Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universal Music haalt muziek van TikTok na verlopen licentiedeal

Universal Music haalt muziek van TikTok na verlopen licentiedeal

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het grote muzieklabel Universal Music Group (UMG) is begonnen met de muziek van zijn artiesten van TikTok te halen, na mislukte onderhandelingen tussen de twee bedrijven over een licentieovereenkomst. Hierdoor worden TikTok-video's met nummers van bekende artiesten als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles zonder geluid afgespeeld. Gebruikers kunnen kiezen om een nieuw liedje onder hun filmpjes te plaatsen.

De vorige deal uit februari 2021 liep woensdag af. Volgens een open brief van UMG wil TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, geen eerlijke prijs betalen voor de muziekrechten en oefent TikTok druk uit om een ongunstige deal te sluiten. UMG, met een beursnotering in Amsterdam, erkent dat de zaak gevolgen kan hebben voor de artiesten en muziekproducenten onder zijn label, maar vecht voor eerlijke voorwaarden.

TikTok, met meer dan een miljard gebruikers, is teleurgesteld over UMG "dat zijn eigen hebzucht belangrijker vindt dan de belangen van zijn artiesten". Volgens de app zijn de beschuldigingen van UMG onjuist en dient TikTok als een belangrijk platform voor het ontdekken en promoten van de artiesten van de muziekmaatschappij.

Vaker gesteggel

TikTok is de laatste jaren uitgegroeid tot een heel belangrijke speler in de muziekindustrie. Een hoop nummers gaan viraal door het platform en voor muzieklabels is het een belangrijke plek om nieuwe artiesten te vinden en hun werk te promoten. Toch klagen grote muziekbedrijven al langer dat het platform artiesten niet eerlijk beloont voor hun werk. Zo is TikTok volgens UMG goed voor ongeveer 1 procent van de totale omzet.

Muzieklabels botsen vaker met de grote onlinemuziekplatforms, maar vragen zelden om het verwijderen van hun muziek. De twee andere grote platenmaatschappijen Warner Music Group en Sony Music hebben nieuwe licentieovereenkomsten gesloten met TikTok.

Meer uit Financieel

Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

5 uur geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

6 uur geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

7 uur geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

8 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

8 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

9 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

10 uur geleden