United verbant journalisten na publicaties over Ten Hag
MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester United heeft vier journalisten verbannen van de persconferentie van trainer Erik ten Hag voor het competitieduel met Chelsea van woensdag. De club is van mening dat de journalisten om commentaar hadden moeten vragen, voordat ze artikelen publiceerden waarin ze aangaven dat Ten Hag het vertrouwen van een aantal spelers was kwijtgeraakt.
Volgens United hadden de journalisten contact moeten opnemen om de club de kans te geven zich uit te spreken over het verhaal en context te geven. "Een belangrijk principe", aldus de club. Ten Hag was ook duidelijk in zijn mening. "Ze hadden eerst naar ons moeten komen en niet achter onze rug om artikelen moeten publiceren. Dat is niet juist. Ik denk dat we een andere relatie hebben. Dan moeten ze dit van tevoren doorgeven en dan hebben we er een normale en professionele discussie over", aldus de trainer.
Ten Hag was ook van mening dat de spelers nog altijd achter hem staan. "Daar ben ik zeker van", zei de coach tijdens de persconferentie tegen de aanwezige journalisten. "Je kan het bijvoorbeeld zien aan de comeback tegen Brentford en in de wedstrijden tegen Burnley en Fulham. Het team toonde enorm karakter. Ze waren vastberaden en veerkrachtig, dus ja, we zijn een team. Je kan niet zo goed spelen zoals als wij recent hebben gedaan, als er geen eenheid is."
United verloor zaterdag met 1-0 van Newcastle United. Het was alweer de tiende nederlaag van de club in alle competities dit seizoen. De nummer 7 van de Premier League verspeelde bovendien woensdag in de Champions League een 3-1-voorsprong bij Galatasaray om uiteindelijk gelijk te spelen (3-3).
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Spits Ayase Ueda heeft Feyenoord met vier treffers aan een overtuigende thuiszege op PEC Zwolle geholpen: 6-1. De ploeg van trainer Robin van Persie, die vorige week tegen Telstar de eerste overwinning boekte na vier nederlagen, stond halverwege het competitieduel al met 4-0 voor na onder meer een hattrick van Ueda.
3 uur geledenFORT LAUDERDALE (ANP) - Lionel Messi heeft met Inter Miami zijn eerste Amerikaanse landstitel gepakt. In de finale van de MLS klopte de ploeg van trainer Javier Mascherano voor eigen fans Vancouver Whitecaps met 3-1. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Ferran Torres heeft FC Barcelona met een hattrick geholpen aan een 5-3-zege in de uitwedstrijd tegen Real Betis. Frenkie de Jong keerde na twee duels afwezigheid terug in de selectie van Barcelona en viel in de 63e minuut in.
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Ajax heeft in het uitduel met Fortuna Sittard de tweede overwinning op rij geboekt. Na de 2-0-zege van dinsdag op FC Groningen, die volgde op vijf wedstrijden zonder overwinning, werd de ploeg van interim-trainer Fred Grim in Limburg geholpen door twee eigen doelpunten van Fortuna. Owen Wijndal bepaalde met zijn eerste treffer voor Ajax de eindstand op 1-3.
6 uur geledenLEEDS (ANP) - Liverpool is ook in het uitduel met degradatiekandidaat Leeds United tegen puntenverlies aangelopen. De bij de thuisploeg ingevallen Ao Tanaka bezorgde het team van trainer Arne Slot in de blessuretijd een volgende tegenvaller: 3-3.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de thuiswedstrijd tegen Como met 4-0 gewonnen. Door de zege gaat de ploeg uit Milaan voorlopig aan de leiding in de Serie A. Inter heeft nu 30 punten, 2 meer dan AC Milan en Napoli. De club uit Napels kan de leiding weer overnemen als het zondag wint van Juventus. AC Milan gaat maandag op bezoek bij Torino.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie houdt aanvoerder Sem Steijn ook tegen PEC Zwolle op de bank. Van Persie wijzigt zijn elftal in vergelijking met de uitwedstrijd tegen Telstar (1-2) van vorige week wel op twee plekken: Jordan Lotomba vervangt de geblesseerde rechtsback Bart Nieuwkoop en aanvaller Gonçalo Borges is de vervanger van Gaoussou Diarra.
7 uur geleden