Universal Music Group beperkt samenwerking met Rammstein
HAMBURG (ANP) - Platenlabel Universal Music Group (UMG) beperkt de samenwerking met Rammstein omdat frontman Till Lindemann is beschuldigd van ongewenste seksuele handelingen. Duitse media NDR en Süddeutsche Zeitung melden dat UMG stopt met het promoten van albums van de Duitse metalband.
UMG zegt in een statement tegen de Duitse media dat het bedrijf "het grootste respect heeft voor de vrouwen die zich zo moedig hebben uitgesproken in deze zaak". Meerdere jonge vrouwen hebben de 60-jarige Lindemann beschuldigd. Ze zouden bijvoorbeeld tijdens concerten zijn uitgenodigd voor afterparty's waar allerlei seksuele handelingen zouden hebben plaatsgevonden. Een vrouw vertelde bij de BBC dat ze was "gerekruteerd" om seks te hebben met de zanger.
Woensdag werd bekend dat het Duitse openbaar ministerie een strafrechtelijk onderzoek is gestart naar de 60-jarige Lindemann. De metalband heeft zelf een advocatenkantoor ingehuurd om de beschuldigingen tegen de frontman te laten onderzoeken.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova is zondag als winnaar uit de eerste ronde van de presidentsverkiezingen gekomen, zo blijkt uit exitpolls. Zij kan rekenen op 35 tot 36,5 procent van de stemmen.
49 minuten geledenORLÉANS (ANP/AFP) - Marine Le Pen is haar campagne voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar begonnen met een grote toespraak over veiligheid. De rechts-radicale kandidate beloofde criminelen hard aan te pakken, zoals de relschoppers die vorige week in heel Frankrijk winkels plunderden en vernielden.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - In de Albanese hoofdstad Tirana zijn demonstranten opnieuw de straat opgegaan, onder meer om het aftreden van premier Edi Rama te eisen. Enkele uren eerder had Rama nog nieuwe maatregelen aangekondigd om de aanhoudende anti-regeringsdemonstraties in te dammen. Zo krijgen deelnemers aan een protest dat uitmondt in geweld een boete van 500.000 lek (ruim 5500 euro), ook als zij zelf geen gewelddadige daden hebben begaan.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is aangekomen in Venezuela. "Ik ben hier, bij jullie", schrijft de Nobelprijswinnares op X. Ze probeerde de afgelopen maanden vaker om terug te keren, maar volgens internationale media blokkeerden de Verenigde Staten dat.
3 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse presidentskandidaten Luiz Inácio 'Lula' da Silva en Flávio Bolsonaro hebben bij het uitbrengen van hun stem nog een keer een oproep gedaan aan de kiezers om op hen te stemmen. Beiden waarschuwden voor de gevolgen als de ander zondag de verkiezingen zou winnen.
4 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Bij de vervroegde parlementsverkiezingen in Servië had om 13.00 uur al zo'n 35 procent van de kiezers gestemd. Dat was bij de verkiezingen in 2023 op hetzelfde tijdstip circa 21 procent. Er wordt deze zondag een hoge opkomst verwacht.
5 uur geledenMANILLA (ANP) - Alles wijst er op dit moment op dat Thomas Markle, de vader van Meghan, mogelijk "een zedendelinquent van de ergste soort" is. Dat zegt Jonvic Remulla, de Filipijnse minister van Binnenlandse Zaken, tegen de Britse krant The Guardian. Volgens hem zal een volledig forensisch onderzoek "uitsluitsel geven".
6 uur geleden