Universiteit onderzoekt scriptie Maeijer na bericht over plagiaat
ROTTERDAM (ANP) - De examencommissie van de Erasmus School of Law, onderdeel van de Erasmus Universiteit in Rotterdam, gaat onderzoek doen naar de masterscriptie van staatssecretaris Vicky Maeijer (PVV), naar aanleiding van berichtgeving van BNR over vermoedelijk plagiaat. "Als gedurende het onderzoek een concreet vermoeden van plagiaat wordt vastgesteld, dan worden betrokkenen gehoord voordat een besluit wordt genomen", laat een woordvoerster weten.
Volgens BNR kopieerde de jurist Maeijer - nu staatssecretaris Langdurige en Maatschappelijke Zorg - bij het schrijven van haar masterthesis honderden stukken uit bestaande teksten van anderen. De redactie liet de scriptie controleren door software die plagiaat kan aanwijzen en een deel van de tekst kwam volgens de nieuwszender uit andere bronnen. Maeijer benoemt weliswaar de meeste van die bronnen in haar lijst met verwijzingen, aldus BNR, maar omdat aanhalingstekens in haar tekst ontbreken "wordt de indruk gewekt dat ze de gekopieerde passages zelf geschreven heeft".
De examencommissie van de Erasmus Universiteit "zal deze casus behandelen als elke casus en maakt geen onderscheid tussen studenten en oud-studenten, of tussen prominenten en niet-prominenten", aldus de woordvoerster daar. De universiteit legt uit dat de commissie de wettelijke taak heeft om regels over fraude in de academische wereld te handhaven. Hiervoor geldt geen verjaringstermijn. Met de scriptie voltooide Maeijer in 2009 de master International & European Public Law.
Uitkomst
Het is nog onduidelijk wat de universiteit gaat delen over het verloop en de uitkomsten van het onderzoek. "Ik snap de nieuwsgierigheid", zegt de woordvoerster, maar een zaak als deze is volgens haar in principe "iets tussen de (oud)student en de examencommissie".
"Het is al enige tijd geleden dat ik studeerde", liet Maeijer weten naar aanleiding van de berichtgeving door BNR. "Ik heb hard gewerkt om mijn studie af te ronden. Het schrijven van mijn scriptie heb ik te goeder trouw en met de beste intenties gedaan." Donderdag zegt haar woordvoerder dat ze het bij deze verklaring wil laten.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In de binnenstad van Eindhoven barst een feest los nadat PSV de landstitel heeft gewonnen. Dat is te zien op live camerabeelden van Omroep Brabant. In de uitgaansstraat Stratumseind zijn veel mensen op de been en hangt rode rook.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
15 uur geleden