Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Univé: agressief rijgedrag en hardrijders grote ergernis verkeer

Univé: agressief rijgedrag en hardrijders grote ergernis verkeer

UTRECHT (ANP) - Agressief rijgedrag en hardrijders vormen de grootste bronnen van ergernis in het verkeer, meldt verzekeraar Univé op basis van onderzoek van MarketResponse onder ruim duizend respondenten. Voor 74 procent van de ondervraagden roept agressief rijgedrag, zoals bumperkleven en afsnijden, ergernis op. Voor 43 procent geldt dat voor weggebruikers die veel te hard rijden.

Een kwart van de bevraagden vindt juist automobilisten die te langzaam rijden irritant. Ook andere weggebruikers zorgen voor irritatie. De minst geliefde weggebruikers zijn appende fietsers (50 procent), gevolgd door wielrenners die op de provinciale wegen de doorgang blokkeren (46 procent) en fietsers zonder licht (43 procent).

Een op de acht bevraagde bestuurders is weleens een keer uit de auto gestapt om de confrontatie op te zoeken. Bijna een kwart (23 procent) heeft meegemaakt dat een andere bestuurder uit de auto stapte voor een confrontatie. Een meerderheid van de bestuurders gaf aan te maken hebben gehad met handgebaren (67 procent) en afsnijden (70 procent) door een geïrriteerde weggebruiker.

Gevaarlijk

"Gemoedsrust en concentratie van automobilisten zijn bepalend voor de veiligheid van hun rijgedrag. Ons onderzoek maakt duidelijk waardoor en in welke mate dit verstoord wordt door andere verkeersdeelnemers" aldus Johan Van den Neste, directeur van Univé Schade, over de reden voor onderzoek. "Zeker wanneer er sprake is van agressief of hufterig rijgedrag van medeweggebruikers ligt irritatie bij veel bestuurders al snel op de loer. En nooit ver van het spreekwoordelijke kleine hoekje waarin ongelukken zich bevinden. Dat willen we natuurlijk voorkomen."

Daan van Nieuwenburg, gedragsonderzoeker bij Veilig Verkeer Nederland (VVN), roept bestuurders op zelf het goede voorbeeld te geven in stressvolle verkeerssituaties. "Tel wat vaker tot tien en bedenk dat iedereen weleens fouten maakt, ook jijzelf" zegt van Nieuwenburg. "Verkeersagressie is niet alleen gevaarlijk voor jezelf, maar ook voor andere weggebruikers. Door bewust te zijn van de oorzaken en gevolgen én proactief te handelen om agressie te verminderen, dragen we allemaal bij aan een veiliger verkeer."

Meer uit Binnenland

PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

6 minuten geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

9 minuten geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

6 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

6 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

11 uur geleden
Gestolen helm volgende week weer te zien in Roemeens museum

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.

11 uur geleden
Toch natuurvergunning nodig voor luchthavens Rotterdam, Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.

12 uur geleden