Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit onderzoekt scriptie Maeijer na bericht over plagiaat

Universiteit onderzoekt scriptie Maeijer na bericht over plagiaat

ROTTERDAM (ANP) - De examencommissie van de Erasmus School of Law, onderdeel van de Erasmus Universiteit in Rotterdam, gaat onderzoek doen naar de masterscriptie van staatssecretaris Vicky Maeijer (PVV), naar aanleiding van berichtgeving van BNR over vermoedelijk plagiaat. "Als gedurende het onderzoek een concreet vermoeden van plagiaat wordt vastgesteld, dan worden betrokkenen gehoord voordat een besluit wordt genomen", laat een woordvoerster weten.

Volgens BNR kopieerde de jurist Maeijer - nu staatssecretaris Langdurige en Maatschappelijke Zorg - bij het schrijven van haar masterthesis honderden stukken uit bestaande teksten van anderen. De redactie liet de scriptie controleren door software die plagiaat kan aanwijzen en een deel van de tekst kwam volgens de nieuwszender uit andere bronnen. Maeijer benoemt weliswaar de meeste van die bronnen in haar lijst met verwijzingen, aldus BNR, maar omdat aanhalingstekens in haar tekst ontbreken "wordt de indruk gewekt dat ze de gekopieerde passages zelf geschreven heeft".

De examencommissie van de Erasmus Universiteit "zal deze casus behandelen als elke casus en maakt geen onderscheid tussen studenten en oud-studenten, of tussen prominenten en niet-prominenten", aldus de woordvoerster daar. De universiteit legt uit dat de commissie de wettelijke taak heeft om regels over fraude in de academische wereld te handhaven. Hiervoor geldt geen verjaringstermijn. Met de scriptie voltooide Maeijer in 2009 de master International & European Public Law.

Uitkomst

Het is nog onduidelijk wat de universiteit gaat delen over het verloop en de uitkomsten van het onderzoek. "Ik snap de nieuwsgierigheid", zegt de woordvoerster, maar een zaak als deze is volgens haar in principe "iets tussen de (oud)student en de examencommissie".

"Het is al enige tijd geleden dat ik studeerde", liet Maeijer weten naar aanleiding van de berichtgeving door BNR. "Ik heb hard gewerkt om mijn studie af te ronden. Het schrijven van mijn scriptie heb ik te goeder trouw en met de beste intenties gedaan." Donderdag zegt haar woordvoerder dat ze het bij deze verklaring wil laten.

Meer uit Binnenland

Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

5 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

6 uur geleden
Jetten: eilanden kunnen voorbeeld zijn in energietransitie

ORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.

6 uur geleden
Koninklijke onderscheiding voor zangeres Karsu

ANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.

6 uur geleden
Mobiele eenheid met waterkanon ter plaatse in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.

6 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht, maar wel verder weg van opvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.

8 uur geleden
LAKS: veel geluidsoverlastklachten examens gaan over fatbikes

UTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.

8 uur geleden