politie kon de liquidatiepoging in Haarlem voorkomen. In Amsterdam werd een beoogd doelwit beschoten. Hij raakte niet gewond.

2 uur geleden
Zeker 56 wolven geboren dit voorjaar, waarvan 37 in Gelderland

UTRECHT (ANP) - In Gelderland, Utrecht en Drenthe zijn dit jaar zeker 56 wolven geboren. Daarvan kwamen er 37 ter wereld in Gelderland, 13 in Drenthe en 6 in Utrecht, meldt BIJ12, dat namens de provincies de wolvenpopulatie monitort. De welpen zijn gezien op beelden van wildcamera's. Deskundigen bij het landelijk wolvenmeldpunt van BIJ12 hebben de beelden gecontroleerd.

3 uur geleden
Cornelisse vestigt postuum record met 7 boeken in bestsellerlijst

AMSTERDAM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft een week na haar overlijden een record gevestigd in de wekelijkse bestsellerlijst. Van de schrijfster, die overleed aan de gevolgen van kanker, staan deze week zeven boeken opnieuw in de Bestseller 60. Volgens boekenkoepel CPNB is dit nog nooit eerder in de geschiedenis van de lijst gebeurd.

3 uur geleden
Tien jaar cel voor doodsteken vrouw in Tilburg in 2017

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Werner de R. (44) uit Tilburg woensdag veroordeeld tot tien jaar celstraf voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58) in 2017. Het lichaam van het slachtoffer werd op 23 december van dat jaar gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in Tilburg. Zij was gestoken in haar borst en haar keel was doorgesneden.

3 uur geleden