United verbant journalisten na publicaties over Ten Hag
MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester United heeft vier journalisten verbannen van de persconferentie van trainer Erik ten Hag voor het competitieduel met Chelsea van woensdag. De club is van mening dat de journalisten om commentaar hadden moeten vragen, voordat ze artikelen publiceerden waarin ze aangaven dat Ten Hag het vertrouwen van een aantal spelers was kwijtgeraakt.
Volgens United hadden de journalisten contact moeten opnemen om de club de kans te geven zich uit te spreken over het verhaal en context te geven. "Een belangrijk principe", aldus de club. Ten Hag was ook duidelijk in zijn mening. "Ze hadden eerst naar ons moeten komen en niet achter onze rug om artikelen moeten publiceren. Dat is niet juist. Ik denk dat we een andere relatie hebben. Dan moeten ze dit van tevoren doorgeven en dan hebben we er een normale en professionele discussie over", aldus de trainer.
Ten Hag was ook van mening dat de spelers nog altijd achter hem staan. "Daar ben ik zeker van", zei de coach tijdens de persconferentie tegen de aanwezige journalisten. "Je kan het bijvoorbeeld zien aan de comeback tegen Brentford en in de wedstrijden tegen Burnley en Fulham. Het team toonde enorm karakter. Ze waren vastberaden en veerkrachtig, dus ja, we zijn een team. Je kan niet zo goed spelen zoals als wij recent hebben gedaan, als er geen eenheid is."
United verloor zaterdag met 1-0 van Newcastle United. Het was alweer de tiende nederlaag van de club in alle competities dit seizoen. De nummer 7 van de Premier League verspeelde bovendien woensdag in de Champions League een 3-1-voorsprong bij Galatasaray om uiteindelijk gelijk te spelen (3-3).
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
4 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
6 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
18 uur geledenBERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.
18 uur geleden