Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universal Music haalt muziek van TikTok na verlopen licentiedeal

Universal Music haalt muziek van TikTok na verlopen licentiedeal

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het grote muzieklabel Universal Music Group (UMG) is begonnen met de muziek van zijn artiesten van TikTok te halen, na mislukte onderhandelingen tussen de twee bedrijven over een licentieovereenkomst. Hierdoor worden TikTok-video's met nummers van bekende artiesten als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles zonder geluid afgespeeld. Gebruikers kunnen kiezen om een nieuw liedje onder hun filmpjes te plaatsen.

De vorige deal uit februari 2021 liep woensdag af. Volgens een open brief van UMG wil TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, geen eerlijke prijs betalen voor de muziekrechten en oefent TikTok druk uit om een ongunstige deal te sluiten. UMG, met een beursnotering in Amsterdam, erkent dat de zaak gevolgen kan hebben voor de artiesten en muziekproducenten onder zijn label, maar vecht voor eerlijke voorwaarden.

TikTok, met meer dan een miljard gebruikers, is teleurgesteld over UMG "dat zijn eigen hebzucht belangrijker vindt dan de belangen van zijn artiesten". Volgens de app zijn de beschuldigingen van UMG onjuist en dient TikTok als een belangrijk platform voor het ontdekken en promoten van de artiesten van de muziekmaatschappij.

Vaker gesteggel

TikTok is de laatste jaren uitgegroeid tot een heel belangrijke speler in de muziekindustrie. Een hoop nummers gaan viraal door het platform en voor muzieklabels is het een belangrijke plek om nieuwe artiesten te vinden en hun werk te promoten. Toch klagen grote muziekbedrijven al langer dat het platform artiesten niet eerlijk beloont voor hun werk. Zo is TikTok volgens UMG goed voor ongeveer 1 procent van de totale omzet.

Muzieklabels botsen vaker met de grote onlinemuziekplatforms, maar vragen zelden om het verwijderen van hun muziek. De twee andere grote platenmaatschappijen Warner Music Group en Sony Music hebben nieuwe licentieovereenkomsten gesloten met TikTok.

Meer uit Financieel

Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

10 minuten geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

12 minuten geleden
Onderzoek: consument kan profiteren van dalende zuivelprijzen

LELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.

36 minuten geleden
België wil Eurogroep niet in ruil voor gebruik Russische tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting) of de Griekse minister van Financiën Kyriakos Pierrakakis wordt donderdag gekozen als nieuwe voorzitter van de Eurogroep. België is niet bereid in ruil voor het voorzitterschap akkoord te gaan met het gebruik van de bevroren Russische tegoeden, benadrukte Van Peteghem.

1 uur geleden
Disney laat fans zelf video's maken met iconische personages

BURBANK (ANP) - Het entertainmentconcern Walt Disney gaat 1 miljard dollar investeren in het AI-bedrijf OpenAI, zo werd donderdag bekend. Hiermee mogen gebruikers via de AI-videodienst Sora-filmpjes maken met Disney's auteursrechtelijk beschermde personages.

1 uur geleden
Oracle hard onderuit op negatief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Oracle ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De grote producent van bedrijfssoftware kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Oracle is een belangrijke speler met clouddiensten voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) en doet ook omvangrijke investeringen in AI-infrastructuur. Het bedrijf gaf daarbij aan dat de jaarlijkse uitgaven aan AI met 15 miljard dollar zullen stijgen ten opzichte van eerdere verwachtingen.

1 uur geleden
OM: Damen wil proces zo lang mogelijk rekken

ZWOLLE (ANP) - Damen is eropuit om het strafproces dat speelt rond de scheepsbouwer "zo lang mogelijk te rekken". Dat zei de officier van justitie donderdag in de rechtbank in Zwolle in reactie op de onderzoekswensen van Damen, dat onder meer ruim honderd getuigen van over de hele wereld wil laten ondervragen.

1 uur geleden