Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

United Airlines schrapt nog meer vluchten wegens besmet personeel

United Airlines schrapt nog meer vluchten wegens besmet personeel

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vliegmaatschappij United Airlines moet verder schrappen in het vluchtschema vanwege personeelsproblemen. Zo'n 3000 medewerkers zijn volgens de maatschappij besmet met het coronavirus. De besmettingen lopen rap op vanwege de zich snel verspreidende omikronvariant van het virus.

"In één dag alleen al heeft bij luchthaven Newark bijna een derde van ons personeel zich ziek gemeld", schrijft topman Scott Kirby in een memo aan werknemers. "Voor degenen die ziek zijn of in quarantaine zitten wensen we een spoedig herstel", schrijft hij. Bij United werken ongeveer 85.000 mensen. Volgens Kirby ligt er geen gevaccineerd personeel in het ziekenhuis. Het bedrijf heeft een vaccinatieplicht voor medewerkers.

United heeft net als andere luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten last van het hoge aantal besmettingen in het land als gevolg van de omikronvariant. Die zorgde er de afgelopen tijd en tijdens de feestdagen al voor dat duizenden vluchten moesten worden gecanceld.

United schrapt voor deze en komende maand vluchten om het personeelstekort het hoofd te kunnen bieden, aldus een zegsvrouw van de luchtvaartmaatschappij. Het bedrijf wilde niet ingaan op precieze aantallen vluchten die komen te vervallen.

Vorige week kondigde Alaska Air aan 10 procent van de vluchten te schrappen voor januari, ook vanwege personeelstekorten door de coronapandemie.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

1 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

2 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

3 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

4 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

6 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

6 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

7 uur geleden