Universal Music koopt muziekcatalogus Sting
AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft de rechten op de volledige muziekcatalogus van Sting gekocht. Die omvat niet alleen het solowerk van de Britse artiest, maar ook de rechten op de muziek van The Police. Met die band scoorde Sting hits als Roxanne en Every Breath You Take. Hoeveel Gordon Sumner, zoals Stings echte naam luidt, verdient aan de deal is niet bekendgemaakt.
Sting gaat met de verkoop van zijn muziekrechten onder meer Bob Dylan achterna. Die verkocht zijn muziekcatalogus twee jaar geleden aan UMG en kreeg daarvoor tussen de 300 miljoen en 400 miljoen dollar. Ook Neil Young, Debbie Harry en Shakira verkochten de rechten op hun muziek de afgelopen jaren, net als de Franse dj David Guetta.
UMG, dat genoteerd is aan de aandelenbeurs in Amsterdam, noemt de muziekcatalogus van Sting "een van de grootste aankopen in de muziekgeschiedenis". Sting verkocht in zijn carrière meer dan 100 miljoen albums.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt Microsoft vanwege oneerlijke handelspraktijken. Het gaat om de informatie die consumenten kregen over de prijsverhoging van een Microsoft 365-abonnement.
1 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen zou bij herstructureringsplannen de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Dat meldt vakblad Manager Magazin op basis van anonieme bronnen. De plannen zouden zijn gepresenteerd door de topman tijdens een vergadering met de raad van bestuur.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het aantal aanvragen voor een stroomaansluiting voor kleine verbruikers is in Noord-Brabant hard gestegen. Vanaf 1 juli is er voor huishoudens en kleine bedrijven niet meer automatisch plek op het stroomnet door veranderende regels en in sommige gebieden gaat het stroomnet op slot. Daardoor lag het aantal aanvragen in het eerste halfjaar ruim de helft hoger dan in dezelfde periode vorig jaar.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is verder opgelopen, blijkt uit data van AXSMarine. Sinds dinsdag is er een evacuatieplan in werking om schepen na maanden veilig uit de Perzische Golf te krijgen. Het begeleiden van schepen is donderdagavond echter stilgelegd na een aanval op een schip, meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een verlies geopend. Hoofdindex AEX reageerde op verliezen op de Aziatische beurzen, ingegeven door zorgen over de gevolgen van de sterk gestegen prijzen voor geheugenchips voor de techsector.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Webwinkelconcern Zalando wordt onderzocht voor het schenden van boekhoudregels. Dat maakt de Duitse Federale Autoriteit voor Financieel Toezicht (BaFin) bekend. Het gaat om een transactie rond de overname van About You.
6 uur geledenDELHI (ANP/RTR) - De Indiase regering haalt vloeibaar petroleumgas (lpg) van het rantsoen. Door de Iranoorlog en de sluiting van de Straat van Hormuz kampte 's werelds meest bevolkte land met tekorten aan de brandstof, dus beperkte de regering de levering van lpg aan bepaalde bedrijfstakken en zakelijke afnemers. Nu de toevoer dankzij een voorlopige vredesdeal weer toeneemt, heft India die beperkingen weer op.
6 uur geleden