Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universal Music Group koopt al het werk van Frank Zappa

Universal Music Group koopt al het werk van Frank Zappa

LOS ANGELES (ANP) - Al het werk van Frank Zappa, inclusief het niet eerder gepubliceerde, is nu samen met zijn naam en portretrecht eigendom van Universal Music Group (UMG). Het label is dit met de familie van de in 1993 overleden artiest overeengekomen, melden Amerikaanse media. Hoeveel geld UMG voor de overeenkomst heeft betaald, is niet bekendgemaakt.

Zappa was bij het grote publiek niet zozeer bekend van zijn hits en veel verkochte albums, maar toch heeft de Amerikaan een grote invloed gehad op de muziekwereld. Zijn stijl was een combinatie van rock, jazz en eigentijdse muziek die hij op eigen wijze, vol zelfspot en humor, maakte. Hij hield al zijn werk nauwkeurig bij in een archief, dat nu ook aan Universal toebehoort.

De muzikant overleed in 1993 op 52-jarige leeftijd aan de gevolgen van prostaatkanker. Twee jaar later werd Zappa postuum opgenomen in de Rock and Roll Hall of Fame en in 1997 kreeg hij een speciale Grammy voor zijn oeuvre.

Meer uit Buitenland

Dode en gewonden door aanval in de buurt van Libanees ziekenhuis

TYRUS (ANP) - Bij een Israëlische aanval op de Zuid-Libanese stad Tyrus is een persoon gedood en raakten zeventien mensen gewond, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Bij de luchtaanval zou een woongebouw zijn geraakt in de buurt van een ziekenhuis, dat door de brokstukken ook schade opliep. Tien van de gewonden zijn medewerkers van het ziekenhuis.

26 minuten geleden
Ordetroepen proberen WK-opening Mexico in goede banen te leiden

MEXICO-STAD (ANP) - Duizenden ordehandhavers zijn donderdag in Mexico-Stad al vroeg op de been om te voorkomen dat demonstraties het Mexico City Stadium bereiken. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Politie is in groten getale aanwezig, zodat de openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika doorgang kan vinden.

27 minuten geleden
Brunner: straf voor landen die zich niet aan migratiepact houden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat de uitvoering van het EU-asiel- en migratiepact nauwlettend in de gaten houden, zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) donderdag in een interview. EU-lidstaten die zich niet houden aan de afgesproken regels voor screening, beoordeling en opvang van asielzoekers, kunnen rekenen op strafmaatregelen. Een daarvan is dat lidstaten worden verplicht asielzoekers van andere landen over te nemen, ook al kampen ze met hoge migratiedruk.

2 uur geleden
Paus dringt op Gran Canaria aan op veilige en legale migratie

ARGUINEGUÍN (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft het tijdens zijn bezoek aan de Canarische Eilanden opgenomen voor migranten, van wie er veel vanuit Afrika op de eilanden terechtkomen. Hij bepleit kanalen voor veilige en legale migratie.

3 uur geleden
Britse defensieminister Healey stapt op om strijd over geld

LONDEN (ANP) - De Britse minister van Defensie John Healey stapt op. Dat schrijft hij in een bericht op X, waarin hij ook zijn ontslagbrief aan premier Keir Starmer deelt. In die brief schrijft Healey dat hij niet had verwacht die ooit te moeten schrijven.

4 uur geleden
Twaalf agenten gewond na nieuwe rellen in Noord-Ierland

BELFAST (ANP) - Twaalf agenten zijn gewond geraakt tijdens nieuwe nachtelijke rellen in Noord-Ierland. Ook zijn zestien personen opgepakt, meldt minister voor Noord-Ierland Hilary Benn volgens Britse media.

5 uur geleden
Zweden schrapt plan om 13-jarigen zwaarder te kunnen straffen

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - De Zweedse regering trekt een omstreden plan in om kinderen vanaf dertien jaar te kunnen veroordelen tot gevangenisstraffen. Minister van Justitie Gunnar Strömmer erkent dat daar niet genoeg steun voor is in het parlement.

6 uur geleden