
Universiteit Hongkong wil vreedzame oplossing
HONGKONG (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het bestuur van de Polytechnische Universiteit van Hongkong wil met de politie in gesprek over een vreedzame oplossing van het conflict bij het universiteitsgebouw. Daar houden zich honderden demonstranten op. Agenten hebben het gebouw omsingeld.
Volgens de South China Morning Post probeerden zeventig tot honderd betogers de universiteit maandag te ontvluchten, maar uit angst voor de politie keerden zij weer terug. Agenten gebruiken traangas en rubberen kogels en dreigen met scherp te schieten.
Bij de universiteit hebben zich maandag ook veel ouders verzameld. Zij maken zich zorgen over hun kinderen, die zich in het gebouw schuil houden.
De politie belegert de universiteit al sinds zondagavond. De agenten probeerden barricades van de demonstranten te verwijderen, waarop de betogers molotovcocktails naar de ordediensten gooiden om de agenten terug te dringen.
Meer uit Buitenland
MINSK (ANP/AFP) - De Belarussische oppositiepoliticus Nikolaj Statkevitsj zit opnieuw vast en kan "spoedig komen te overlijden", suggereerde de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko tijdens een bijeenkomst met regeringsgezinde historici en propagandisten.
42 minuten geledenPARIJS (ANP) - De landelijke actiedag in Frankrijk verloopt vooralsnog "minder intens dan verwacht", stelt minister van Binnenlandse Zaken Bruno Retailleau volgens de krant Le Monde. Hij telde tot nu toe meer dan driehonderd pogingen om de openbare weg, een gebouw of terrein te blokkeren, maar stelt dat de politie overal in groten getale aanwezig is om in te grijpen. De omroep BFMTV meldt 58 arrestaties.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het lijkt de Europese Unie ook niet te lukken om de uitgestelde deadline voor nieuwe klimaatplannen te halen, melden meerdere EU-bronnen. De deadline voor die zogeheten NDC's was al opgeschoven van februari naar september.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo wil de koers van zijn voorganger Franciscus voortzetten, bijvoorbeeld wat de positie van lhbti'ers en die van vrouwen binnen de kerk betreft. Maar hij plant geen verdere hervormingen, zei hij in zijn eerste interview als hoofd van de katholieke kerk.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israƫlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.
5 uur geleden