United Airlines koopt supersonische vliegtuigen
CHICAGO (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij United Airlines gaat vijftien supersonische vliegtuigen kopen van het bedrijf Boom Supersonic. Daarmee zou voor het eerst in de commerciële luchtvaart weer sneller dan het geluid kunnen worden gevlogen sinds de Brits-Franse Concorde in 2003 buiten dienst werd genomen.
De toestellen genaamd 'Overture' zullen worden gekocht zodra ze aan eisen rond bijvoorbeeld veiligheid en duurzaamheid van United voldoen. Er is een optie om nog eens 35 vliegtuigen te kopen. De eerste passagiersvluchten zouden in 2029 moeten beginnen met het toestel. Door de hoge snelheid kan een vlucht van New York naar Londen ongeveer 3,5 uur duren, terwijl dit normaal gesproken ongeveer 7 uur is.
United heeft gezegd dat de vliegtuigen volledig op duurzame brandstoffen moeten gaan vliegen en plaats gaan bieden aan 65 tot 88 passagiers. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA moet wel toestemming geven voor het vliegen met de toestellen. De productie van de Overture bij het in Denver gevestigde Boom zou in 2023 moeten beginnen.
De Concorde werd 27 jaar gebruikt door British Airways en Air France op vooral trans-Atlantische routes.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Een vrije dag voor Ketikoti is makkelijk te regelen, maar dat werkgevers het gaan verplichten, lijkt niet waarschijnlijk. Dat zegt een woordvoerder van werkgeversvereniging AWVN. Volgens de woordvoerder hebben veel werknemers een voorkeur voor flexibiliteit in vrije dagen.
27 minuten geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Spanje verwacht dat zijn economie dit jaar harder groeit dan eerder gedacht. Het ministerie van Economische Zaken liet maandag weten een toename van 2,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp) te voorzien. Eerder ging Madrid nog uit van 2,2 procent groei.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Investeringsbank (EIB) heeft een lening toegezegd van 3 miljard euro aan vliegtuigbouwer Airbus. Dat is de grootste bedrijfslening die de EIB ooit heeft goedgekeurd.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz is gevaren, is afgelopen weekend teruggelopen nadat het evacuatieplan is gepauzeerd, blijkt uit data van AXSMarine. Donderdagavond heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) het begeleiden van schepen uit de Perzische Golf gestaakt na een aanval op een schip.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij verzekeraars lopen de schademeldingen op na het noodweer van afgelopen weekend, dat voor overlast zorgde in het hele land. Zaterdagavond was overal in Nederland code oranje van kracht vanwege zware onweersbuien, met op sommige plaatsen grote hagelstenen en harde wind.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Het Hongaarse begrotingstekort kan oplopen tot meer dan 7 procent van de omvang van de totale economie, ook nu de EU Hongarije van miljarden voorziet. Dat zegt premier Péter Magyar. Zonder die tegoeden zou dat meer dan 8 procent geweest zijn, aldus de Hongaarse leider.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Tabaksfabrikant British American Tobacco (BAT) schrapt wereldwijd duizenden banen om kosten te besparen. Het bedrijf achter merken als Lucky Strike en Dunhill verwacht dat tegen het einde van dit jaar zo'n 5500 arbeidsplaatsen zullen verdwijnen.
4 uur geleden