United bezorgt Mourinho eerste nederlaag
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft José Mourinho zijn eerste nederlaag als trainer van Tottenham Hotspur toegebracht. United won in de Premier League met 2-1, dankzij twee doelpunten van Marcus Rashford. Mourinho was van 2016 tot 2018 werkzaam bij ManUnited.
Rashford zette United al in de zesde minuut op voorsprong na een fout van oud-Ajacied Davinson Sánchez. De Argentijnse keeper Paulo Gazzaniga reageerde ook niet goed op het verrassende schot in de korte hoek. Dele Alli maakte nog voor rust gelijk na een fraaie actie. Kort na rust nam United weer de leiding via een strafschop van Rashford, die zelf werd neergehaald door Moussa Sissoko. Rashford heeft dit seizoen al negen keer gescoord in vijftien duels.
Mourinho werd op 20 november aangesteld en won sindsdien drie keer met de Spurs: in de Premier League van West Ham United (2-3) en Bournemouth (3-2) en in de Champions League van Olympiakos (4-2). In december van vorig jaar werd Mourinho ontslagen bij United, waar hij in 2017 de Europa League wist te winnen. In Stockholm werd Ajax in de finale met 2-0 verslagen.
Chelsea
Chelsea kwam na twee nederlagen in de competitie en een gelijkspel in de Champions League weer tot winst. Op Stamford Bridge, het eigen stadion, werd Aston Villa met 2-1 verslagen. Tammy Abraham en Mason Mount scoorden voor Chelsea, tussendoor had Trézéguet namens Villa gelijkgemaakt. Mount besliste het duel met een fraaie volley, kort na rust.
Manchester United en Chelsea passeerden Crystal Palace, de verrassende nummer zeven. United staat nu zesde, Chelsea vierde.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
7 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
7 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
11 uur geleden