United-trainer Ten Hag ontneemt Maguire aanvoerdersband
MANCHESTER (ANP) - Manchester United-trainer Erik ten Hag heeft Harry Maguire de aanvoerdersband ontnomen. "Na een gesprek met de coach heeft hij mij geïnformeerd dat hij voor een andere aanvoerder kiest", bevestigde de 30-jarige Engelse international op Twitter.
"Hij heeft zijn redenen gegeven en hoewel ik enorm teleurgesteld ben, zal ik alles blijven geven", verklaarde Maguire. "Sinds ik 3,5 jaar geleden deze rol kreeg is het een voorrecht geweest om aanvoerder van United te zijn en een van de momenten in mijn carrière waar ik het meest trots op ben."
Maguire kreeg de aanvoerdersband in 2019 van toenmalige coach Ole Gunnar Solskjaer. De verdediger raakte echter onder Ten Hag zijn basisplaats kwijt. Hij speelde vorig seizoen slechts zestien competitieduels, waarvan de helft als invaller. De Portugees Bruno Fernandes was bij zijn afwezigheid aanvoerder. United werd afgelopen seizoen derde in de Premier League en won de finale van de League Cup.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
13 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
7 uur geleden