Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

United Airlines schrapt nog meer vluchten wegens besmet personeel

United Airlines schrapt nog meer vluchten wegens besmet personeel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vliegmaatschappij United Airlines moet verder schrappen in het vluchtschema vanwege personeelsproblemen. Zo'n 3000 medewerkers zijn volgens de maatschappij besmet met het coronavirus. De besmettingen lopen rap op vanwege de zich snel verspreidende omikronvariant van het virus.

"In één dag alleen al heeft bij luchthaven Newark bijna een derde van ons personeel zich ziek gemeld", schrijft topman Scott Kirby in een memo aan werknemers. "Voor degenen die ziek zijn of in quarantaine zitten wensen we een spoedig herstel", schrijft hij. Bij United werken ongeveer 85.000 mensen. Volgens Kirby ligt er geen gevaccineerd personeel in het ziekenhuis. Het bedrijf heeft een vaccinatieplicht voor medewerkers.

United heeft net als andere luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten last van het hoge aantal besmettingen in het land als gevolg van de omikronvariant. Die zorgde er de afgelopen tijd en tijdens de feestdagen al voor dat duizenden vluchten moesten worden gecanceld.

United schrapt voor deze en komende maand vluchten om het personeelstekort het hoofd te kunnen bieden, aldus een zegsvrouw van de luchtvaartmaatschappij. Het bedrijf wilde niet ingaan op precieze aantallen vluchten die komen te vervallen.

Vorige week kondigde Alaska Air aan 10 procent van de vluchten te schrappen voor januari, ook vanwege personeelstekorten door de coronapandemie.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

1 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

2 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

2 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

3 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

6 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

6 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

6 uur geleden