Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universal Music dreigt muziek van TikTok te halen

Universal Music dreigt muziek van TikTok te halen

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - Het grote muziekconcern Universal Music Group (UMG) dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als bijvoorbeeld Taylor Swift, The Weeknd, Ariana Grande en Lady Gaga, van de populaire filmpjesapp TikTok te halen. Het bedrijf heeft namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met TikTok die woensdag afloopt.

Volgens een open brief van UMG is TikTok niet bereid om eerlijk te betalen voor de muziekrechten en zou TikTok druk uitoefenen om een ongunstige deal te sluiten. Ook zou TikTok muziek creëren op zijn platform door middel van kunstmatige intelligentie, waarbij echte artiesten worden vervangen door AI. Verder stelt het platenlabel dat TikTok te weinig doet tegen het illegaal kopiëren van muziek.

UMG, met een beursnotering in Amsterdam, erkent dat de zaak gevolgen kan hebben voor de muzikanten en componisten onder zijn label, maar stelt een verantwoordelijkheid te hebben om te vechten voor eerlijke voorwaarden. TikTok is volgens UMG goed voor ongeveer 1 procent van de totale omzet.

Teleurstelling

TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, heeft meer dan 1 miljard gebruikers en die plaatsen vaak muziek onder hun filmpjes, waaronder dus ook van artiesten onder de hoede van UMG.

TikTok meldde teleurgesteld te zijn over UMG "dat zijn eigen hebzucht belangrijker vindt dat de belangen van zijn artiesten". Volgens de app zijn de beschuldigingen van UMG onjuist en dient TikTok juist als een belangrijk platform voor het ontdekken en promoten van de artiesten van de muziekmaatschappij. "Het is duidelijk dat de acties van Universal niet in het beste belang zijn van hun artiesten, songwriters en fans", stelt TikTok.

UMG en TikTok tekenden de nu aflopende deal over muziekrechten in februari 2021. Het grootste muziekconcern ter wereld vertegenwoordigt ook artiesten en bands als U2, The Rolling Stones, Duncan Laurence, Anouk, The Beatles, Kensington, Harry Styles, Justin Bieber, Drake, Adele en Billie Eilish.

Meer uit Financieel

Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

16 minuten geleden
Fortnite-maker Epic Games ontslaat duizend medewerkers

CARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.

31 minuten geleden
Franse bank doorzocht in Epstein-onderzoek naar oud-werknemer

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.

56 minuten geleden
Nibud: overheid moet nu nadenken over steun voor huishoudens

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.

1 uur geleden
Energiebedrijf Qatar kan contracten niet nakomen door aanvallen

DOA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy heeft gewaarschuwd dat het door overmacht afspraken uit een aantal lng-contracten niet kan nakomen door schade na aanvallen. Het gaat om langetermijncontracten die het Qatarese staatsbedrijf heeft met klanten in Italië, België, Zuid-Korea en China.

2 uur geleden
President van de Filipijnen roept 'nationale energiecrisis' uit

MANILA (ANP/AFP) - De Filipijnse president Ferdinand Marcos heeft dinsdag de noodtoestand uitgeroepen vanwege een "nationale energiecrisis". Door de oorlog in het Midden-Oosten is de toevoer van olie en gas ontregeld. De Filipijnen zijn sterk afhankelijk van de import van brandstof uit die regio.

2 uur geleden
Zakenbank Jefferies stijgt op Wall Street door overnamespeculatie

NEW YORK (ANP) - Jefferies Financial Group behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Volgens zakenkrant Financial Times werkt de Japanse kredietverstrekker Sumitomo Mitsui Financial Group (SMFG) aan plannen voor een mogelijke overname van de Amerikaanse investeringsbank. Jefferies is een belangrijke partner van SMFG en het Japanse bedrijf heeft al een groot belang in de Amerikaanse bank. Het aandeel Jefferies, dat dit jaar ongeveer een derde in waarde is gedaald, steeg meer dan 4 procent.

2 uur geleden