United zet goede reeks voort met zege bij concurrent Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester United heeft zijn goede serie in 2024 voortgezet bij Aston Villa. De ploeg van Erik ten Hag versloeg de concurrent voor een Europees ticket in een attractief duel op Villa Park met 2-1.
Met de zege komt United, dat op de zesde plaats staat, op 41 punten. Nummer 5 Villa heeft 5 punten meer. De vijfde plaats is aan het einde van het seizoen goed voor kwalificatie voor de Europa League.
United was sinds de jaarwisseling nog ongeslagen in vijf wedstrijden (competitie en FA Cup) en begon ook goed tegen Villa. Rasmus Højlund was in de openingsfase gevaarlijk en tikte in de 17e minuut de 1-0 binnen op aangeven van Harry Maguire. Het was alweer de vijfde wedstrijd op rij dat de Deen trefzeker was.
Onana
Villa reageerde via onder anderen John McGinn en Ollie Watkins, maar keeper André Onana redde bekwaam. Watkins vond na rust opnieuw de oud-Ajacied op zijn weg, waarna de doelman echter kansloos was bij de 1-1 van Douglas Luiz. De Braziliaan stond in de 67e minuut na een scrimmage op de goede plaats om van dichtbij te scoren.
Villa was na de gelijkmaker dreigend, maar het was United dat vijf minuten voor tijd de 2-1 maakte. Invaller Scott McTominay kopte een fraaie voorzet van Diogo Dalot binnen.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
7 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
7 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
8 uur geleden