Universal eist half miljard van Frans platenlabel wegens plagiaat
HILVERSUM (ANP/BLOOMBERG) - Universal Music Group (UMG) eist een half miljard dollar van het Franse platenlabel Believe wegens plagiaat. Believe brengt onder nepnamen als 'Llady Gaga" 'Jutin Biber' en 'Kendrik Lamaar' kleine varianten uit op hits van UMG. De originele tracks van deze artiesten worden dan versneld of geremixed.
Het in Hilversum gevestigde UMG, 's werelds grootste muziekconcern, heeft de aanklacht ingediend bij een rechtbank in Manhattan. Vorig jaar spande het concern ook al een soortgelijke rechtszaak aan tegen het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic voor het illegaal kopiëren van songteksten.
Believe, opgericht in 2005, helpt onafhankelijke muzikanten en kleine labels bij distributie en promotie van hun werk op streamingplatforms. Het in Parijs gevestigde label kwam dit jaar in het nieuws met afgeketste overnamegesprekken met onder meer Warner Music Group.
Believe doet nauwelijks moeite om het plagiaat te verbergen, door namen te gebruiken die veel lijken op de originele artiesten. "Believe verspreidt vervolgens zijn catalogus via licentieovereenkomsten met aanbieders van sociale mediaplatforms en andere muziekdiensten, waaronder TikTok, YouTube, Spotify, Apple Music, Instagram en honderden anderen", stelt UMG in de aanklacht.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
1 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
3 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
5 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
6 uur geleden