Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

United Airlines koopt supersonische vliegtuigen

United Airlines koopt supersonische vliegtuigen

CHICAGO (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij United Airlines gaat vijftien supersonische vliegtuigen kopen van het bedrijf Boom Supersonic. Daarmee zou voor het eerst in de commerciële luchtvaart weer sneller dan het geluid kunnen worden gevlogen sinds de Brits-Franse Concorde in 2003 buiten dienst werd genomen.

De toestellen genaamd 'Overture' zullen worden gekocht zodra ze aan eisen rond bijvoorbeeld veiligheid en duurzaamheid van United voldoen. Er is een optie om nog eens 35 vliegtuigen te kopen. De eerste passagiersvluchten zouden in 2029 moeten beginnen met het toestel. Door de hoge snelheid kan een vlucht van New York naar Londen ongeveer 3,5 uur duren, terwijl dit normaal gesproken ongeveer 7 uur is.

United heeft gezegd dat de vliegtuigen volledig op duurzame brandstoffen moeten gaan vliegen en plaats gaan bieden aan 65 tot 88 passagiers. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA moet wel toestemming geven voor het vliegen met de toestellen. De productie van de Overture bij het in Denver gevestigde Boom zou in 2023 moeten beginnen.

De Concorde werd 27 jaar gebruikt door British Airways en Air France op vooral trans-Atlantische routes.

Meer uit Financieel

Moederbedrijf Essent verhoogt investeringen in vol stroomnet EU

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, breidt zijn investeringen uit in onder meer het Europese elektriciteitsnet. Het energieconcern meldt in zijn jaarresultaten de investeringen tussen 2026 en 2030 met 5 miljard euro op te hogen tot 48 miljard euro. Het stroomnet in Nederland en andere Europese landen raakt steeds voller en projecten voor duurzamere energie en grote verbruikers moeten concurreren om aansluitingen.

32 minuten geleden
Aandeleninkoop Vopak enthousiast ontvangen op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Tankopslagbedrijf Vopak was woensdagochtend een van de winnaars op de beurs in Amsterdam. Beleggers reageerden enthousiast op de jaarresultaten van het Rotterdamse tankopslagconcern, dat een recordwinst neerzette en een aandeleninkoop van een half miljard euro aankondigde.

1 uur geleden
Bijna helft werkenden denkt dat AI hun werk deels overneemt

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft van de werkenden denkt dat hun werk deels (41 procent) of helemaal (4 procent) overgenomen kan worden door kunstmatige intelligentie (AI). Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Van die werkenden maakt een kleine minderheid zich zorgen over de gevolgen.

2 uur geleden
Waarderingskamer: WOZ-waarde dit jaar meer dan 10 procent omhoog

DEN HAAG (ANP) - De WOZ-waarde is dit jaar weer fors gestegen. De Waarderingskamer, die controleert of gemeenten de Wet WOZ goed uitvoeren, meldt dat deze gemiddeld 10,6 procent is gestegen vergeleken met 2025.

2 uur geleden
Niet iedereen heeft genoeg cash in huis in geval van nood

AMSTERDAM (ANP) - Ruim de helft van de Nederlanders heeft genoeg contant geld in huis in het geval van een noodsituatie. De rest heeft minder dan het adviesbedrag van 70 euro per volwassene en 30 euro per kind in huis, of helemaal niets. Dat meldt De Nederlandsche Bank (DNB) woensdag na onderzoek onder ruim 1700 consumenten.

2 uur geleden
Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

12 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

13 uur geleden