Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit Twente test nieuw beademingsmasker

Universiteit Twente test nieuw beademingsmasker

ENSCHEDE (ANP) - Onderzoekers van de Universiteit Twente zijn een nieuw soort beademingsmasker aan het testen dat is samengesteld met een duikmasker. Daarmee zijn coronapatiënten te helpen die nog niet aan de beademingsapparatuur hoeven. Dat zou de capaciteit op de intensive cares kunnen verlichten, omdat verplaatsing van de patiënt naar de ic dan kan worden uitgesteld.

Het masker omsluit het gehele hoofd. Via een slang wordt er extra zuurstof in gepompt. Ook ontstaat een hogere druk waardoor de longen meer gaan openstaan en dus meer zuurstof kunnen opnemen. De onderzoekers testen nog wat dat precies voor effect op het menselijk lichaam heeft en of de methode veilig genoeg is.

Volgens Ruud Verdaasdonk, hoogleraar Health Technology Implementation, zou het masker snel in te zetten zijn als de testresultaten goed zijn, als de beroepsgroep (de longartsen) er iets in ziet en als er toestemming komt van onder meer ziekenhuisdirecties. "In bijvoorbeeld Italië worden ze al op mensen gebruikt." In elk geval zijn bij outdoorzaak Decathlon al duizenden zogenoemde full face snorkelmaskers gereserveerd en ook de zelf ontwikkelde adapters kunnen snel in massaproductie worden genomen.

De universiteit laat weten dat intensief overleg loopt met het bedrijfsleven en enkele ministeries om het masker snel beschikbaar te maken voor de Nederlandse ziekenhuizen.

Meer uit Binnenland

Brandweer Utrecht: lukt redelijk om bij brandhaard te komen

UTRECHT (ANP) - Het lukt de brandweer in Utrecht "redelijk" om bij de brandhaard te komen in het pand waar donderdagmiddag een explosie was. Een woordvoerder van de veiligheidsregio laat weten dat gebouwen instabiel zijn en scheuren hebben en dat daarom de brand van buitenaf wordt bestreden. Er zijn meerdere panden ingestort.

3 minuten geleden
Meerdere panden ingestort door explosie in centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Door de explosie in het centrum van Utrecht zijn meerdere gebouwen ingestort, meldt Veiligheidsregio Utrecht donderdagavond in een update. De vier gewonden zijn overgebracht naar het calamiteitenhospitaal van het UMC Utrecht.

6 minuten geleden
Omwonenden brand Utrecht opgevangen in hotel Karel V

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die hun huis niet meer in kunnen na de grote explosie en brand in het centrum van Utrecht, worden opgevangen in hotel Karel V. Dat ligt niet ver van de getroffen Visscherssteeg. Een woordvoerster van de gemeente weet niet om hoeveel mensen het gaat.

46 minuten geleden
Burgemeester maakt zich zorgen over gewonden bij explosie Utrecht

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma is geraakt door de explosie en brand in het centrum van Utrecht en maakt zich zorgen over de mensen die gewond zijn geraakt. Dat zegt ze donderdagmiddag vlakbij de Visscherssteeg, waar de brand nog altijd woedt. Volgens Veiligheidsregio Utrecht gaat het om zeker vier gewonden. Mogelijk liggen er ook mensen onder het puin.

59 minuten geleden
Veiligheidsregio: zeker 4 gewonden bij explosie centrum Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij de explosie in het centrum van Utrecht zijn zeker vier mensen gewond geraakt, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Eerder sprak hij van zeker één gewonde.

1 uur geleden
Rode Kruis zet noodhulpteam in na explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het Rode Kruis meldt uit voorzorg vrijwilligers te hebben opgeroepen om naar het calamiteitenhospitaal in Utrecht te gaan, dat donderdagmiddag is geopend na een of meerdere explosies in de binnenstad. "Ons noodhulpteam is ter plaatse en ondersteunt de hulpdiensten in het centrum", laat de hulporganisatie weten.

1 uur geleden
UMC Utrecht opent calamiteitenhospitaal om explosie in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het UMC Utrecht opent een calamiteitenhospitaal wegens de explosie donderdagmiddag in het centrum van Utrecht. Dat meldt een woordvoerster van het ziekenhuis.

1 uur geleden