
Universal Music Group beperkt samenwerking met Rammstein
HAMBURG (ANP) - Platenlabel Universal Music Group (UMG) beperkt de samenwerking met Rammstein omdat frontman Till Lindemann is beschuldigd van ongewenste seksuele handelingen. Duitse media NDR en Süddeutsche Zeitung melden dat UMG stopt met het promoten van albums van de Duitse metalband.
UMG zegt in een statement tegen de Duitse media dat het bedrijf "het grootste respect heeft voor de vrouwen die zich zo moedig hebben uitgesproken in deze zaak". Meerdere jonge vrouwen hebben de 60-jarige Lindemann beschuldigd. Ze zouden bijvoorbeeld tijdens concerten zijn uitgenodigd voor afterparty's waar allerlei seksuele handelingen zouden hebben plaatsgevonden. Een vrouw vertelde bij de BBC dat ze was "gerekruteerd" om seks te hebben met de zanger.
Woensdag werd bekend dat het Duitse openbaar ministerie een strafrechtelijk onderzoek is gestart naar de 60-jarige Lindemann. De metalband heeft zelf een advocatenkantoor ingehuurd om de beschuldigingen tegen de frontman te laten onderzoeken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
25 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn handtekening gezet onder de omstreden bouwplannen voor nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever. Internationaal wordt gevreesd dat dit project een tweestatenoplossing onmogelijk maakt, maar dat deert Netanyahu niet. "Er komt geen Palestijnse staat", zei hij bij de tekenceremonie.
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - De FBI heeft twee foto's verspreid in de zoektocht naar de persoon die Charlie Kirk zou hebben doodgeschoten. Op sociale media is een persoon te zien in een zwart shirt met een plaatje erop, een pet op het hoofd en een zonnebril.
4 uur geleden