United Airlines bij winnaars op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - United Airlines behoorde woensdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De luchtvaartmaatschappij boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht dankzij de sterke vraag naar vliegtickets. Ook het nettoverlies viel lager uit dan voorzien.
United Airlines had al gewaarschuwd voor een verlies door het aan de grond houden van zijn Boeings 737 MAX 9. Van dat type vliegtuig raakte begin januari een deurpaneel los tijdens een vlucht van Alaska Airlines. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal werden eveneens goed ontvangen. Het aandeel steeg in de vroege handel dik 9 procent.
Beleggers hielden verder de ontwikkelingen in het Midden-Oosten in de gaten, na de Iraanse aanval op Israël afgelopen weekeinde. Ook werd nagekauwd op de uitlatingen van Jerome Powell. De Amerikaanse centralebankpresident liet woensdag weten dat de recente inflatiecijfers nog onvoldoende vertrouwen bieden voor de Federal Reserve om de rente te verlagen.
Ontslagen bij Take-Two
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,5 procent hoger op 37.981 punten. De brede S&P 500-index steeg met hetzelfde percentage tot 5076 punten en techgraadmeter Nasdaq ging ook 0,5 procent vooruit, naar 15.938 punten. Dinsdag lieten de graadmeters nog weinig beweging zien, na de zware verliesbeurten op maandag en vrijdag.
Take-Two Interactive Software noteerde 0,5 procent in de plus. Het gamebedrijf, bekend van het populaire computerspel Grand Theft Auto, is van plan 5 procent van zijn personeel te ontslaan. Ook schrapt het bedrijf een aantal projecten om kosten te besparen. Take-Two had eind vorig jaar zo'n 11.580 werknemers in dienst. Zo'n zeshonderd banen zullen verdwijnen.
Morgan Stanley won verder 2,5 procent. Volgens persbureau Bloomberg schrapt de zakenbank zo'n vijftig banen in de Aziatische regio. De bank heeft zo'n vierhonderd bankiers in die regio. De meeste banen zullen verdwijnen in Hongkong en China.
Banen op de tocht bij Tesla
Tesla ging daarnaast verder omlaag en daalde bijna 1 procent. De fabrikant van elektrische auto's verloor de afgelopen twee dagen al ruim 8 procent aan beurswaarde, nadat Tesla had aangekondigd wereldwijd ruim 10 procent van de banen te willen schrappen. Het bedrijf is ook van plan aandeelhouders te vragen het loonpakket van topman Elon Musk van 56 miljard dollar uit 2018 weer te herstellen. Het beloningspakket werd eerder dit jaar door een rechtbank in Delaware nietig verklaard.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.
32 minuten geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De start van dit jaar was volgens Schiphol "geen goed voorbeeld van hoe wij kwaliteit willen leveren aan reizigers". Dat zei topman Pieter van Oord vrijdag in een toelichting op de jaarresultaten van de luchthaven. Hij verwees naar de dagenlange verstoringen door het winterweer begin januari, waardoor veel vluchten werden geschrapt en honderdduizenden passagiers werden getroffen.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De resultaten van Royal Cosun, het moederbedrijf van suikerproducent Cosun Beet Company en fritesmaker Aviko, stonden in 2025 flink onder druk door een sterke verslechtering van de Europese suikermarkt. Het teeltjaar 2025 leverde volgens het bedrijf voor de leden wel een "uitzonderlijk goede" bietenoogst op. Die extra volumes kwamen echter terecht in een markt waar de suikerprijzen al langere tijd onder druk staan. Dat leidde tot een lagere bietenprijs en drukte de marges.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Greenpeace is niet te spreken over de verwachte stijging van het aantal reizigers op Schiphol. "We zijn teleurgesteld dat het aantal passagiers op Schiphol naar verwachting zo hoog ligt", reageert Wouter Lemm van Greenpeace Nederland.
2 uur geleden