Universal Music haalt muziek van TikTok na verlopen licentiedeal
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het grote muzieklabel Universal Music Group (UMG) is begonnen met de muziek van zijn artiesten van TikTok te halen, na mislukte onderhandelingen tussen de twee bedrijven over een licentieovereenkomst. Hierdoor worden TikTok-video's met nummers van bekende artiesten als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles zonder geluid afgespeeld. Gebruikers kunnen kiezen om een nieuw liedje onder hun filmpjes te plaatsen.
De vorige deal uit februari 2021 liep woensdag af. Volgens een open brief van UMG wil TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, geen eerlijke prijs betalen voor de muziekrechten en oefent TikTok druk uit om een ongunstige deal te sluiten. UMG, met een beursnotering in Amsterdam, erkent dat de zaak gevolgen kan hebben voor de artiesten en muziekproducenten onder zijn label, maar vecht voor eerlijke voorwaarden.
TikTok, met meer dan een miljard gebruikers, is teleurgesteld over UMG "dat zijn eigen hebzucht belangrijker vindt dan de belangen van zijn artiesten". Volgens de app zijn de beschuldigingen van UMG onjuist en dient TikTok als een belangrijk platform voor het ontdekken en promoten van de artiesten van de muziekmaatschappij.
Vaker gesteggel
TikTok is de laatste jaren uitgegroeid tot een heel belangrijke speler in de muziekindustrie. Een hoop nummers gaan viraal door het platform en voor muzieklabels is het een belangrijke plek om nieuwe artiesten te vinden en hun werk te promoten. Toch klagen grote muziekbedrijven al langer dat het platform artiesten niet eerlijk beloont voor hun werk. Zo is TikTok volgens UMG goed voor ongeveer 1 procent van de totale omzet.
Muzieklabels botsen vaker met de grote onlinemuziekplatforms, maar vragen zelden om het verwijderen van hun muziek. De twee andere grote platenmaatschappijen Warner Music Group en Sony Music hebben nieuwe licentieovereenkomsten gesloten met TikTok.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
2 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
4 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag vrijwel onveranderd het weekend ingegaan. Veel richtinggevend nieuws was niet voorhanden voor beleggers op Wall Street. Bovendien verliep de handel erg rustig, omdat veel handelaren vrij waren voor kerst. De volumes lagen ongeveer de helft lager dan normaal.
15 uur geleden