Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universal Music dreigt muziek van TikTok te halen

Universal Music dreigt muziek van TikTok te halen

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - Het grote muziekconcern Universal Music Group (UMG) dreigt zijn muziek, van bekende popsterren als bijvoorbeeld Taylor Swift, The Weeknd, Ariana Grande en Lady Gaga, van de populaire filmpjesapp TikTok te halen. Het bedrijf heeft namelijk nog geen overeenstemming bereikt over het verlengen van een licentiedeal met TikTok die woensdag afloopt.

Volgens een open brief van UMG is TikTok niet bereid om eerlijk te betalen voor de muziekrechten en zou TikTok druk uitoefenen om een ongunstige deal te sluiten. Ook zou TikTok muziek creëren op zijn platform door middel van kunstmatige intelligentie, waarbij echte artiesten worden vervangen door AI. Verder stelt het platenlabel dat TikTok te weinig doet tegen het illegaal kopiëren van muziek.

UMG, met een beursnotering in Amsterdam, erkent dat de zaak gevolgen kan hebben voor de muzikanten en componisten onder zijn label, maar stelt een verantwoordelijkheid te hebben om te vechten voor eerlijke voorwaarden. TikTok is volgens UMG goed voor ongeveer 1 procent van de totale omzet.

Teleurstelling

TikTok, eigendom van het Chinese bedrijf ByteDance, heeft meer dan 1 miljard gebruikers en die plaatsen vaak muziek onder hun filmpjes, waaronder dus ook van artiesten onder de hoede van UMG.

TikTok meldde teleurgesteld te zijn over UMG "dat zijn eigen hebzucht belangrijker vindt dat de belangen van zijn artiesten". Volgens de app zijn de beschuldigingen van UMG onjuist en dient TikTok juist als een belangrijk platform voor het ontdekken en promoten van de artiesten van de muziekmaatschappij. "Het is duidelijk dat de acties van Universal niet in het beste belang zijn van hun artiesten, songwriters en fans", stelt TikTok.

UMG en TikTok tekenden de nu aflopende deal over muziekrechten in februari 2021. Het grootste muziekconcern ter wereld vertegenwoordigt ook artiesten en bands als U2, The Rolling Stones, Duncan Laurence, Anouk, The Beatles, Kensington, Harry Styles, Justin Bieber, Drake, Adele en Billie Eilish.

Meer uit Financieel

Luchthaven Frankfurt ziet forse daling passagiers Midden-Oosten

FRANKFURT (ANP) - Het aantal passagiers richting het Midden-Oosten vanaf de luchthaven van Frankfurt is flink gedaald. In maart kelderde het aantal reizigers op vluchten naar die regio met 68,6 procent. Dat meldt de luchthaven in zijn cijfers over maart.

1 uur geleden
Verkopen bij modebedrijf Hermès vallen tegen door Iranoorlog

PARIJS (ANP) - Het Franse modebedrijf Hermès had in het afgelopen kwartaal last van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon. De verkoop van zijn dure tassen, sjaals en andere accessoires in het Midden-Oosten en Frankrijk viel tegen doordat minder mensen geld uitgaven aan de Birkin- en Kelly-handtassen en andere producten van Hermès door het conflict.

1 uur geleden
ASML licht hoger op afwachtend Damrak na hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinemaker ASML ging woensdag bij de opening van het Damrak licht omhoog na de publicatie van zijn kwartaalcijfers. Het concern rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. De omzetverwachting voor het huidige tweede kwartaal is echter beneden de verwachtingen van marktkenners.

1 uur geleden
Lagarde wil termijn bij ECB afmaken: kapitein verlaat schip niet

WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.

1 uur geleden
TNO: auto's met zonnepanelen verminderen druk op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.

2 uur geleden
Verzekeraar Aegon verkoopt Britse tak aan Standard Life

SCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.

3 uur geleden
ASML verhoogt omzetverwachting: vraag naar chips overtreft aanbod

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.

3 uur geleden