Universal Music Group koopt al het werk van Frank Zappa
LOS ANGELES (ANP) - Al het werk van Frank Zappa, inclusief het niet eerder gepubliceerde, is nu samen met zijn naam en portretrecht eigendom van Universal Music Group (UMG). Het label is dit met de familie van de in 1993 overleden artiest overeengekomen, melden Amerikaanse media. Hoeveel geld UMG voor de overeenkomst heeft betaald, is niet bekendgemaakt.
Zappa was bij het grote publiek niet zozeer bekend van zijn hits en veel verkochte albums, maar toch heeft de Amerikaan een grote invloed gehad op de muziekwereld. Zijn stijl was een combinatie van rock, jazz en eigentijdse muziek die hij op eigen wijze, vol zelfspot en humor, maakte. Hij hield al zijn werk nauwkeurig bij in een archief, dat nu ook aan Universal toebehoort.
De muzikant overleed in 1993 op 52-jarige leeftijd aan de gevolgen van prostaatkanker. Twee jaar later werd Zappa postuum opgenomen in de Rock and Roll Hall of Fame en in 1997 kreeg hij een speciale Grammy voor zijn oeuvre.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Andy Burnham heeft op zijn eerste dag als Britse premier gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Hij vertelde dat het Verenigd Koninkrijk zich zal blijven inzetten voor defensie en veiligheid en dat Londen wil bijdragen aan de veilige heropening van de Straat van Hormuz, aldus een verklaring van Burnhams kantoor.
1 uur geledenSANAA (ANP) - De sluiting van de Straat van Hormuz heeft de al bestaande voedselcrisis in Jemen verergerd, zegt Save the Children. De sluiting van de belangrijke zeestraat heeft de prijzen van voedsel en brandstof opgedreven. De ngo ziet dat steeds meer mensen zich daardoor melden bij ondervoedingsklinieken.
1 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/AFP) - Saudi-Arabië veroordeelt de zeeblokkade die de Jemenitische Houthi's zeggen te hebben ingesteld tegen het land. De Houthi's noemen Saudi-Arabië crimineel en noemen de maandag aangekondigde blokkade wraak voor het blokkeren van havens en vliegvelden in Jemen.
3 uur geledenROME (ANP/AFP) - In Italië is ophef ontstaan om het overlijden van een Marokkaanse man die door de politie in bedwang werd gehouden en om hulp smeekte. Mensenrechtenactivisten en oppositiepartijen eisen opheldering. Ook zijn betogers de straat opgegaan.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) bevestigt te zijn begonnen met een proef waarbij militairen gebieden in het zuiden van Libanon verlaten. Het plan is dat de Libanese strijdkrachten, die bekendstaan als zwakker dan Hezbollah, de controle daar overnemen.
4 uur geledenCOLUMBIA (ANP) - De zus van de overleden Amerikaanse senator Lindsey Graham, Darline Graham, stelt zich kandidaat voor zijn zetel. Dat laat ze weten in een interview met FOX News. Darline verving haar broer al tot het einde van zijn ambtsperiode. President Donald Trump wilde dat ze daarna mee zou doen aan de verkiezingen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een 28-jarige Britse man is aangeklaagd voor de moord op de Britse oud-politicus Ann Widdecombe. Zij werd twee weken geleden in haar huis gedood. Twee dagen later werd er een verdachte opgepakt.
6 uur geleden