Universal Music dreigt muziek van TikTok te halen
NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - Het grote muziekconcern Universal Music Group (UMG) dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als bijvoorbeeld Taylor Swift, The Weeknd, Ariana Grande en Lady Gaga, van de populaire filmpjesapp TikTok te halen. Het bedrijf heeft namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met TikTok die woensdag afloopt.
Volgens een open brief van UMG is TikTok niet bereid om eerlijk te betalen voor de muziekrechten en zou TikTok druk uitoefenen om een ongunstige deal te sluiten. Ook zou TikTok muziek creëren op zijn platform door middel van kunstmatige intelligentie, waarbij echte artiesten worden vervangen door AI. Verder stelt het platenlabel dat TikTok te weinig doet tegen het illegaal kopiëren van muziek.
UMG, met een beursnotering in Amsterdam, erkent dat de zaak gevolgen kan hebben voor de muzikanten en componisten onder zijn label, maar stelt een verantwoordelijkheid te hebben om te vechten voor eerlijke voorwaarden. TikTok is volgens UMG goed voor ongeveer 1 procent van de totale omzet.
Teleurstelling
TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, heeft meer dan 1 miljard gebruikers en die plaatsen vaak muziek onder hun filmpjes, waaronder dus ook van artiesten onder de hoede van UMG.
TikTok meldde teleurgesteld te zijn over UMG "dat zijn eigen hebzucht belangrijker vindt dat de belangen van zijn artiesten". Volgens de app zijn de beschuldigingen van UMG onjuist en dient TikTok juist als een belangrijk platform voor het ontdekken en promoten van de artiesten van de muziekmaatschappij. "Het is duidelijk dat de acties van Universal niet in het beste belang zijn van hun artiesten, songwriters en fans", stelt TikTok.
UMG en TikTok tekenden de nu aflopende deal over muziekrechten in februari 2021. Het grootste muziekconcern ter wereld vertegenwoordigt ook artiesten en bands als U2, The Rolling Stones, Duncan Laurence, Anouk, The Beatles, Kensington, Harry Styles, Justin Bieber, Drake, Adele en Billie Eilish.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.
2 uur geledenFORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.
3 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.
4 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.
5 uur geledenNYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.
7 uur geleden