Universiteit trekt doctoraat in door nalatigheden in proefschrift
UTRECHT (ANP) - In een proefschrift uit 2008 zijn "dusdanig verwijtbare en grootschalige nalatigheden" aangetroffen dat de destijds verleende doctorsgraad door de Universiteit Utrecht weer is ingetrokken. Volgens de universiteit komt nu naar voren dat het proefschrift niet goed genoeg was om "toe te treden tot de professie". Het komt zelden voor dat een doctoraat wordt ingetrokken.
Het proefschrift voldoet niet aan "belangrijke principes van wetenschappelijke integriteit, zoals zorgvuldigheid en precisie, betrouwbaarheid en controleerbaarheid en replicatie", zo concludeert het College voor Promoties. Twee van de artikelen die onder het proefschrift vallen zijn eerder al door de redacties van wetenschappelijke tijdschriften ingetrokken. Bij twee andere is een kanttekening geplaatst, een zogenoemde 'expression of concern'.
Klachten die binnenkwamen over de artikelen gingen onder meer over de gebruikte data. Het proefschrift was afkomstig van iemand die zijn of haar promotieonderzoek uitvoerde zonder te zijn aangesteld door de universiteit. Rector magnificus Henk Kummeling van de Universiteit Utrecht benadrukt dat "dit soort ondeugdelijke promoties" niet welkom zijn. De regels zouden sinds 2008 zijn aangescherpt.
Voor elke promotie krijgt een universiteit geld van de overheid. Deze promotiepremie heeft de UU teruggestort, zegt Kummeling. "Daarnaast hebben we als College van Promoties met alle decanen vastgesteld en uitgesproken hoe cruciaal het is dat we de huidige regels strikt hanteren." De naam van de betreffende wetenschapper is niet bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Harry Slinger (76), zanger van nederpopgroep Drukwerk, heeft darmkanker. De band meldt op Facebook en Instagram dat de kanker operatief kan worden verwijderd en dat de ingreep op korte termijn gepland staat.
5 minuten geledenDOKKUM (ANP) - Rond de route die de koninklijke familie aflegde in Dokkum is op drie plekken gedemonstreerd, laat een woordvoerder van de gemeente Noardeast-Fryslân weten. Van tevoren was dat aantal protesten ook bij de gemeente aangemeld.
6 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - De politie heeft een 31-jarige vrouw uit Enschede aangehouden, omdat zij betrokken zou zijn geweest bij een schietincident in het centrum op maandagochtend. Er werd een persoon naar het ziekenhuis gebracht.
37 minuten geledenARNHEM/UTRECHT (ANP) - In Arnhem heeft de politie tijdens koningsnacht 17 mensen aangehouden. Mensen werden bijvoorbeeld gearresteerd voor mishandeling, verstoring van de openbare orde en belediging. "Handhavers van de gemeente hadden hun handen vooral vol aan wildplassers", meldt de gemeente. Er waren minder mensen in de stad dan vorig jaar.
1 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en hun dochters Amalia, Alexia en Ariane zijn maandag aangekomen in Dokkum. Daar werden ze ontvangen door burgemeester Johannes Kramer en Arno Brok, de commissaris van de Koning in Friesland. De familie viert daar de 59e verjaardag van koning Willem-Alexander.
2 uur geledenDOKKUM (ANP) - Het koninklijk gezin is klaar voor Koningsdag in Dokkum, waar maandag de nationale viering van Koningsdag plaatsvindt. De Rijksvoorlichtingsdienst deelde op sociale media een foto van het koningspaar en hun drie dochters. "Dokkum, we hebben er zin in!", staat in het bijschrift. Ook melden ze: "We sjogge der nei út!", Fries voor 'we kijken ernaar uit'.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De eerste bezoekers van koningsdagevenementen in het land zijn met de trein onderweg, ziet de NS. De reizigersstroom komt volgens de vervoerder rustig op gang. "De vroege vogels zijn nu op pad, maar de grote stroom verwachten we aan het einde van de ochtend en begin van de middag", laat een NS-woordvoerder weten.
4 uur geleden