Universiteit Twente test nieuw beademingsmasker
ENSCHEDE (ANP) - Onderzoekers van de Universiteit Twente zijn een nieuw soort beademingsmasker aan het testen dat is samengesteld met een duikmasker. Daarmee zijn coronapatiënten te helpen die nog niet aan de beademingsapparatuur hoeven. Dat zou de capaciteit op de intensive cares kunnen verlichten, omdat verplaatsing van de patiënt naar de ic dan kan worden uitgesteld.
Het masker omsluit het gehele hoofd. Via een slang wordt er extra zuurstof in gepompt. Ook ontstaat een hogere druk waardoor de longen meer gaan openstaan en dus meer zuurstof kunnen opnemen. De onderzoekers testen nog wat dat precies voor effect op het menselijk lichaam heeft en of de methode veilig genoeg is.
Volgens Ruud Verdaasdonk, hoogleraar Health Technology Implementation, zou het masker snel in te zetten zijn als de testresultaten goed zijn, als de beroepsgroep (de longartsen) er iets in ziet en als er toestemming komt van onder meer ziekenhuisdirecties. "In bijvoorbeeld Italië worden ze al op mensen gebruikt." In elk geval zijn bij outdoorzaak Decathlon al duizenden zogenoemde full face snorkelmaskers gereserveerd en ook de zelf ontwikkelde adapters kunnen snel in massaproductie worden genomen.
De universiteit laat weten dat intensief overleg loopt met het bedrijfsleven en enkele ministeries om het masker snel beschikbaar te maken voor de Nederlandse ziekenhuizen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Baasjes van een bijtgrage hond moeten verplicht op een praktijkcursus. Dat wil staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) regelen. Het gaat dan om honden die vaak worden geassocieerd met bijtincidenten.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Groningse gedeputeerde die over sport gaat, Marian van Dijken (BBB), is heel blij dat de wereldkampioenschappen wielrennen naar Groningen en Drenthe komen. Het liefst had ze die in 2032 hier willen zien, maar 2034 is wat haar betreft ook goed, reageerde ze. "Als het maar komt, zodat tientallen miljoenen televisiekijkers kunnen zien wat de noordelijke provincies voor moois te bieden hebben." Er komen ook altijd veel bezoekers op af.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Gelderland stelt definitief stroken van 500 meter rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden in, waar de uitstoot van stikstof fors omlaag moet. Een meerderheid van de Provinciale Staten (37-14) koos ervoor dat vast te leggen in de nieuwe omgevingsverordening. Zeven van de twaalf Statenleden van de BBB stemden tegen het beleid van de eigen gedeputeerde Ans Mol.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem maakt zich "grote zorgen over de manier waarop de politiek de politie aanstuurt". Hij reageert daarmee op het besluit van de politie om te stoppen met het organiseren van publieke religieuze bijeenkomsten, zoals voor de ramadan.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen mensen zijn in Utrecht samengekomen om stil te staan bij de dood van Alfredo Goeloe. Zij verzamelden zich op het Domplein en liepen een stille tocht door het centrum naar het Nijntje Pleintje, zag een ANP-verslaggever. Daar legden ze bloemen neer en staken kaarsen aan voor de 51-jarige man die op 12 september omkwam nadat hij onwel werd toen hij werd gearresteerd in Rotterdam-Zuid.
11 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Voor de hele bebouwde kom van Opheusden is vanaf donderdag 17.00 uur een noodverordening afgekondigd. Burgemeester Jan Kottelenberg heeft een deel van het centrum als veiligheidsrisicogebied aangemerkt. De maatregelen zijn volgens de Gelderse gemeente nodig om rellen zoals die van afgelopen donderdag te voorkomen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma van Binnenlandse Zaken gaat onderzoek doen naar de werkwijze van zes organisaties die zijn ingehuurd om onderzoek te doen naar buitenlandse inmenging en manipulatie. Het gaat om de werkwijze bij onderzoeken die voor het ministerie zijn gedaan. De CDA-minister zegde dat toe tijdens een debat na vragen van BBB-leider Henk Vermeer.
12 uur geleden