Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit trekt doctoraat in door nalatigheden in proefschrift

Universiteit trekt doctoraat in door nalatigheden in proefschrift

UTRECHT (ANP) - In een proefschrift uit 2008 zijn "dusdanig verwijtbare en grootschalige nalatigheden" aangetroffen dat de destijds verleende doctorsgraad door de Universiteit Utrecht weer is ingetrokken. Volgens de universiteit komt nu naar voren dat het proefschrift niet goed genoeg was om "toe te treden tot de professie". Het komt zelden voor dat een doctoraat wordt ingetrokken.

Het proefschrift voldoet niet aan "belangrijke principes van wetenschappelijke integriteit, zoals zorgvuldigheid en precisie, betrouwbaarheid en controleerbaarheid en replicatie", zo concludeert het College voor Promoties. Twee van de artikelen die onder het proefschrift vallen zijn eerder al door de redacties van wetenschappelijke tijdschriften ingetrokken. Bij twee andere is een kanttekening geplaatst, een zogenoemde 'expression of concern'.

Klachten die binnenkwamen over de artikelen gingen onder meer over de gebruikte data. Het proefschrift was afkomstig van iemand die zijn of haar promotieonderzoek uitvoerde zonder te zijn aangesteld door de universiteit. Rector magnificus Henk Kummeling van de Universiteit Utrecht benadrukt dat "dit soort ondeugdelijke promoties" niet welkom zijn. De regels zouden sinds 2008 zijn aangescherpt.

Voor elke promotie krijgt een universiteit geld van de overheid. Deze promotiepremie heeft de UU teruggestort, zegt Kummeling. "Daarnaast hebben we als College van Promoties met alle decanen vastgesteld en uitgesproken hoe cruciaal het is dat we de huidige regels strikt hanteren." De naam van de betreffende wetenschapper is niet bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

Rederijen: Waddeneilanden zijn gebaat bij snellere nachtvaart

VLIELAND (ANP) - Rederijen tonen zich voorzichtig positief over het advies van onderzoeksinstituut MARIN over de maximumsnelheid van watertaxi's op de Waddenzee. Volgens het instituut kunnen watertaxi's daar onder voorwaarden in het donker veilig 40 kilometer per uur varen. Nu geldt een maximumsnelheid van 20 kilometer per uur.

45 minuten geleden
Taakstraf en jeugddetentie voor mishandeling van Tamara Elbaz

AMSTERDAM (ANP) - Twee verdachten zijn dinsdag door de rechtbank van Amsterdam schuldig bevonden aan de zware mishandeling van realityster Tamara Elbaz. Een 18-jarige verdachte kreeg een taakstraf van 160 uur en 23 dagen jeugddetentie. De andere verdachte (17) is veroordeeld tot een taakstraf van 140 uur en 10 dagen jeugddetentie.

2 uur geleden
Code geel dinsdagavond uitgebreid naar meer provincies

DE BILT (ANP) - Ook in Noord-Holland, Flevoland en Overijssel geldt dinsdagavond code geel, meldt het KNMI. Eerder gaf het weerinstituut de waarschuwing voor gladheid door sneeuwval al af voor de Waddeneilanden, Friesland, Groningen en Drenthe.

2 uur geleden
Twintig jaar cel voor Eritrese mensensmokkelaar

ZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft dinsdag de 42-jarige Amanuel W. veroordeeld tot twintig jaar cel voor het leiden van een grote, zeer gewelddadige bende mensensmokkelaars. Volgens de rechtbank is bewezen dat de Eritreeƫr W. op grote schaal landgenoten via Libiƫ naar Europa heeft gesmokkeld en daar grof geld mee heeft verdiend. De opgelegde straf is de maximale en conform de eis van het Openbaar Ministerie.

2 uur geleden
Celstraf voor vuurwerk in politieauto bij Malieveldrellen

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 33-jarige John B. uit Raalte (Overijssel) veroordeeld tot een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk, omdat hij illegaal vuurwerk in een politieauto gooide bij een uit de hand gelopen anti-immigratieprotest op 20 september op het Malieveld. Het voertuig brandde die dag volledig uit, maar de rechtbank ziet geen bewijs dat B. hiervoor verantwoordelijk is en sprak hem dan ook vrij van brandstichting.

2 uur geleden
Man (25) aangehouden voor doden twee tieners op nieuwjaarsdag

AMSTERDAM (ANP) - In het onderzoek naar de gewelddadige dood van twee tieners op nieuwjaarsdag in het Piet Wiedijkpark in Amsterdam Nieuw-West is een 25-jarige man aangehouden. Hij komt uit Amsterdam, meldt de politie. De man werd vorige week dinsdag aangehouden, staat in het bericht dat de politie deelt.

2 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel stijgt naar bijna 2100

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is ineens flink toegenomen, nadat het ruim een maand lang vrij stabiel was. In de nacht van maandag op dinsdag sliepen 2092 mensen in het complex. Dat is het hoogste aantal sinds 10 december. In een dag tijd steeg de bezetting met 92 mensen.

3 uur geleden