Universal eist half miljard van Frans platenlabel wegens plagiaat
HILVERSUM (ANP/BLOOMBERG) - Universal Music Group (UMG) eist een half miljard dollar van het Franse platenlabel Believe wegens plagiaat. Believe brengt onder nepnamen als 'Llady Gaga" 'Jutin Biber' en 'Kendrik Lamaar' kleine varianten uit op hits van UMG. De originele tracks van deze artiesten worden dan versneld of geremixed.
Het in Hilversum gevestigde UMG, 's werelds grootste muziekconcern, heeft de aanklacht ingediend bij een rechtbank in Manhattan. Vorig jaar spande het concern ook al een soortgelijke rechtszaak aan tegen het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic voor het illegaal kopiëren van songteksten.
Believe, opgericht in 2005, helpt onafhankelijke muzikanten en kleine labels bij distributie en promotie van hun werk op streamingplatforms. Het in Parijs gevestigde label kwam dit jaar in het nieuws met afgeketste overnamegesprekken met onder meer Warner Music Group.
Believe doet nauwelijks moeite om het plagiaat te verbergen, door namen te gebruiken die veel lijken op de originele artiesten. "Believe verspreidt vervolgens zijn catalogus via licentieovereenkomsten met aanbieders van sociale mediaplatforms en andere muziekdiensten, waaronder TikTok, YouTube, Spotify, Apple Music, Instagram en honderden anderen", stelt UMG in de aanklacht.
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.
5 uur geledenWENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.
6 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.
7 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
10 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
13 uur geleden