Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universal eist half miljard van Frans platenlabel wegens plagiaat

Universal eist half miljard van Frans platenlabel wegens plagiaat

HILVERSUM (ANP/BLOOMBERG) - Universal Music Group (UMG) eist een half miljard dollar van het Franse platenlabel Believe wegens plagiaat. Believe brengt onder nepnamen als 'Llady Gaga" 'Jutin Biber' en 'Kendrik Lamaar' kleine varianten uit op hits van UMG. De originele tracks van deze artiesten worden dan versneld of geremixed.

Het in Hilversum gevestigde UMG, 's werelds grootste muziekconcern, heeft de aanklacht ingediend bij een rechtbank in Manhattan. Vorig jaar spande het concern ook al een soortgelijke rechtszaak aan tegen het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic voor het illegaal kopiƫren van songteksten.

Believe, opgericht in 2005, helpt onafhankelijke muzikanten en kleine labels bij distributie en promotie van hun werk op streamingplatforms. Het in Parijs gevestigde label kwam dit jaar in het nieuws met afgeketste overnamegesprekken met onder meer Warner Music Group.

Believe doet nauwelijks moeite om het plagiaat te verbergen, door namen te gebruiken die veel lijken op de originele artiesten. "Believe verspreidt vervolgens zijn catalogus via licentieovereenkomsten met aanbieders van sociale mediaplatforms en andere muziekdiensten, waaronder TikTok, YouTube, Spotify, Apple Music, Instagram en honderden anderen", stelt UMG in de aanklacht.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

15 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

16 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

16 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

19 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

19 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

20 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

21 uur geleden