United-coach verwacht 'emotionele en fysieke duels' met Atlético
MADRID (ANP) - Manchester United-trainer Ralf Rangnick verwacht dat de duels in de Champions League met Atlético Madrid fysieke en emotionele wedstrijden zullen worden. "We zullen hun energieniveau moeten evenaren en mentaal sterk moeten zijn", aldus de Duitse coach. De heenwedstrijd in de achtste finales wordt woensdag gespeeld in Madrid.
Rangnick noemde Atlético-trainer Diego Simeone op emotioneel vlak "een van de beste trainers in Europa". "In de manier waarop zijn team speelt, zie je die emoties terug. Ze spelen altijd vanuit die passie."
Spits Edinson Cavani zal niet meespelen tegen Atlético vanwege een liesblessure. De Uruguayaan miste de laatste competitieduels.
Knock-outfase
United staat voor het eerst in drie jaar weer in de knock-outfase van de Champions League. Aanvaller Cristiano Ronaldo en verdediger Raphaël Varane keren voor het duel met Atlético terug in de Spaanse hoofdstad, waar zij jarenlang speelden voor Real. Daar wisten zij meerdere keren de Champions League te winnen.
United-middenvelder Bruno Fernandes denkt dat de ervaring van de twee spelers heel belangrijk is voor de ploeg. Ook zei hij dat het team niet zo versplinterd is als media beweren.
Missende spelers
Atlético moet het in het eigen Estadio Wanda Metropolitano stellen zonder aanvoerder Koke, die hinder ondervindt van een dijbeenblessure. Thomas Lemar is nog niet helemaal hersteld na een coronabesmetting en Yannick Carrasco is geschorst.
"Het is een grote klap, maar we hebben een groep spelers die hongerig is om te laten zien wat we waard zijn", zei Simeone over de absentie van Koke. "Ik klamp me vast aan de groei die ik dagelijks zie. Ik zie de spelers zoeken naar onze teamgeest, zoals we die onlangs zagen bij de 3-0-overwinning op Osasuna. Hopelijk hebben we tegen Manchester United die spirit, want op die manier spelen we heel goed."
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - De finale van de play-offs om deelname aan de voorronden van de Conference League tussen Ajax en FC Utrecht wordt vervroegd. Het duel in Volendam begint zondag om 12.15 uur in plaats van om 18.00 uur. Dat heeft de KNVB aan het ANP bekendgemaakt. Supporters van beide clubs mogen in het Kras Stadion aanwezig zijn.
19 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Trainer Álvaro Arbeloa van Real Madrid heeft bevestigd dat hij na het seizoen vertrekt als coach van de nummer 2 van Spanje. De 43-jarige oud-speler verving begin dit jaar Xabi Alonso, maar heeft de topclub niet aan succes kunnen helpen. "Ja", antwoordde de Spanjaard op de vraag of hij kon bevestigen dat hij volgend seizoen niet meer de coach van de club is.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bondscoach Thomas Tuchel gaat met Engeland zonder bekende spelers als Harry Maguire, Phil Foden, Cole Palmer en Trent Alexander-Arnold naar het WK voetbal. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. Oud-Ajacied Jordan Henderson en voormalig PSV'er Noni Madueke behoren wel tot de selectie van 26 spelers van Engeland. Verder rekent Tuchel op sterspelers Harry Kane, Jude Bellingham en Declan Rice.
36 minuten geledenTILBURG (ANP) - Supporters van Willem II mogen zaterdag alsnog aanwezig zijn bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie bij FC Volendam. Eerder besloot de gemeente Edam-Volendam om de uitfans te weren na ongeregeldheden bij de laatste wedstrijd van FC Volendam.
57 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord krijgt De Kuip in eigen handen. De Rotterdamse voetbalclub, Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) hebben daar overeenstemming over bereikt. Dat heeft Feyenoord op de website bekendgemaakt.
1 uur geledenMONTEVIDEO (ANP) - Memphis Depay wacht nog altijd op zijn rentree bij Corinthians. De geblesseerde topscorer aller tijden van Oranje ontbrak vrijdag in de selectie van zijn Braziliaanse club tijdens het 1-1-gelijkspel bij het Uruguayaanse Peñarol in de Copa Libertadores.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
13 uur geleden