Universal eist half miljard van Frans platenlabel wegens plagiaat
HILVERSUM (ANP/BLOOMBERG) - Universal Music Group (UMG) eist een half miljard dollar van het Franse platenlabel Believe wegens plagiaat. Believe brengt onder nepnamen als 'Llady Gaga" 'Jutin Biber' en 'Kendrik Lamaar' kleine varianten uit op hits van UMG. De originele tracks van deze artiesten worden dan versneld of geremixed.
Het in Hilversum gevestigde UMG, 's werelds grootste muziekconcern, heeft de aanklacht ingediend bij een rechtbank in Manhattan. Vorig jaar spande het concern ook al een soortgelijke rechtszaak aan tegen het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic voor het illegaal kopiëren van songteksten.
Believe, opgericht in 2005, helpt onafhankelijke muzikanten en kleine labels bij distributie en promotie van hun werk op streamingplatforms. Het in Parijs gevestigde label kwam dit jaar in het nieuws met afgeketste overnamegesprekken met onder meer Warner Music Group.
Believe doet nauwelijks moeite om het plagiaat te verbergen, door namen te gebruiken die veel lijken op de originele artiesten. "Believe verspreidt vervolgens zijn catalogus via licentieovereenkomsten met aanbieders van sociale mediaplatforms en andere muziekdiensten, waaronder TikTok, YouTube, Spotify, Apple Music, Instagram en honderden anderen", stelt UMG in de aanklacht.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft China gedreigd met importheffingen als het Aziatische land zijn handelsoverschot met de Europese Unie niet verkleint. Dat heeft hij na afloop van een bezoek aan China gezegd in een interview met de zakenkrant Les Echos.
18 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase toezichthouder voor burgerluchtvaart heeft de Nederlandse topman van IndiGo, Pieter Elbers, 24 uur de tijd gegeven om met een verklaring te komen voor de grote chaos bij die luchtvaartmaatschappij. IndiGo schrapte de afgelopen dagen duizenden vluchten in India door roosterproblemen. Die gaten in de planning ontstonden nadat de wettelijk verplichte rusttijden voor piloten waren verruimd.
22 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 dag geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
1 dag geleden