Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit onderzoekt scriptie Maeijer na bericht over plagiaat

Universiteit onderzoekt scriptie Maeijer na bericht over plagiaat

ROTTERDAM (ANP) - De examencommissie van de Erasmus School of Law, onderdeel van de Erasmus Universiteit in Rotterdam, gaat onderzoek doen naar de masterscriptie van staatssecretaris Vicky Maeijer (PVV), naar aanleiding van berichtgeving van BNR over vermoedelijk plagiaat. "Als gedurende het onderzoek een concreet vermoeden van plagiaat wordt vastgesteld, dan worden betrokkenen gehoord voordat een besluit wordt genomen", laat een woordvoerster weten.

Volgens BNR kopieerde de jurist Maeijer - nu staatssecretaris Langdurige en Maatschappelijke Zorg - bij het schrijven van haar masterthesis honderden stukken uit bestaande teksten van anderen. De redactie liet de scriptie controleren door software die plagiaat kan aanwijzen en een deel van de tekst kwam volgens de nieuwszender uit andere bronnen. Maeijer benoemt weliswaar de meeste van die bronnen in haar lijst met verwijzingen, aldus BNR, maar omdat aanhalingstekens in haar tekst ontbreken "wordt de indruk gewekt dat ze de gekopieerde passages zelf geschreven heeft".

De examencommissie van de Erasmus Universiteit "zal deze casus behandelen als elke casus en maakt geen onderscheid tussen studenten en oud-studenten, of tussen prominenten en niet-prominenten", aldus de woordvoerster daar. De universiteit legt uit dat de commissie de wettelijke taak heeft om regels over fraude in de academische wereld te handhaven. Hiervoor geldt geen verjaringstermijn. Met de scriptie voltooide Maeijer in 2009 de master International & European Public Law.

Uitkomst

Het is nog onduidelijk wat de universiteit gaat delen over het verloop en de uitkomsten van het onderzoek. "Ik snap de nieuwsgierigheid", zegt de woordvoerster, maar een zaak als deze is volgens haar in principe "iets tussen de (oud)student en de examencommissie".

"Het is al enige tijd geleden dat ik studeerde", liet Maeijer weten naar aanleiding van de berichtgeving door BNR. "Ik heb hard gewerkt om mijn studie af te ronden. Het schrijven van mijn scriptie heb ik te goeder trouw en met de beste intenties gedaan." Donderdag zegt haar woordvoerder dat ze het bij deze verklaring wil laten.

Meer uit Binnenland

14-jarige verwond met mes door 1 of 2 jongens in Breda

BREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.

1 minuut geleden
Om 19.00 uur had 44 procent gestemd in azc-referendum Haaksbergen

HAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.

1 uur geleden
CJIB positief over kwijtschelding ophoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.

3 uur geleden
Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

6 uur geleden
Meer advocaten in Nederland, sociale advocatuur blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.

6 uur geleden
OM in België eist in hoger beroep vijf jaar cel in Funcapszaak

ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.

6 uur geleden
Nederland stuurt alleenstaande asielmannen weer terug naar België

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil alleenstaande mannelijke asielzoekers weer terugsturen naar België. Europese landen mogen asielzoekers terugsturen naar het land waar zij zich als eerste hebben gemeld. Maar de Raad van State verbood afgelopen zomer om alleenstaande mannen terug te sturen naar het zuidelijke buurland, omdat zij daar volgens de hoge bestuursrechter slecht worden opgevangen. De minister gaat deze mensen per direct weer terugsturen, omdat zij volgens hem nu wel een opvangplaats kunnen krijgen.

7 uur geleden