Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit onderzoekt scriptie Maeijer na bericht over plagiaat

Universiteit onderzoekt scriptie Maeijer na bericht over plagiaat

ROTTERDAM (ANP) - De examencommissie van de Erasmus School of Law, onderdeel van de Erasmus Universiteit in Rotterdam, gaat onderzoek doen naar de masterscriptie van staatssecretaris Vicky Maeijer (PVV), naar aanleiding van berichtgeving van BNR over vermoedelijk plagiaat. "Als gedurende het onderzoek een concreet vermoeden van plagiaat wordt vastgesteld, dan worden betrokkenen gehoord voordat een besluit wordt genomen", laat een woordvoerster weten.

Volgens BNR kopieerde de jurist Maeijer - nu staatssecretaris Langdurige en Maatschappelijke Zorg - bij het schrijven van haar masterthesis honderden stukken uit bestaande teksten van anderen. De redactie liet de scriptie controleren door software die plagiaat kan aanwijzen en een deel van de tekst kwam volgens de nieuwszender uit andere bronnen. Maeijer benoemt weliswaar de meeste van die bronnen in haar lijst met verwijzingen, aldus BNR, maar omdat aanhalingstekens in haar tekst ontbreken "wordt de indruk gewekt dat ze de gekopieerde passages zelf geschreven heeft".

De examencommissie van de Erasmus Universiteit "zal deze casus behandelen als elke casus en maakt geen onderscheid tussen studenten en oud-studenten, of tussen prominenten en niet-prominenten", aldus de woordvoerster daar. De universiteit legt uit dat de commissie de wettelijke taak heeft om regels over fraude in de academische wereld te handhaven. Hiervoor geldt geen verjaringstermijn. Met de scriptie voltooide Maeijer in 2009 de master International & European Public Law.

Uitkomst

Het is nog onduidelijk wat de universiteit gaat delen over het verloop en de uitkomsten van het onderzoek. "Ik snap de nieuwsgierigheid", zegt de woordvoerster, maar een zaak als deze is volgens haar in principe "iets tussen de (oud)student en de examencommissie".

"Het is al enige tijd geleden dat ik studeerde", liet Maeijer weten naar aanleiding van de berichtgeving door BNR. "Ik heb hard gewerkt om mijn studie af te ronden. Het schrijven van mijn scriptie heb ik te goeder trouw en met de beste intenties gedaan." Donderdag zegt haar woordvoerder dat ze het bij deze verklaring wil laten.

Meer uit Binnenland

Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

2 uur geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

2 uur geleden
VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

10 uur geleden
Politie blij met extra geld voor verbetering en modernisering

DEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.

10 uur geleden
Verdachten ontkennen moordopdracht Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

10 uur geleden
Flevoland en Lelystad blij met duidelijkheid over vliegveld

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."

11 uur geleden
NS-directeur Koolmees: Lelylijn komt er, maar de vraag is wanneer

DEN HAAG (ANP) - NS-directeur Wouter Koolmees ziet toekomst in de Lelylijn, een spoorverbinding die Noord-Nederland moet verbinden met de Randstad en mogelijk ook met Duitsland. "Hij gaat er komen. Maar de vraag is wanneer", zei Koolmees in Den Haag, waar een 'masterplan' voor de Lelylijn en een financieel advies van Klaas Knot werden gepresenteerd.

11 uur geleden