United verliest bij Everton en moet vrezen voor Champions League
LIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League opnieuw slechte zaken gedaan in de strijd om deelname aan de Champions League. United verloor de uitwedstrijd tegen Everton met 1-0. Voor de thuisploeg was het een welkome zege in de degradatiestrijd.
De 21-jarige Anthony Gordon, afkomstig uit de jeugdopleiding van Everton, nam op Goodison Park op fortuinlijke wijze het winnende doelpunt voor zijn rekening. Na een klein half uur haalde hij uit vanaf de rand van het zestienmetergebied en via het lichaam van United-aanvoerder Harry Maguire verdween de bal achter keeper David De Gea.
Bij United deed Cristiano Ronaldo de hele wedstrijd mee, maar hij kwam ondanks een goede kans in de blessuretijd niet tot scoren. De geblesseerde Fred werd in de eerste helft vervangen door Paul Pogba. Bij Everton ontbrak de geblesseerde Donny van de Beek, die door United wordt verhuurd.
Slechte reeks
United, dat dicht bij het contracteren van Erik ten Hag als trainer zou zijn, is bezig aan een slechte reeks in de Premier League. Van de laatste negen competitiewedstrijden werden er slechts drie gewonnen. Door de slechte serie staat United zevende, terwijl de concurrenten voor de vierde plek dit weekend nog kunnen uitlopen.
Everton vergrootte de voorsprong op nummer 18 Burnley tot 4 punten. Woensdag verloor Everton nog met 3-2 van de concurrent voor degradatie.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Rasmus Højlund vervolgt zijn carrière bij Napoli. De 23-jarige aanvaller kwam het afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor de club uit Napels, die de Deen nu definitief overneemt van Manchester United.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft de Noor Travis Hernes definitief vastgelegd. De 20-jarige middenvelder werd het afgelopen seizoen al gehuurd van Newcastle United en kwam bij Groningen tot elf optredens, waarvan drie als basisspeler. Groningen heeft de koopoptie in het huurcontract gelicht en de voetballer voor vier jaar vastgelegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Aan het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico doen meer spelers van Nederlandse clubs mee dan ooit. Uit de Eredivisie zijn 33 voetballers geselecteerd, uit de eerste divisie 5. Gezamenlijk is dat het dubbele van de 19 van het WK in 2022 in Qatar. Het komende wereldkampioenschap telt met 48 ook meer deelnemers dan ooit.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
17 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
19 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
19 uur geleden