United bezorgt Mourinho eerste nederlaag
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft José Mourinho zijn eerste nederlaag als trainer van Tottenham Hotspur toegebracht. United won in de Premier League met 2-1, dankzij twee doelpunten van Marcus Rashford. Mourinho was van 2016 tot 2018 werkzaam bij ManUnited.
Rashford zette United al in de zesde minuut op voorsprong na een fout van oud-Ajacied Davinson Sánchez. De Argentijnse keeper Paulo Gazzaniga reageerde ook niet goed op het verrassende schot in de korte hoek. Dele Alli maakte nog voor rust gelijk na een fraaie actie. Kort na rust nam United weer de leiding via een strafschop van Rashford, die zelf werd neergehaald door Moussa Sissoko. Rashford heeft dit seizoen al negen keer gescoord in vijftien duels.
Mourinho werd op 20 november aangesteld en won sindsdien drie keer met de Spurs: in de Premier League van West Ham United (2-3) en Bournemouth (3-2) en in de Champions League van Olympiakos (4-2). In december van vorig jaar werd Mourinho ontslagen bij United, waar hij in 2017 de Europa League wist te winnen. In Stockholm werd Ajax in de finale met 2-0 verslagen.
Chelsea
Chelsea kwam na twee nederlagen in de competitie en een gelijkspel in de Champions League weer tot winst. Op Stamford Bridge, het eigen stadion, werd Aston Villa met 2-1 verslagen. Tammy Abraham en Mason Mount scoorden voor Chelsea, tussendoor had Trézéguet namens Villa gelijkgemaakt. Mount besliste het duel met een fraaie volley, kort na rust.
Manchester United en Chelsea passeerden Crystal Palace, de verrassende nummer zeven. United staat nu zesde, Chelsea vierde.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel voor de tweede keer werd stilgelegd om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
17 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
18 minuten geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 dag geleden