United bezorgt Mourinho eerste nederlaag
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft José Mourinho zijn eerste nederlaag als trainer van Tottenham Hotspur toegebracht. United won in de Premier League met 2-1, dankzij twee doelpunten van Marcus Rashford. Mourinho was van 2016 tot 2018 werkzaam bij ManUnited.
Rashford zette United al in de zesde minuut op voorsprong na een fout van oud-Ajacied Davinson Sánchez. De Argentijnse keeper Paulo Gazzaniga reageerde ook niet goed op het verrassende schot in de korte hoek. Dele Alli maakte nog voor rust gelijk na een fraaie actie. Kort na rust nam United weer de leiding via een strafschop van Rashford, die zelf werd neergehaald door Moussa Sissoko. Rashford heeft dit seizoen al negen keer gescoord in vijftien duels.
Mourinho werd op 20 november aangesteld en won sindsdien drie keer met de Spurs: in de Premier League van West Ham United (2-3) en Bournemouth (3-2) en in de Champions League van Olympiakos (4-2). In december van vorig jaar werd Mourinho ontslagen bij United, waar hij in 2017 de Europa League wist te winnen. In Stockholm werd Ajax in de finale met 2-0 verslagen.
Chelsea
Chelsea kwam na twee nederlagen in de competitie en een gelijkspel in de Champions League weer tot winst. Op Stamford Bridge, het eigen stadion, werd Aston Villa met 2-1 verslagen. Tammy Abraham en Mason Mount scoorden voor Chelsea, tussendoor had Trézéguet namens Villa gelijkgemaakt. Mount besliste het duel met een fraaie volley, kort na rust.
Manchester United en Chelsea passeerden Crystal Palace, de verrassende nummer zeven. United staat nu zesde, Chelsea vierde.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
21 uur geleden