United zet goede reeks voort met zege bij concurrent Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Manchester United heeft zijn goede serie in 2024 voortgezet bij Aston Villa. De ploeg van Erik ten Hag versloeg de concurrent voor een Europees ticket in een attractief duel op Villa Park met 2-1.
Met de zege komt United, dat op de zesde plaats staat, op 41 punten. Nummer 5 Villa heeft 5 punten meer. De vijfde plaats is aan het einde van het seizoen goed voor kwalificatie voor de Europa League.
United was sinds de jaarwisseling nog ongeslagen in vijf wedstrijden (competitie en FA Cup) en begon ook goed tegen Villa. Rasmus Højlund was in de openingsfase gevaarlijk en tikte in de 17e minuut de 1-0 binnen op aangeven van Harry Maguire. Het was alweer de vijfde wedstrijd op rij dat de Deen trefzeker was.
Onana
Villa reageerde via onder anderen John McGinn en Ollie Watkins, maar keeper André Onana redde bekwaam. Watkins vond na rust opnieuw de oud-Ajacied op zijn weg, waarna de doelman echter kansloos was bij de 1-1 van Douglas Luiz. De Braziliaan stond in de 67e minuut na een scrimmage op de goede plaats om van dichtbij te scoren.
Villa was na de gelijkmaker dreigend, maar het was United dat vijf minuten voor tijd de 2-1 maakte. Invaller Scott McTominay kopte een fraaie voorzet van Diogo Dalot binnen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Alle wedstrijden in het amateurvoetbal die voor zaterdag 10 en zondag 11 januari op het programma stonden zijn afgelast. Dat heeft de KNVB vanwege de winterse omstandigheden besloten. Eerder werden alle wedstrijden in het betaald voetbal van vrijdag afgelast.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De eredivisiewedstrijd tussen NEC en FC Utrecht en de vijf duels uit de eerste divisie van vrijdag gaan niet door. Dat heeft de KNVB besloten om het verwachte winterse weer.
1 uur geledenESTEPONA (ANP) - Go Ahead Eagles verlengt vanwege het winterweer in Nederland zijn trainingskamp in het Zuid-Spaanse Estepona tot en met vrijdag. De club uit Deventer zou eigenlijk woensdag terugkeren uit Spanje. Door de aanhoudende sneeuwval in ons land worden veel vluchten geschrapt.
4 uur geledenSASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
16 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
18 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
18 uur geleden