Universiteit onderzoekt scriptie Maeijer na bericht over plagiaat
ROTTERDAM (ANP) - De examencommissie van de Erasmus School of Law, onderdeel van de Erasmus Universiteit in Rotterdam, gaat onderzoek doen naar de masterscriptie van staatssecretaris Vicky Maeijer (PVV), naar aanleiding van berichtgeving van BNR over vermoedelijk plagiaat. "Als gedurende het onderzoek een concreet vermoeden van plagiaat wordt vastgesteld, dan worden betrokkenen gehoord voordat een besluit wordt genomen", laat een woordvoerster weten.
Volgens BNR kopieerde de jurist Maeijer - nu staatssecretaris Langdurige en Maatschappelijke Zorg - bij het schrijven van haar masterthesis honderden stukken uit bestaande teksten van anderen. De redactie liet de scriptie controleren door software die plagiaat kan aanwijzen en een deel van de tekst kwam volgens de nieuwszender uit andere bronnen. Maeijer benoemt weliswaar de meeste van die bronnen in haar lijst met verwijzingen, aldus BNR, maar omdat aanhalingstekens in haar tekst ontbreken "wordt de indruk gewekt dat ze de gekopieerde passages zelf geschreven heeft".
De examencommissie van de Erasmus Universiteit "zal deze casus behandelen als elke casus en maakt geen onderscheid tussen studenten en oud-studenten, of tussen prominenten en niet-prominenten", aldus de woordvoerster daar. De universiteit legt uit dat de commissie de wettelijke taak heeft om regels over fraude in de academische wereld te handhaven. Hiervoor geldt geen verjaringstermijn. Met de scriptie voltooide Maeijer in 2009 de master International & European Public Law.
Uitkomst
Het is nog onduidelijk wat de universiteit gaat delen over het verloop en de uitkomsten van het onderzoek. "Ik snap de nieuwsgierigheid", zegt de woordvoerster, maar een zaak als deze is volgens haar in principe "iets tussen de (oud)student en de examencommissie".
"Het is al enige tijd geleden dat ik studeerde", liet Maeijer weten naar aanleiding van de berichtgeving door BNR. "Ik heb hard gewerkt om mijn studie af te ronden. Het schrijven van mijn scriptie heb ik te goeder trouw en met de beste intenties gedaan." Donderdag zegt haar woordvoerder dat ze het bij deze verklaring wil laten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.
1 uur geledenGROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.
4 uur geledenORANJESTAD (ANP) - Op Aruba heeft de rechter donderdagmiddag (lokale tijd) twee agenten veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar, waarvan een jaar voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. Ze schoten in januari 2025 de 19-jarige Ayden Lanoy dood.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lodewijk Asscher gaat het kabinet helpen om tot definitieve afspraken te komen met Tata Steel Nederland over vergroening van het staalbedrijf. De voormalige leider van de PvdA wordt ministerieel gezant, schrijft minister Stientje van Veldhoven (Klimaat en Groene Groei) aan de Tweede Kamer.
4 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twintig mensen aangehouden voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht (UM). Pro-Palestijnse actievoerders drongen donderdagochtend het pand aan de Oxfordlaan binnen. Rond 17.00 uur zijn zij door de politie uit het gebouw gehaald. Ze worden verdacht van huisvredebreuk en een activist ook van bedreiging.
8 uur geledenMOSKOU (ANP) - NOS-correspondent Geert Groot Koerkamp mag in Rusland niet langer zijn werkzaamheden als journalist uitvoeren. Dat heeft de NOS donderdagavond bekendgemaakt. Eerder deze week werd bekend dat een Nederlandse journalist Rusland uit zou worden gezet. Volgens de NOS is de persaccreditatie van Groot Koerkamp ingetrokken, maar mag hij voorlopig wel in Rusland blijven wonen.
9 uur geleden