United verbant journalisten na publicaties over Ten Hag
MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester United heeft vier journalisten verbannen van de persconferentie van trainer Erik ten Hag voor het competitieduel met Chelsea van woensdag. De club is van mening dat de journalisten om commentaar hadden moeten vragen, voordat ze artikelen publiceerden waarin ze aangaven dat Ten Hag het vertrouwen van een aantal spelers was kwijtgeraakt.
Volgens United hadden de journalisten contact moeten opnemen om de club de kans te geven zich uit te spreken over het verhaal en context te geven. "Een belangrijk principe", aldus de club. Ten Hag was ook duidelijk in zijn mening. "Ze hadden eerst naar ons moeten komen en niet achter onze rug om artikelen moeten publiceren. Dat is niet juist. Ik denk dat we een andere relatie hebben. Dan moeten ze dit van tevoren doorgeven en dan hebben we er een normale en professionele discussie over", aldus de trainer.
Ten Hag was ook van mening dat de spelers nog altijd achter hem staan. "Daar ben ik zeker van", zei de coach tijdens de persconferentie tegen de aanwezige journalisten. "Je kan het bijvoorbeeld zien aan de comeback tegen Brentford en in de wedstrijden tegen Burnley en Fulham. Het team toonde enorm karakter. Ze waren vastberaden en veerkrachtig, dus ja, we zijn een team. Je kan niet zo goed spelen zoals als wij recent hebben gedaan, als er geen eenheid is."
United verloor zaterdag met 1-0 van Newcastle United. Het was alweer de tiende nederlaag van de club in alle competities dit seizoen. De nummer 7 van de Premier League verspeelde bovendien woensdag in de Champions League een 3-1-voorsprong bij Galatasaray om uiteindelijk gelijk te spelen (3-3).
Meer uit Voetbal
GIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
2 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gestaakte duel tussen Ajax en FC Groningen wordt dinsdag vanaf 14.30 uur zonder publiek in de Johan Cruijff ArenA uitgespeeld. Dat meldt de club uit Amsterdam.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB baalt dat het duel tussen Ajax en FC Groningen definitief is gestaakt nadat fans van de thuisploeg tot tweemaal toe veel vuurwerk voor een overleden supporter hadden afgestoken. "De veiligheid van spelers en alle anderen die op en rond het veld hun werk moeten doen, kan niet worden gegarandeerd", reageert de voetbalbond.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Financieel directeur Shashi Baboeram Panday heeft namens Ajax excuses aangeboden aan iedereen die gedupeerd is door het definitief staken van het duel met FC Groningen. "Als Ajax vinden we dit schandalig", zei hij bij ESPN.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supportersvereniging Ajax heeft zich gedistantieerd van het massaal afgestoken vuurwerk bij Ajax - FC Groningen. De Eredivisiewedstrijd werd aanvankelijk na 5 minuten stilgelegd door scheidsrechter Bas Nijhuis omdat supporters massaal vuurwerk hadden afgestoken om zo een overleden supporter te herdenken. Nadat bij de hervatting van het duel zo'n 40 minuten later meteen weer vuurwerk werd afgestoken, werd de wedstrijd opnieuw stilgelegd en kort daarop definitief gestaakt.
4 uur geleden