Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universal Music koopt muziekcatalogus Sting

Universal Music koopt muziekcatalogus Sting

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) heeft de rechten op de volledige muziekcatalogus van Sting gekocht. Die omvat niet alleen het solowerk van de Britse artiest, maar ook de rechten op de muziek van The Police. Met die band scoorde Sting hits als Roxanne en Every Breath You Take. Hoeveel Gordon Sumner, zoals Stings echte naam luidt, verdient aan de deal is niet bekendgemaakt.

Sting gaat met de verkoop van zijn muziekrechten onder meer Bob Dylan achterna. Die verkocht zijn muziekcatalogus twee jaar geleden aan UMG en kreeg daarvoor tussen de 300 miljoen en 400 miljoen dollar. Ook Neil Young, Debbie Harry en Shakira verkochten de rechten op hun muziek de afgelopen jaren, net als de Franse dj David Guetta.

UMG, dat genoteerd is aan de aandelenbeurs in Amsterdam, noemt de muziekcatalogus van Sting "een van de grootste aankopen in de muziekgeschiedenis". Sting verkocht in zijn carrière meer dan 100 miljoen albums.

Meer uit Financieel

Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

13 minuten geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

1 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

2 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

4 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

4 uur geleden
Overlast op stations door schoonmaakstaking valt mee, zegt NS

UTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.

4 uur geleden
Nederlandse claimzaak tegen Snapchat wordt Europees

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.

5 uur geleden