Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universal Music dreigt muziek van TikTok te halen

Universal Music dreigt muziek van TikTok te halen

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - Het grote muziekconcern Universal Music Group (UMG) dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als bijvoorbeeld Taylor Swift, The Weeknd, Ariana Grande en Lady Gaga, van de populaire filmpjesapp TikTok te halen. Het bedrijf heeft namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met TikTok die woensdag afloopt.

Volgens een open brief van UMG is TikTok niet bereid om eerlijk te betalen voor de muziekrechten en zou TikTok druk uitoefenen om een ongunstige deal te sluiten. Ook zou TikTok muziek creëren op zijn platform door middel van kunstmatige intelligentie, waarbij echte artiesten worden vervangen door AI. Verder stelt het platenlabel dat TikTok te weinig doet tegen het illegaal kopiëren van muziek.

UMG, met een beursnotering in Amsterdam, erkent dat de zaak gevolgen kan hebben voor de muzikanten en componisten onder zijn label, maar stelt een verantwoordelijkheid te hebben om te vechten voor eerlijke voorwaarden. TikTok is volgens UMG goed voor ongeveer 1 procent van de totale omzet.

Teleurstelling

TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, heeft meer dan 1 miljard gebruikers en die plaatsen vaak muziek onder hun filmpjes, waaronder dus ook van artiesten onder de hoede van UMG.

TikTok meldde teleurgesteld te zijn over UMG "dat zijn eigen hebzucht belangrijker vindt dat de belangen van zijn artiesten". Volgens de app zijn de beschuldigingen van UMG onjuist en dient TikTok juist als een belangrijk platform voor het ontdekken en promoten van de artiesten van de muziekmaatschappij. "Het is duidelijk dat de acties van Universal niet in het beste belang zijn van hun artiesten, songwriters en fans", stelt TikTok.

UMG en TikTok tekenden de nu aflopende deal over muziekrechten in februari 2021. Het grootste muziekconcern ter wereld vertegenwoordigt ook artiesten en bands als U2, The Rolling Stones, Duncan Laurence, Anouk, The Beatles, Kensington, Harry Styles, Justin Bieber, Drake, Adele en Billie Eilish.

Meer uit Financieel

ABP verhoogt pensioenen in januari met 2,8 procent

HEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, verhoogt de pensioenen vanaf 1 januari met 2,8 procent. De verhoging geldt voor alle gepensioneerden en iedereen die bij het fonds pensioen opbouwt of heeft opgebouwd.

1 uur geleden
Weinig beweging op Europese beurzen na flinke winsten op woensdag

AMSTERDAM (ANP) - De meeste aandelenbeurzen in Europa lieten donderdag weinig beweging zien. Beleggers leken het rustiger aan te doen, na de flinke koerswinsten woensdag. Op de Europese beurzen moesten beleggers het donderdag zonder richting van Wall Street doen.

2 uur geleden
Huishoudens betalen volgend jaar iets meer voor stroom en gas

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan volgend jaar iets hogere tarieven betalen voor elektriciteit en gas. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft donderdag de tarieven voor netbeheerkosten voor 2026 vastgesteld. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland blijkt daaruit dat huishoudens en bedrijven met een aansluiting op het regionale elektriciteits- en gasnet een gemiddeld ruim 3 procent hogere rekening krijgen.

5 uur geleden
NVWA geeft toch geen boete om benaming 'vegetarisch gehakt'

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) schort aangekondigde boetes voor het gebruik van het woord 'gehakt' bij vegetarische producten op. De autoriteit wil afwachten wat er in de Europese Unie wordt afgesproken over de benaming van vegetarische producten, laat een woordvoerder weten.

5 uur geleden
Taiwanese autoriteiten doorzoeken woning oud-TSMC-manager om lek

TAIPEI (ANP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in Taiwan hebben huiszoekingen gedaan in woningen van een voormalige leidinggevende van chipfabrikant TSMC. Deze oud-medewerker, Lo Wen-jen, wordt ervan verdacht bedrijfsgeheimen te hebben doorgespeeld aan de Amerikaanse concurrent Intel.

6 uur geleden
Deense woonwinkelketen JYSK kent beste jaar ooit in Nederland

BRABRAND (ANP) - De Deense woonwinkelketen JYSK kende afgelopen boekjaar het beste jaar ooit in Nederland. De Scandinavische retailer zag de omzet en het bedrijfsresultaat in Nederland verder groeien in het boekjaar, dat liep tot eind augustus. Ook internationaal werden recordresultaten behaald, meldt het concern.

7 uur geleden
Boete van 101 miljoen voor Morgan Stanley om ontduiken belasting

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft Morgan Stanley een boete van 101 miljoen euro opgelegd, omdat de Amerikaanse bank dividendbelasting heeft ontdoken in Nederland. Morgan Stanley vroeg via een speciale constructie dividendbelasting terug van de fiscus, terwijl het financiële concern daar volgens de openbaar aanklagers geen recht op had.

8 uur geleden